close
دانلود آهنگ جدید
طراحی داخلی - 2
loading...

طراحی داخلی

ابعاد مناسب مبل در دکوراسیون داخلی

zizo azza بازدید : 1 دوشنبه 11 فروردين 1399 نظرات ()

مهمترین چالش‌ های خرید مبل راحتی استاندارد اینها هستند:

 • ارتفاع نشیمن مبل راحتی استاندارد چقدر است؟

 • تکیه گاه مبل راحتی استاندارد میبایست چه زاویه ای داشته باشد؟

 • عمق استاندارد مبل راحتی چقدر است؟

 • یک مبل ال استاندارد میبایست چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

حال تصور کنید مبلغ زیادی برای خرید مبل داده‌اید ولی به لحاظ ابعادی برای خانه شما مناسب نیست. این مورد می‌تواند خستگی ناشی از خرید را در تن شما به جای بگذارد.

بیشتر سازندگان مبل به ابعاد استاندارد مبل در طراحی دکوراسیون داخلی توجه بسیار دارند. اما باز هم چک کردن این ابعاد قبل از خرید و بررسی تناسب آن با فضای خانه ضروری خواهد بود، چرا که ممکن است اشتباهاتی در این زمینه رخ داده باشد.

در این مطلب به بررسی ابعاد استاندارد مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته‌ایم.

ابعاد استاندارد مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی

به طور کلی در رابطه با ابعاد استاندارد مبل راحتی برای اتاق‌های بزرگ مبل بزرگ و برای اتاق‌های کوچک از مبل‌هایی با ابعاد کوچک استفاده می‌کنیم. ولی نمی‌توان این اندازه گیری را دقیق شمرد. زیرا ممکن است ابعاد مد نظر ما با چیزی که در نگاه بقیه کوچک و یا بزرگ تلقی می‌شود تفاوت‌هایی داشته باشد.

برای داشتن ابعاد دقیق از مبل راحتی نیاز است طول و عرض اصولی مبل و همچنین عمق استاندارد مبل را بدانیم.

در ادامه این دو مقدار برای انواع مختلف مبل‌های راحتی بیان می‌شود که می‌تواند در هنگام خرید به شما کمک کند. البته این مورد نیز حائز اهمیت است که در زمان خرید تنها به دانستن ابعاد گفته شده اکتفا نکرده و از فروشنده نیز مشورت بگیرید.

استاندارد مبل راحتی سه نفره

مبل‌های راحتی سه نفره بیشترین استفاده را در دکوراسیون خانه‌های ایرانی دارد.

اندازه مبل راحتی سه نفره استاندارد دارای عرض ۲۱۴ سانتی متر و عمق ۸۹ سانتی‌متر هستند. البته این مقادیر تا ۵ سانتی‌متر در کاناپه سه نفره قابل جا به جایی است.

گفتنی است به جز مبل‌های راحتی سه نفره، مبل‌های ال نیز در ابعاد گوناگونی راه خود را به خانه‌های ایرانی باز کرده و جز جدانشدنی از دکوراسیون خانه‌ها به شمار می‌روند. در ادامه مطلب انواع مختلفی از مبل‌های ال را با ابعاد آن‌ها شرح داده‌ایم.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور کافه خود را نورپردازی کنیم

zizo azza بازدید : 4 یکشنبه 10 فروردين 1399 نظرات ()

بسیار مهم است که در ابتدای طراحی داخلی کافی شاپ به این سوالات توجه کنیم و پاسخی مناسب برای آن‌ها داشته باشیم. افراد برای موارد مختلفی از کافی شاپ ها استفاده می‌کنند که این موارد شامل دیدارهای دوستانه، قرارهای کاری و غیره می‌شود. کافی شاپ‌ها برای افزایش مشتریان خود سعی می‌کنند که مکان‌های قرار‌های کاری و دوستانه را از هم جدا کنند و برای هر کدام از این موارد، نورپردازیی متناسب و درخور ایجاد کنند. در ادامه این مقاله تهران دیزاین سنتر در نظر داریم تا انواع نورپردازی کافه را برای شما شرح دهیم تا با دید بهتری برای ساخت و تاسیس یک کافی شاپ مدرن قدم بردارید.

نورپردازی داخلی کافه

در نور پردازی و روشنایی کافی شاپ موارد مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا بتوانیم کافی شاپی شیک و مدرن داشته باشیم. معمولا افراد در هنگام گذر از کافی شاپ ها به دکور و نورپردازی آن‌ها توجه می‌کنند و اگر یک کافی شاپ از دکور مناسبی برخوردار باشد و آن را با نورپردازی مناسب طراحی کرده باشند، تاثیر زیادی در جذب افراد خواهد داشت. حال در ادامه راه‌های افزایش زیبایی کافه را به وسیله نورپردازی شرح می‌دهیم.

استفاده از چراغ‌های آویز

چراغ‌های آویز از گذشته در کافی شاپ ها و رستورن ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند و همچنان نیز یکی از عوامل زیبایی کافی شاپ ها محسوب می‌شوند. مطلوب است بر روی درب ورودی کافی شاپ، پنجره‌های بزرگی را ایجاد کنید تا چراغ‌های آویز از بیرون دید داشته باشند و نظر رهگذران را به خود جلب کنند. در انتخاب چراغ آویز مناسب می‌توانید از طرح‌های مختلف آن استفاده کنید. نوع  دکورسیوان داخلی از جمله مواردی است که در تهیه چراغ آویز اهمیت دارد و صاحبان کافه بر اساس شخصیت و برندی که برای خود ایجاده کرده‌اند، باید از متناسب ترین نوع چراغ های آویز بهره بگیرند.

روشنایی دیوار‌ها و نورپردازی تابلوها

استفاده از چراغ در بالای هر میز علاوه بر تامین نور لازم باعث افزایش زیبایی محیط می‌شود. همچنین نور‌های دیواری می‌توانند به گونه‌ای تعبیه شوند که اشیا، مجسمه‌های تزئینی و تابلو‌ها با نورپردازی درست و اصولی زیباتر دیده شوند. در کافی شاپ ها از اشیای تزئینی و مجسمه‌های گوناگون استفاده می‌شود اما به دلیل تاریکی بیش از حد کافه این وسایل به خوبی دیده نمی‌شوند و توجه مشتریان را جلب نمی‌کند. از این رو نورپردازی مناسب برای دیده شدن آن‌ها از مهم‌ترین وظایف طراح داخلی است.

استفاده از چراغ‌های ریلی

از جمله موارد حائز اهمیت در نورپردازی داخلی کافه استفاده از چراغ‌های ریلی است. چراغ‌های ریلی از مدرن‌ترین لامپ‌های موجود در بازار هستند که طراحان روشنایی و نورپردازی در دکوراسیون داخلی از آن‌ها بهره می‌گیرند. از ویژگی‌های منحصر به فرد چراغ‌های ریلی می‌توان به تنظیم‌شدن به حالت‌های مختلف اشاره کرد. استفاده از این نوع چراغ‌ها دست طراح را در طراحی مجدد باز می‌گذارد و می‌تواند با تنظیم دوباره چراغ‌های ریلی جلوه‌ی تازه‌ای به فضا بدهد.

 

 

 

استفاده از نور‌های تاکیدی در نورپردازی داخلی کافه

نور پردازی تاکیدی باعث جلب توجه افراد به نقطه‌ای خاص می‌شود. برای مثال در کافی شاپ مکانی دنج و زیبایی را به وجود آورده‌اید و می‌خواهید که بیشتر از فضا‌های دیگر به چشم بیاید از این رو می‌توانید با افزایش روشنایی آن مکان به وسیله‌ی نور‌پردازی تاکیدی به خواسته خود برسید. اشتباه رایجی که برخی از طراحان می‌کنند، استفاده از نورپردازی تاکیدی در مناطق مختلف کافه است. استفاده بیش از حد از این شیوه‌ی روشنایی باعث سرگردمی مشتریان می‌شود و همچنین جلوه و زیبایی کافی شاپ را کاهش می‌دهد.

استفاده از نور طبیعی در روز

امروزه استفاده از نور خورشید برای افزایش زیبایی طراحی داخلی در طول روز بسیار رواج یافته است. ترکیب نور‌های طبیعی و مصنوعی در افزایش زیبای کافی شاپ نقش پررنگی دارد. کافی شاپ اگر در طول روز به وسیله‌ی نور خورشید روشن شود سرزنده‌تر و پر انرژی‌تر به نظر می‌رسد. سعی کنید در هنگام طراحی داخلی کافی شاپ از پنجره‌ها و نورگیر‌های بزرگ استفاده کنید تا کافی شاپ دلگیر و تاریک نباشد. استفاده از گل و گیاهان مختلف در محیط کافی شاپ در کنار نورخشید می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی کافی شاپ داشته باشد همچنین می‌توانید از نورپردازی تاکیدی در بالای گیاهان نیز استفاده نمایید.

استفاده از چراغ‌های تزئینی

نور‌های تزئینی تاثیر زیادی در روشنایی محیط ندارند و معمولا از آن‌ها برای افزایش زیبایی دکورسیوان داخلی کافه‌ها استفاده می‌شود. از انواع مختلف چراغ‌های تزئینی می‌توان به تیوت‌ها و ریسه‌های رنگی اشاره کرد. این لامپ‌ها اگر به طور صحیح برای نورپردازی داخلی کافه استفاده شوند می‌توانند تاثیر مثبتی در حال و هوای کافی شاپ داشته باشند. ریسه‌های رنگی معمولا قابلیت تغییر رنگ را دارند که می‌توان با تغییر رنگ‌های آن ست‌های جالب و جدیدی را برای دکوراسیون به وجود آورد. چراغ‌های تزئینی باعث افزایش جذابیت بصری می‌شوند و تاثیز زیادی در زیباسازی محیط دارند.

 

 

 

توجه به روشنایی خارجی

همانطور که گفته شد توجه به دکور و روشنایی نمای کافه بسیار مهم و بااهمیت است چرا که رهگذرانی که از نمای بیرونی کافی شاپ شما دیدن می‌کنند در صورت برخورد با نمایی جذاب و زیبا حس خوبی نسبت به کافی شاپ پیدا می‌کنند. سعی کنید نمای بیرونی خود را به گونه‌ای طراحی کنید که افراد از بیرون کافی شاپ بتوانند به خوبی فضای داخلی کافی شاپ را رصد کنند.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی داخلی قنادی

zizo azza بازدید : 1 یکشنبه 10 فروردين 1399 نظرات ()

به طور کل برای رعایت استاندارد بخش‌های مختلف قنادی در دکوراسیون داخلی، ابتدا لازم است سبک قنادی شناخته شود؛ یعنی باید در نظر داشت که قرار است قنادی به صورت سنتی یا مدرن اداره شود. همچنین وجود محصولات سنتی و یا مدرن نیز می‌تواند در طراحی داخلی قنادی تأثیر به‌سزایی داشته باشد. به طور مثال قنادی که در آن شیرینی‌های محلی اقوام ایرانی به فروش می‌رسد، با داشتن یک طراحی داخلی سنتی بسیار زیباتر از زمانی به نظر می‌رسد که برای ساخت آن از طراحی‌های مدرن استفاده شود. پس از انتخاب سبک قنادی می‌توان المان‌هایی را انتخاب کرد که به جذابیت فضا و همچنین جذابیت محصولات قنادی بیفزاید و فضا را برای مشتری دوست داشتنی‌تر کند.

ویترین قنادی، مهم‌ترین بخش در طراحی داخلی قنادی ها

از مهم‌ترین المان‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی قنادی تأثیر به‌سزایی دارد، ویترین قنادی است. هر چه ویترین ظاهر تمیزتر و مرتب‌تری داشته و از رنگ و نورهای زیبا برای زیباتر نشان دادن شیرینی‌ها در آن استفاده شده باشد، توجه رهگذران بیشتری را به خود جلب می‌کند. تعداد ویترین‌های یخچالی مورد استفاده به سلیقه شما برمی‌گردد ولی بهتر است به صورتی نباشد که رفت و آمد را برای مشتریان سخت‌تر کند. تعدادی ویترین که بتواند بهترین محصولات قنادی شما را به نمایش بگذارد، کافی است. جالب است بدانید که بهترین نوع ویترین‌ها، ویترین‌های یک طبقه‌ای هستند زیرا می‌تواند شیرینی‌ها و کیک‌ها را به خوبی در معرض نمایش قرار دهند. البته چنین ویترین‌هایی برای مغازه‌های بزرگ مناسب است و مغازه‌های کوچک نمی‌توانند از این ویترین‌ها بهره ببرند از این رو بهتر است از ویترین‌هایی استفاده کنند که طبقه دوم آن‌ها کمی عقب‌تر از طبقه اول قرار دارد.

وجود محصولات متفاوت و متنوع در قنادی

وجود محصولات متفاوت از دیگر رقیبان در موفقیت قنادی تأثیر به‌سزایی دارد. به طور مثال وجود دسر های منحصر به فرد در قنادی می‌تواند ظاهر درخشان‌تری به قنادی داده و مشتری‌های بیشتری را جذب کند زیرا برای همه سلیقه‌ها محصولی در قنادی وجود دارد. از کارهای مختلفی که در رابطه با کیک و شیرینی‌های خاص و یا خانگی می‌توان انجام داد، قرار دادن آن‌ها در مرکز ویترین قنادی و یا پخت آن‌ها در روزهای خاصی از هفته است که به خاص‌تر نشان دادن این محصولات کمک بسیاری خواهد کرد. توجه به جزئیات می‌تواند تأثیر به سزایی در افزایش زیبایی ظاهر قنادی داشته باشد از این رو نباید از آن‌ها غافل شد.

استفاده از ظروفی با جلوه‌های زیبا

شاید به نظر برسد ظروف موجود در مغازه‌ها ربطی به طراحی داخلی ندارد ولی این مورد یکی از مهم‌ترین استاندارد‌های طراحی دکوراسیون داخلی قنادی است. استفاده از ظروف زیبا و خاص می‌تواند جلوه‌ای ویژه به قنادی بدهد. اگر از المان‌های زیبا برای طراحی داخلی استفاده کنید و بهترین ویترین‌ها را داشته باشید ولی ظروف استفاده شده برای قرار دادن شیرینی، شکلات و آجیل جلوه نامناسبی داشته باشد، پروژه طراحی داخلی قنادی را با شکست روبه‌رو خواهد کرد. البته ظروف مورد استفاده برای هر نوع از محصولات یک قنادی باید متفاوت باشد و بهتر است به این تفاوت‌ها دقت شود. به طور مثال اگر آجیل و شکلات در کنار هم قرار می‌گیرند، بهتر است از ظروف متفاوتی برای آن‌ها استفاده کرد تا هر کدام جداگانه به چشم مشتری بیایند.

قفسه آجیل در قنادی

بهتر است استاندارد چیدمان قفسه آجیل در قنادی را نیز رعایت کنید. جنس قفسه‌های آجیل می‌تواند از هر نوع متریالی که با فضای قنادی تناسب بیشتری دارد، انتخاب شود. جنس این قفسه‌ها می‌تواند چوبی یا شیشه‌ای باشد. به طور معمول قفسه‌های آجیل و شکلات در قسمتی از مغازه قرار دارند که فاصله‌ای با ویترین شیرینی‌ها ایجاد کنند ولی نه به صورتی که در معرض چشم خریدار قرار نگیرند. بهتر است این دو نوع محصول با فاصله از هم قرار گیرند تا نظم فضای داخل قنادی حفظ شود. به طور مثال در بسیاری از قنادی‌ها قفسه‌ها و یا ظروف آجیل را در وسط مغازه قرار می‌دهند تا هم در معرض چشم مشتری باشند و هم با ویترین‌هایی که در اطراف مغازه وجود دارند، فاصله‌ای اندک داشته باشند.

 

منبع: تهران دیزاین سنتر

کاغذ دیواری چه نقشی در طراحی منزل دارد

zizo azza بازدید : 2 شنبه 09 فروردين 1399 نظرات ()

نقش کاغذ دیواری در دنیای امروز و در دکوراسیون داخلی غیر قابل انکار است. هنگامی‌که قصد تغییر دکوراسیون داخلی خانه را دارید اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ایجاد تغییراتی در رنگ دیوارها است. اگر تمایل به تک رنگ بودن دیوارها و سادگی آن‌ها داشته باشید می‌توانید از رنگ استفاده نمایید، اما اگر به دنبال ایجاد تغییراتی بزرگ‌تر مانند ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های خاص و متفاوت باشید تنها چیزی که می‌تواند به شما کمک کند تزیین دیوار منزل به کمک کاغذ دیواری است. امروزه نقش کاغذ دیواری در ایجاد فضاهای زیبا و منحصر به فرد در خانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

برخی کاغذ دیواری ها به دلیل طرح های خاصی که دارند می‌توانند فضا را بزرگ‌تر از آنچه هست نمایش دهند یا برعکس فضا را کوچک‌تر نشان دهند. همچنین به کمک کاغذ دیواری شما می‌توانید عیوب‌ دیوارها را بپوشانید. کاری که با استفاده از رنگ چندان آسان به نظر نمی‌رسد. به‌عنوان‌مثال اگر سقف خانه شما کوتاه است با استفاده از کاغذ دیواری هایی با خطوط عمودی می‌توانید سقف را بلندتر جلوه دهید و یا با استفاده از کاغذ دیواری هایی با خطوط افقی اتاق را وسیع‌تر و عریض‌تر نمایش دهید.

 

یکی دیگر از مواردی که نشان‌دهنده اهمیت نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی منزل است، قابلیت تنظیم درجه روشنایی خانه با استفاده از این متریال می‌باشد. اگر اتاق شما به هر دلیل از نور کمی برخوردار است می‌توانید در کنار استفاده از آینه‌ها، با به کارگیری کاغذ دیواری های براق به افزایش نور اتاق کمک کنید و در کنار آن طرحی زیبا و چشمگیر داشته باشید. درصورتی‌که اتاق شما بیش از حد نور دارد به طوری‌که باعث شده هویت خود را از دست ‌دهد نیز می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری های مخملی و پرکار مقداری از این نور را کم و تعادل را در اتاق برقرار کنید.

ایجاد نقطه کانونی با استفاده از کاغذ دیواری

شما می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار یک نقطه کانونی در خانه‌ی خود ایجاد کنید و یا با استفاده از طرح های متفاوت کاغذ دیواری برای هر دیوار فضایی متفاوت داشته باشید. علاوه بر آن استفاده از کاغذ دیواری های قابل شستشو باعث می‌شود نظافت دیوارها بسیار سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود. در مجموع انتخاب صحیح ترکیب رنگ کاغذ دیواری و ترکیب طرح کاغذ دیواری می‌تواند نقش بسیار مؤثری در هر چه بهتر شدن فضای خانه شما داشته باشد. حال که با نقش کاغذ دیواری و اهمیت آن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شدید نوبت به انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه‌ی شما می‌رسد. برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری بهتر است پیش از خرید اطلاعاتی در مورد انواع کاغذ دیواری و بهترین ترکیب رنگ آن داشته باشید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

zizo azza بازدید : 2 جمعه 08 فروردين 1399 نظرات ()

برای طراحی داخلی خانه کوچک خود گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. فقط باید درک درستی از سبک های طراحی داخلی داشته باشید تا همه چیز با هم هماهنگ کار کنند، نه اینکه به صورت اتفاقی المان‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید. در ادامه مهمترین نکاتی را که باید در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل مد نظر داشته باشید آورده ایم.

در استفاده از لوازم مختلف در دکوراسیون منزل زیاده روی نکنید

وقتی صحبت از ایده های طراحی دکوراسیون برای آپارتمان های کوچک به میان می‌آید، باید تا حد ممکن از المان‌های زیاد استفاده نشود. با این وجود، طراحان دکوراسیون داخلی معمولا با المان‌های بیشماری مواجه می‌شوند که مشتریان می‌خواهند از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزلشان استفاده شود. البته این موضوع بدان معنا نیست که خانه را از ملزومات یا دلبستگی های خود خالی کنید؛ بلکه باید در زمانی که به دنبال ایده‌ای برای طراحی داخلی خانه کوچک خود هستید، بر روی آنچه مهم است و یا باعث می شود احساسی عالی داشته باشید، تمرکز کنید. اینها قطعاتی هستند که شما با آنها زندگی می‌کنید.

از آینه در طراحی دکوراسیون منزل کوچک خود استفاده کنید

برای بازتاب نور از آینه ها استفاده کنید. این کار چشم را فریب می‌دهد و باعث می‌شود فضا بزرگتر از آن که هست به نظر برسد، به خصوص اگر مستقیماً در مقابل یک پنجره قرار گیرد. با قرار دادن آینه های متعدد در فضای خانه همچنین می‌توانید نور موجود در اتاق را منعکس و محیط را روشن‌تر کنید.

آینه های واقع در مجاورت پنجره منعکس کننده فضای بیرون از خانه هستند و اینطور به نظر می‌رسد که شما یک پنجره دیگر در اتاق خود دارید. این یکی از اصول طراحی است که هرچه پنجره‌های بیشتری در معماری داخلی منزل وجود داشته باشد، خانه شما بزرگتر جلوه خواهد کرد. بنابراین استفاده از آینه ایده‌ای کاربردی برای طراحی دکوراسیون منزل کوچک خواهد بود.

مبلمان مناسب انتخاب کنید

با توجه به روند سریع تغییر سبک زندگی طی دو دهه گذشته و گسترش زندگی در آپارتمان های کوچک، بسیاری از سازندگان مبلمان در تلاشند تا بتوانند ایده های خود را با مبلمانی زیبا برای خانه های کوچک به واقعیت تبدیل کنند. در هنگام انتخاب مبلمان به این نکته توجه کنید که خالی بودن زیر مبل ها و دیدن کف، فضای اتاق را از جنبه بصری بازتر نشان می‌دهد و فضای اتاق بسیار بزرگ تر جلوه خواهد کرد. بنابراین در خانه های کوچک بهتر است از مبلمان با پایه انتخاب کنید.

برای داشتن فضای بیشتر، استفاده از مبلمان تاشو که در صورت عدم استفاده قابل جمع شدن باشد، ایده خوبی است. این عالی است که در هر زمان که به فضای بیشتری برای میهمانان اضافی، بازی کردن و غیره نیاز دارید، مبلمان را به راحتی جمع کنید.

یکی از ساده ترین ایده ها برای مدیریت فضای آپارتمان های کوچک، گذاشتن مبلمان در وسط اتاق است. این کار نسبت به حالتی که مبلمان نزدیک به دیوارها قرار گیرد بهتر است، زیرا در این حالت فضا بدون هیچ دلیلی تنگ و ناراحت کننده خواهد بود.

از رنگ ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید

نحوه معرفی رنگ در اتاق ها تأثیر بسزایی دارد. رنگ های تیره می‌توانند باعث شوند فضا بسته تر به نظر برسد. اما وقتی به شکلی دقیق با رنگ‌های دیگر ترکیب شود، آن منطقه را گسترده تر از آنچه هست، نشان می‌دهند.

استفاده از رنگ‌های روشن باعث می‌شود مناطق بزرگتر و وسیع تر به نظر برسند، اما باید مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که فضا بیش از حد روشن نشود و به شکل یک درمانگاه به نظر نرسد. استفاده از کاغذ دیواری های گسترده با طرح های سنگین و شلوغ، مطمئنا فضا را کوچکتر نشان خواهند داد. برای بزرگتر نشان دادن منزل استفاده از رنگ های یکسان برای دیوار و کفپوش ایده بسیار خوبی است. استفاده از این ایده ها در طراحی دکوراسیون منزل کوچک باعث می‌شود فضا بزرگ تر به نظر برسد.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

انواع میز های مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه

zizo azza بازدید : 1 جمعه 08 فروردين 1399 نظرات ()

مهم‌ترین مسئله‌ای که در رابطه با استفاده از میز جزیره مدرن آشپزخانه به چشم می‌آید، داشتن فضای کافی برای استفاده از این مدل میز آشپزخانه است. به طور معمول جزیره آشپزخانه در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد، از این رو باید در کنار آن فضای مناسبی برای رفت و آمد وجود داشته باشد تا افراد مشکلی برای حرکت در آشپزخانه نداشته باشند.

همچنین فضای اطراف باید به قدری باشد که کشوها و در کابینت‌ها به راحتی باز شده و مشکلی برای فرد به وجود نیاید. اگر دارای آشپزخانه کوچکی هستید می‌توانید میز جزیره را در حد فاصل آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دهید. به طور کل با توجه به فضایی که در اختیار دارید می‌توانید از انواع مختلف میز جزیره مدرن آشپزخانه یکی را برگزیده و در آشپزخانه خود استفاده کنید.

انواع میز جزیره مدرن آشپزخانه

میز های جزیره ای آشپزخانه بسیار متنوع بوده و این تنوع دست مشتری را برای انتخاب یک مدل بر اساس فضا و دکوراسیون آشپزخانه منزل و همچنین سلیقه خود باز می‌گذارد.

میز جزیره ای L شکل

 

 

 

یکی از معروف‌ترین انواع میز جزیره مدرن آشپزخانه، میزهای L شکل هستند. این مدل میزها دارای کاربردهای متنوعی هستند. به جهت دو طرفه بودن آن‌ها می‌توان از یک طرف به عنوان میز غذاخوری و از طرف دیگر به عنوان محلی برای پخت و پز و یا شستشو استفاده کرد. این میزها از فضای آشپزخانه به حد کافی استفاده می‌کنند. ویژگی مهم میزهای L شکل، استفاده از آن‌ها به عنوان یک میز غذاخوری طویل است که برای خانواده‌های پر جمعیت مناسب است. البته این مدل میز کمی حرکت در آشپزخانه را سخت می‌کند از این رو بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ از آن‌ها استفاده شود.

میز جزیره ای T شکل

این مدل از یک جزیره ساده به همراه میز غذاخوری تشکیل می‌شود که با چسباندن این دو به هم حالتی T شکل به وجود می‌آید. این میز ها برای افزایش فضای حرکت در آشپزخانه بسیار مناسب است.

میز جزیره ای U شکل

 

 

 

این مدل از میزها به فضای بزرگی نیاز دارند. زیرا آشپزخانه را از هر طرف محدود کرده و فضای خالی کمتری در آشپزخانه در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در صورتی که زمان زیادی را در آشپزخانه می‌گذرانید و به کابینت‌ها و کشوهای بسیار نیاز دارید، این مدل مناسب شماست. در غیر این صورت بهتر است از مدل‌هایی استفاده کنید که فضای خالی بیشتری در اختیارتان قرار دهد. این مدل میز جزیره آشپزخانه بیشتر مناسب آشپزان است.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

طراحی خانه با وسایل سنتی

zizo azza بازدید : 1 پنجشنبه 07 فروردين 1399 نظرات ()

 برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن، از سبک ایرانی در طراحی دکوراسیون منزل خود بهره بگیرید به شما پیشنهاد می‌کنیم، از ترکیبی دو سبک ایرانی و مدرن در فضای کلی خانه استفاده کنید. برای انجام این کار نیاز به‌صرف هزینه‌های هنگفت نیست و شما می‌توانید تنها با رعایت چند نکته کاربردی در طراحی دکوراسیون داخلی از فضای سنتی و ایرانی خانه خود لذت ببرید. در ادامه شما را با ۳ نکته مهم و کاربردی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی آشنا می کنیم. 

 

 

 

استفاده از فرش سنتی ایرانی

فرش ایرانی نماد فرهنگ و اصالت ایرانیان و یکی از ارزشمندترین میراث گذشتگان است، که امروزه در سرتاسر دنیا شناخته‌شده است. این هنر بی‌نظیر ایرانی یکی از المان‌های اصلی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی به شمار می‌رود. نقش فرش‌ها در ایجاد فضایی گرم و پرانرژی در خانه‌های امروزی غیرقابل‌انکار است. امروزه فرش‌ها تنوع بسیار بالایی در رنگ و نقش دارند، اما بهترین گزینه برای دکوراسیون ایرانی فرش‌های با طرح‌های بته‌جقه یا ترنج  هستند. فرش‌هایی با طرح‌های سنتی و رنگ‌های تند و تیز مانند قرمز لاکی در کنار مبلمان های مدرن و امروزی می‌توانند جلوه‌ای خاص و صمیمی به فضای منزل شما ببخشند.

استفاده از المان‌های هنر ایرانی در دکوراسیون داخلی

استفاده از المان‌های هنری ایرانی از جمله انواع صنایع‌دستی، می‌تواند تداعی‌کننده فرهنگ و تاریخ غنی ایران باشد. برخی از المان‌های هنری که می‌توانید در طراحی دکوراسیون منزل به سبک ایرانی از آن‌ها استفاده نمایید شامل موارد زیر می‌شود:

 • کاشی های سنتی
 • ظروف سنتی
 • پارچه های سنتی و
 • سازهای اصیل ایرانی 

کاشی‌های سنتی

استفاده از کاشی‌های با طرح و نقش اصیل و سنتی در طراحی دکوراسیون منزل ، یکی از گزینه‌های جذاب برای ترکیب سبک دکوراسیون سنتی و مدرن است. از این کاشی‌های زیبا می‌توانید در بخش‌های مختلف خانه از جمله دیوار بین کابینت‌ها و پشت سینک ظرف‌شویی استفاده نمایید. بدون شک ترکیب کاشی‌های سنتی با کابینت‌های چوبی مدرن می‌تواند حس و حال بسیار شگفت‌انگیزی را در فضای خانه ایجاد نماید.

ظروف سنتی

 

 

 

استفاده از ظروف سنتی در فضاهایی مانند آشپزخانه می‌تواند جلوه‌ای زیبا و نوستالژیک در فضای خانه ایجاد نماید. شما می‌توانید با استفاده از ظروف سفالی و مسی در آشپزخانه، علاوه بر اطمینان از بی ضرر بودن این ظروف برای سلامتی انسان یک فضای سنتی جذاب نیز ایجاد نمایید. همچنین استفاده از ظروف میناکاری، سینی‌های قلم کاری و صنایع‌دستی مینیاتوری در اتاق نشیمن و پذیرایی می‌تواند جلوه‌ای زیبا و بی‌نظیر به خانه شما ببخشد.

 

منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

نکات طراحی و دیزاین ویلا

zizo azza بازدید : 4 چهارشنبه 06 فروردين 1399 نظرات ()

 

 

 

اکنون که به ویلای جدید خود نقل مکان کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید. این کار می تواند بسیار هیجان انگیز و پر تحرک باشد! در اینجا مواردی را ذکر کرده ایم که در زمان طراحی داخلی باید در نظر بگیرید. البته قبل از هر چیزی بهتر است با انواع ویلا آشنا شوید.

انواع ویلا از نظر دکوراسیون داخلی

ویلاهای حومه شهر: این نوع ویلاها با مصالحی ساده مانند بتن و آهن ساخته شده اند اما به تمام عناصر راحتی ویلا مجهز هستند. در بعضی موارد با توجه به موقعیت مکانی، سقف یا سازه می تواند از چوب یا بامبو باشد.

ویلاهای شهری: این ویلاها در فضاهای بزرگ واقع شده اند و بزرگتر از خانه های مستقل هستند. ویلاهای شهری ممکن است دارای معماری مدرن، و گاهی اوقات سبک روستایی یا مدیترانه ای باشند. دکوراسیون داخلی ویلا های شهری معمولا به گونه ای طراحی شده اند که برای مدت کوتاهی از قبیل تعطیلات یا اقامت چند هفته ای ساکن شوید.

ویلاهای لوکس: دارای طراحی منحصر به فرد هستند. این نوع ویلاها مجهز به استخر گرم، جکوزی با چشم انداز پانوراما، سونا، زمین تنیس، اتاق سینما، اتاق بازی و غیره هستند. علاوه بر این؛ آنها در مکان های عالی و در بعضی موارد حتی با ساحل یا بندر خصوصی قرار دارند.

ویلاهای اکولوژیکی: ویلای اکولوژیکی طبیعت گرا هستند و در جهت استفاده بیشتر از نور خورشید و صرفه جویی در انرژی ساخته می شوند. این نوع ویلاها از مواد طبیعی و تجدید پذیر ساخته شده اند و طراحی خلاقانه و یکپارچه ای دارند و به راحتی با زندگی مدرن سازگار هستند. اما در عین حال، شیوه زندگی اکولوژیکی را ترویج می کنند.

 

 

 

ویلاهای مدرن: ویلاهای مدرن از محبوب ترین ویلاها در دهه های اخیر است که از همه امکانات رفاهی برخوردار هستند.

نکات مهم در طراحی داخلی ویلا

اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا گرفته اید، باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در اینجا مواردی را برای شما ذکر می‌کنیم:

 1. حفظ ایمنی در معماری و طراحی داخلی ویلا

قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. زیرا ایمنی اعضای خانواده از جمله فرزندان در اولویت قرار دارد. یکی از مهمترین اقدامات ایمنی، پوشاندن استخر و همچنین اطمینان از عدم وجود هر چیز آسیب زننده مخصوصا برای اطفال است.

 1.  توجه به شرایط آب و هوایی

در هنگام طراحی داخلی، نباید فاکتور آب و هوا را فراموش کرد. به طور مثال در شرایط آب و هوای گرمسیری و بیابانی، تمام سال خانه تان مستعد رطوبت و البته گرما خواهد بود. بنابراین طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که شرایط راحتی و آسایش ساکنان را فراهم و سرما و گرمای محیط خانه را کنترل کند.

 1. استخدام یک طراح داخلی

شاید یکی از ساده ترین مواردی که باید در نظر بگیرید استفاده از خدمات یک طراح داخلی حرفه ای است. معمولا ریسک انجام کارهای خارج از توان و مهارت ما، بالاست. بنابراین، به خدمات یک طراح داخلی نیاز دارید تا به شما در این زمینه کمک کند. ممکن است هزینه استخدام طراح بالا باشد و شما را از انجام آن منصرف کند، اما نتیجه کار، چیزی است که هرگز به آن فکر نکرده اید.

 1. تطبیق طراحی جدید با طرح قدیمی

در هنگام طراحی دکوراسیون ویلا، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید موارد قدیمی را نگه دارید و آنها را در طراحی جدید خود بگنجانید یا خیر، تصمیم دارید از نو شروع کنید. همچنین، باید بخاطر داشته باشید که هرگونه ساخت و ساز جدید باید با قدیمی مطابقت داشته و ادغام شود.

 1. ایجاد یک محیط راحت

دلیل مهمی که مردم ویلاها را ترجیح می دهند، لذت بردن از حریم شخصی و راحتی آن است. پرکاربردترین یا مهمترین مکان ویلا اتاق نشیمن است که تلویزیون در آن قرار گرفته است و همچنین کنسول های بازی برای بچه ها. این قسمت ها باید به شکلی رنگارنگ طراحی شود که شاید میهمانان نیز بتوانند در آن بنشینند و گفتگو کنند یا حتی دراز بکشند و احساس آرامش داشته باشند. داشتن مبلمان بزرگ در اطراف ممکن است جالب به نظر برسد اما واقعیت این است که احساس خفگی خواهید کرد.

 1. دکوراسیون داخلی ویلا باید منعکس کننده سبک ویلا باشد

طراحی ویلا و فضای داخلی عواملی است که منعکس کننده سبک ویلاست. اگر شما از طرفداران طرح های عجیب و غریب و یا بزرگ هستید و چیزی اغراق آمیز و متفاوت از مضامین معمول یا معاصر را ترجیح می دهید، مطمئناً می توانید از ایده های گوناگون؛ انتخاب خود را انجام دهید. تعدادی تم داخلی طراحی وجود دارد که بسته به سلیقه و سبک مورد علاقه خود می توانید هرکدام از آنها را انتخاب کنید. شش سبک اصلی طراحی داخلی ویلا عبارتند از:

دکوراسیون داخلی ویلا به سبک مدیترانه ای

سبک سنتی در طراحی ویلا

طراحی ییلاقی معماری و دکوراسیون ویلا

سبک شهری در طراحی ویلا

معماری به سبک مدرن در ویلا

 

منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

میز کار چه ویژگی هایی دارد

zizo azza بازدید : 1 چهارشنبه 06 فروردين 1399 نظرات ()

از نظر اصول طراحی داخلی، قرار دادن میز و صندلی ها در فاصله نزدیک به هم صحیح نیست و لازم است این موارد در فواصل معینی نسبت به یکدیگر قرار بگیرند. این مورد به خصوص برای دکوراسیون دفتر کار اشتراکی اهمیت پیدا می‌کند. چرا که کارمندان باید بتوانند به راحتی در فضا حرکت کرده و حس ناخوشایندی از بسته بودن فضا نداشته باشند. برای چنین کاری بهتر است از طراحی پلان باز استفاده شود. طراحی دفتر کار با پلان باز از اوایل قرن حاضر رونق گرفت و امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ از چنین طراحی برای دکوراسیون داخلی دفتر کار خود استفاده می‌کنند.

چیدمان میز در دفتر کار اشتراکی

با توجه به شرایط متفاوت و کار در دفاتر اشتراکی، باید در طراحی چیدمان میز دفتر کار اشتراکی دقت بیشتری داشت. از جمله‌ی این موارد می‌توان به:

 • ارتفاع مناسب میز و صندلی
 • فاصله استاندارد میز ها

اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می‌پردازیم.

ارتفاع مناسب برای میز و صندلی دفتر کار اشتراکی

میزهای دفاتر اشتراکی دارای انواع مختلفی هستند که دو نوع از آن‌ها استفاده بیشتری دارند. یکی از این مدل‌ها به میز کار اشتراکی معروف است. این میزها دارای ابعاد بزرگی بوده و حداقل ۸ نفر در پشت آن‌ها جای می‌گیرند. استاندارد چنین میزهایی عرض مناسبی است که تمامی افراد پشت میز بتوانند وسایل خود را به راحتی جای داده و با کمبود فضا مواجه نشوند. این میزها دارای کشو و یا کمد نبوده تا به راحتی بیشتر کاربران در حین نشستن کمک کند.

نوع دیگری از میزهای کار اشتراکی که در چیدمان میز دفتر کار محبوبیت بسیاری دارد، میزهای دارای پارتیشن بندی برای هر فرد است. این میزها حریم خصوصی بیشتری را برای فرد به وجود می‌آورند و برای فعالیت‌هایی که نیاز به کار تک نفره و تمرکز بالا دارد بسیار مناسب است. البته این میزها نسبت به نوع اول میزهای اشتراکی فضای کمتری را در اختیار فرد قرار می‌دهند. ارتفاع چنین میزهایی باید در حدی باشد که فرد به راحتی بتواند با لوازم خود که به طور معمول کامپیوتر است، کار کند. اگر ارتفاع از حد معمول بیشتر باشد می‌تواند به مچ دست و کمر فرد آسیب برساند.

در رابطه با صندلی نیز ارتفاع آن اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. ارتفاع صندلی نه باید به قدری زیاد باشد که فرد نتواند پای خود را بر روی زمین بگذارد و نه آن قدر کوتاه باشد که ران بر روی کف صندلی قرار نگرفته و پا را به سمت شکم جمع کند. برای داشتن یک ارتفاع مناسب بهتر است صندلی‌هایی که دارای پایه تنظیم است را خریداری کنید. زیرا در یک دفتر کار افرادی با قد متفاوت حضور دارند. پس بهتر است خود بتوانند ارتفاع مورد نظر خود را تنظیم کنند تا به اعضای بدنشان آسیبی وارد نشود.

صندلی‌های اداری نیز باید دارای استاندارهای هندسی و اندازه مناسبی باشند تا فرد با نشستن بر روی آن‌ها به احساس راحتی داشته باشد. به طور مثال در رابطه با دسته صندلی، خوب است که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا زمانی که در حال استراحت هستید دست های خود را بر روی آن بگذارید. در رابطه با اندازه صندلی می‌بایست ابعادی انتخاب شود که تمامی افراد به راحتی بر روی آن بنشینند. این که صندلی ابعاد کوچک و یا بسیار بزرگی داشته باشد ممکن است برای افراد با اندام متفاوت مشکلاتی ایجاد کند. بیشتر صندلی‌های موجود در بازار استانداردهای مناسبی دارند ولی باز هم بهتر است در زمان خرید به نکات مطرح شده توجه کافی داشته باشید.

فاصله استاندارد میز دفتر کار اشتراکی

پیش‌تر دو نوع معروف از میزهای دفتر کار اشتراکی را توضیح دادیم ولی چیدمان میز دفتر کار باید به چه صورتی باشد؟ در رابطه با میزهای اشتراکی بهتر است به پارتیشن بندی آن‌ها فکر کنید. داشتن پارتیشن موجب شده فضای بین دو میز به قدری باشد که افراد به راحتی بتوانند از بین آن‌ها عبور کنند. گفتنی است این فضا باید به قدری باشد که حداقل ۲ نفر به راحتی جا به جا شوند.

اگر شرکتی دارای تیم‌های مختلف با زمینه‌های کاری کاملا متفاوت است و علاقه به استفاده از میز کار اشتراکی دارند شرایک کمی متفاوت خواهد بود. در این صورت فاصله استاندارد میزها باید بیشتر از میزانی که گفته شد باشد. در چنین حالتی خوب است تیم‌ها در دورترین حالت ممکن قرار بگیرند. زیرا در صورت بی ربط بودن زمینه کاری، نزدیکی آن‌ها می‌تواند بر روی میزان کارایی افراد تاثیر نامناسبی بگذارد. لازم به ذکر است که برای استفاده کافی از فضا می‌توان در بین میزها از مبل‌هایی برای استراحت و یا حضور ارباب رجوع استفاده کرد.

 

منیع: تهران دیزاین سنتر

ویژگی های نورپردازی در منزل

zizo azza بازدید : 4 سه شنبه 05 فروردين 1399 نظرات ()

در تمامی خانه نمی‌توان از نورپردازی یکسانی استفاده کرد و نورپردازی سقف، دیوار و کف منزل با هم تفاوت‌هایی خواهند داشت. از این رو در این مطلب سعی بر آن شده بهترین نوع نورپردازی های ممکن برای قسمت‌های مختلف فضای داخلی دکوراسیون منزل را به زبانی ساده توضیح دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

نورپردازی داخلی منزل در هر بخش چه خصوصیاتی دارد

یکی از نکات مهم پیروی از اصول نورپردازی داخلی ساختمان است. به طور معمول نورپردازی داخلی منزل دارای ۴ نوع اصلی است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوع نورپردازی داخلی منزل، نورپردازی عمومی بوده که  باید تمامی اتاق را روشن کند. گفتنی است بیشتر نورپردازی‌های سقفی و دیواری این امکان را فراهم می‌کنند.

نوع دیگر نورپردازی تمرکزی است که بیشتر برای روشن‌تر نشان دادن یک جسم به کار می‌رود. در این نوع نورپردازی هدف،  جلب توجه افراد به سمت آن جسم خاص است. این جسم می‌تواند یک تابلوی زیبا و یا مجسمه‌ای خاص باشد که در طراحی منزل از آن استفاده شده و می‌تواند جلوه منزل را زیباتر از همیشه کند.

نورپردازی عملی برای بخش‌هایی از خانه استفاده می شود که به نور بیشتر نیاز داریم، از این بخش‌ها می‌توان اتاق کار و یا آشپزخانه را نام برد. در این نوع نورپردازی نباید آزاری به چشم برسد و علاوه بر آن باید دلیلی برای رفع خستگی چشم باشد.

نوع آخر از نورپردازی استفاده از روشنایی طبیعی است. این نوع نورپردازی به نورگیر بودن خانه بستگی داشته و هر چه تعداد پنجره‌ها و درها بیشتر باشد، میزان شدت نور متفاوت خواهد بود. استفاده از روشنایی طبیعی جلوه‌ای خاص و رویایی به خانه می‌بخشد از این رو در طراحی منزل از این نوع نورپردازی استفاده بسیاری می‌شود.

نورپردازی سقف منزل ؛ پرکاربردترین بخش نورپردازی منزل

در بین تمامی قسمت‌های منزل سقف‌ها به جهت پخش نور مناسب، بهترین مکان برای اجرای ایده‌های نورپردازی داخلی منزل هستند. از این رو انواع مختلفی از نورپردازی های سقف خانه وجود دارد که در این بین می‌توان به نورپردازی توسط چراغ سقفی، چراغ آویز، لوستر، کناف، لامپ‌های فانتزی و … را اشاره کرد.

 

استفاده از چراغ سقفی و چراغ آویز پرطرفدارترین و همچنین ارزان‌ترین نوع نورپردازی سقف هستند. از این دو مدل مدت‌های بسیاری است که برای نورپردازی قسمت‌های مختلف منزل استفاده می‌شود و
به جهت محدود شدن نور توسط چراغ های آویز،  استفاده از آن‌ها در کنار چراغ سقفی توصیه می‌شود.

کناف سقف برای نور پردازی

استفاده از کناف سقف برای نورپردازی سقف از جدیدترین روش‌های نورپردازی داخلی منزل است که این روزها طرفداران بسیاری به دست آورده است. کناف سقف علاوه بر افزایش زیبایی در منزل می‌تواند نورپردازی‌های مختلفی را برای سقف به وجود آورد. به طور مثال از نور مخفی پشت کناف‌ها می‌توان استفاده کرده و جلوه زیبایی را برای منزل به وجود آورد. استفاده از هالوژن‌ها در کناف نیز از مواردی است که افراد از آن بهره بسیاری برده و در رنگ‌های مختلف از این هالوژن‌ها استفاده می‌کنند.

نورپردازی دیوار منزل

 

دیوار نیز مانند سقف خانه مکانی برای ارائه روش‌های نورپردازی است. با این که نورپردازی دیوار منزل موجب بزرگتر نشان دادن منزل شده ولی باز هم نسبت به نورپردازی سقف کاربرد کمتری دارد. بر روی دیوارها می‌توان انواع مختلفی از نورپردازی را انجام داد. به طور مثال استفاده از نورپردازی های نقطه‌ای که تنها برای روشن کردن یک قسمت از خانه مناسب است، هم موجب روشنایی منزل شده و هم جلوه زیبایی به فضای داخلی خواهد داد. از چنین نورپردازی‌هایی می‌توان برای گوشه‌های خانه استفاده کرد تا حداکثر نور در منزل پخش شود.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

تعداد صفحات : 8

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 78
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 52
 • بازدید ماه : 106
 • بازدید سال : 511
 • بازدید کلی : 1,111