close
دانلود آهنگ جدید
طراحی داخلی - 5
loading...

طراحی داخلی

دفاتر اشتراکی کار

zizo azza بازدید : 1 دوشنبه 23 دي 1398 نظرات ()

اولین نکته در طراحی دکوراسیون دفتر کار اشتراکی و مخصوصا دفتر های مربوط به استارتاپ ها، توجه به فضای کار اشتراکی است. در دفاتر قدیمی، اغلب میز و صندلی ها با فاصله مکانی زیاد نسبت به یکدیگر چیده میشدند.
در حالی که در یک فضای کار اشتراکی، اغلب فعالیت ها با مشورت و بارش های فکری جلو میرود، پس به همین دلیل بهتر است این نکته را مورد توجه قرار داده و سعی در ایجاد فضایی دوستانه و نزدیک در طراحی داخلی این فضاها کنید.

نکات مهم دیگر را در ادامه باهم مطالعه میکنیم:

استفاده صحیح از نور در دکوراسیون فضای کار اشتراکی

فضای دفاتر اشتراکی در اغلب اوقات، مکانی کوچک است. از همین رو باید به شدت بر روی استفاده از المان های طبیعی و غیر طبیعی که بتوانند فضای خسته کننده و دلگیر آن‌را از بین ببرند تمرکز کرد. یکی از مهم ترین نکات در این زمینه، استفاده صحیح از نور است.

نور وارد شده از طریق پنجره ها را بهینه کنید و مطمئن شوید که به بهترین شکل ممکن در نقاط مختلف دفتر مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر نور طبیعی، باید بتوانید از نور مصنوعی و به شکلی غیر آزار دهنده در دفتر استفاده کنید.

در یک محیط کار مشترک افراد زیادی مشغول به کار اند. همین موضوع باعث ایجاد تفاوت سلیقه ها میشود.

ممکن است برخی از نیروها توانایی تمرکز خود را در نور زیاد از دست بدهند و برخی دیگر قدرت تحمل نور کم را نداشته باشند. با توجه به این موضوع باید نورپردازی دفتر در حالتی ملایم باشد که رضایت تمامی افراد را کسب کند. برای حل این مشکل میتوانید به جای استفاده از لامپ های معمولی از چراغ های “دیمر دار” بهره ببرید که توانایی تنظیم شدت نور در آنها وجود دارد.

تزئین دفتر اشتراکی با گل و گیاه

وجود چند المان ارگانیک مانند گلهای آپارتمانی و آکواریوم در محیط کار، باعث افزایش خلاقیت در فضای آن می شود. می توانید برای افزایش روحیه مثبت مخاطبان دفتر، تمامی بخش های آن را مزین به گل و گیاهان کنید. پیشنهاد می شود به جای گل های قدیمی و گلدان های بزرگ و سنتی، با توجه به فضای دکوراسیون دفتر اشتراکی، گلدان ها و گل های فانتزی و رنگی را مورد استفاده قرار دهید.

چیدمان میز در دکوراسیون دفتر کار اشتراکی

چیدمان تمامی میز و صندلی ها بدون فاصله و در کنار یکدیگر، مخصوص طراحی دکوراسیون دفتر اشتراکی نیست بلکه این ویژگیِ یک فروشگاه مبلمان اداری است!
برای اینکه بتوانید دفتر را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید، می توانید از طراحی پلان باز استفاده کرده و وسایل و اشیاء مختلف را با فاصله مناسبی نسبت به یکدیگر قرار دهید. در این حالت نیرو ها و مخاطبان می توانند به راحتی در آن عبور و مرور داشته باشه و احساس حضور در فضای تنگ به آنها دست نمی دهد.

استفاده از فضای ذخیره سازی بهینه در دکوراسیون

هر دفتر اداری نیاز به قسمتی برای ذخیره سازی اسناد، اطلاعات، وسایل اضافه و غیره دارد. با توجه به کمبود فضا، پیشنهاد می شود تا در دکوراسیون دفتر کار اشتراکی و استارتاپی از میز و صندلی و مبلمانی استفاده کنید که خود بتوانند به صورت بهینه کار ذخیره سازی را برای شما انجام دهند. انواع میز اداری که در داخل خود از فضاهای ذخیره سازی بهره می برند می توانند انتخاب خوبی برای رساندن شما به هدف مورد نظر باشد.

استفاده از رنگ در دکوراسیون دفتر کار اشتراکی

اگر فضای اشتراکی شما کوچک است، استفاده از رنگ های روشن، مخصوصا سفید، روی دیوار ها و سقف می تواند باعث ایجاد خطای دید و افزایش فضا در ذهن بینندگان آن شود.
همینطور وجود رنگ های روشن و گرمی مانند آبی؛ باعث افزایش آرامش، خلاقیت و… در نیرو ها خواهد شد. میتوانید در ترکیب با این رنگ ها گاها از رنگ تندی مانند قرمز نیز استفاده کنید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون تهران دیزاین سنتر

دکوراسیون فروشگاه مبل های مدرن و کلاسیک

zizo azza بازدید : 4 شنبه 21 دي 1398 نظرات ()

مبلمان مدرن از جمله محبوب ترین نوع مبل در حال حاضر برای منازل ایرانیان است. در یک مغازه مبل فروشی مدرن، محصولات از تنوع بسیار بالایی برخوردار اند و تشابه آنها به یکدیگر، بر خلاف مبلمان کلاسیک، بسیار اندک است.

پیشنهاد میکنیم که برای دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن و در جهت بهتر دیده شدن هرکدام از محصولات به صورت جداگانه، از تکنیک تفکیک فضا استفاده کنید. با پیاده سازی این تکنیک در فروشگاه خود، باعث افزایش قدرت دید مخاطبان شده و به افزایش فروش و درنهایت سود فروشگاه کمک میکنید.

اما منظور از تفکیک فضا چیست؟

تفکیک فضا در دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن

در تفکیک فضا، هر بخش از مغازه با دکوراسیونی متفاوت نسبت به دیگر بخش ها نمایش داده میشود.

تفکیک فضای فروشگاه مبل با استفاده از دیوار

به طور مثال می توانید دیوار یک بخش کوچک از فروشگاه را به رنگ قرمز انتخاب کرده و کف آن را نیز سرامیک کنید. سپس یک یا دو دست از مبلمان موجود را در این قسمت بچینید. در بخش کناری همین قسمت، دیوار را با استفاده از کاغذ دیواری ۳ بعدی تزئین کرده و کف آن را نیز پارکت میکنید. حتی می توانید با تجهیزاتی کم، یک سقف کوتاه متناسب با نوع مبلی که در آن قسمت چیده میشود بنا کنید.

تفکیک فضا با استفاده از اختلاف سطح

در این تکنیک، قسمتی از فروشگاه (به طور مثال یک قطعه ۱۵ متری) را با افزایش ارتفاع سطح همراه میکنید. به این صورت مبلمانی که روی آن قرار میگیرد، نسبت به مابقی مبل ها دید متفاوتی دارد. علاوه بر افزایش سطح، میتوانید کف آن را با استفاده از یک موکت رنگی با دیگر قسمت های فروشگاه متفاوت کنید.

تفکیک فضای فروشگاه مبل با استفاده از جدا کننده ها

اگر علاقه ای به ایجاد تغییرات زیاد و ناگهانی در دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن خود ندارید، برای تفکیک فضا از جدا کننده ها استفاده کنید. به این صورت میتوانید با ایجاد یک دیوار کنافی و حتی استفاده از جدا کننده های چوبی متحرک، فروشگاه را به چند قسمت تبدیل کرده و در هر کدام نوعی متفاوت از مبلمان را قرار دهید.
البته پیشنهاد میشود تا صرفا به این جدا کننده ها اکتفا نکنید و در هر بخش جدا شده، با استفاده از المان های تزئینی مختلف مانند گلدان، میز و حتی موکت و رنگ دیوار ها، تمایز را نسبت به بخش های دیگر حفظ کنید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

ایده هایی برای تزیین دکوراسیون اتاق پذیرایی

zizo azza بازدید : 3 پنجشنبه 19 دي 1398 نظرات ()

در این مقاله قصد داریم تا با استفاده از بهترین ایده های دکوراسیون داخلی، به شما آموزش دهیم که چطور به تزیین اتاق پذیرایی منزل خود بپردازید و آن را به یک نقطه عطف در خانه تبدیل کنید.

ایده هایی که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم به دو دسته تقسیم می‌شوند. تغییرات کلی که احتمالا هزینه بالاتری دارند و تغییرات جزئی و کم هزینه:

ایده های تزیین اتاق پذیرایی

المان ها و ایده های زیادی وجود دارند که کمک می‌کنند دکوراسیونی زیبا برای پذیرایی خود ایجاد کنید. در ادامه قصد داریم نکاتی برای ایجاد تغییرات و تزیین در دکوراسیون پذیرایی و حال را برای شما بیان کنیم که برای انجام آنها نیاز به کمی زمان و بعضاً مقدار اندکی هزینه دارید:

تغییر چیدمان سالن پذیرایی با مبلمان

از آنجایی که قسمت اعظم یک اتاق پذیرایی را مبلمان آن اشغال کرده است، می توانید با چیدمان مبلمان، یک تغییر اساسی در دکوراسیون آن ایجاد کنید.

ایده ۱:

چیدمان مبلمان روبروی هم در اتاق پذیرایی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

می‌توانید مانند تصویر بالا، به جای چیدمان مبلمان روبروی همدیگر، از چینش مبل و صندلی در مقابل یکدیگر استفاده کنید. این ایده در منازل ایرانی به ندرت استفاده شده و می‌تواند باعث ایجاد جلوه ای نوین و جدید در پذیرایی خانه شما بشود.

ایده ۲:

مبلمان با رنگ های متضاد در اتاق پذیرایی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

در ایده تغییر دکوراسیون پذیرایی با چیدمان مبل، می توانید به جای ست کردن رنگ مبلمان، از رنگ های متضاد استفاده کرده و آنها را به صورتی بچینید که تضاد رنگی‌شان به چشم بیاید. اگر در انتخاب رنگ ها دقت بالایی داشته باشید یا از یک طراح حرفه ای دکوراسیون کمک بگیرید، زیبایی آن در پذیرایی منزل شما وصف ناپذیر خواهد بود.

همینطور به قالیچه قهوه ای رنگ میان این دو نوع مبل و رنگ آن دقت کنید.

ایده ۳:

چیدمان مبلمان با فضای سفید خالی در اتاق پذیرایی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

ایده بعدی برای تزیین اتاق پذیرایی ، استفاده از چیدمان مبلمان با فضای سفید یا خالی است. در این ایده مبل های کلاسیک یا مدرن خود را با فاصله نسبتا زیاد از یکدیگر قرار داده و در فضاهای خالی به وجود آمده از دیگر اِلمان های تزئینی استفاده میکنید.

تزیین اتاق پذیرایی با رومیزی

استفاده از رومیزی در تزیین اتاق پذیرایی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

شاید تا به حال به نقش رومیزی در زیبایی و تزیین اتاق پذیرایی منزل خود دقت نکرده باشید. دقیقا همین بخش های کوچک منزل اند که باعث ایجاد زیبایی های خیره کننده و قالب رنگی چشم نواز در آن می‌شوند.

بهتر است کمی از ایده های قدیمی برای خرید و یا دوخت رومیزی فاصله گرفته و با استفاده از پارچه‌های جدید، برای میز ناهار خوری و همینطور میز‌های مبلمان منزل، رومیزی‌های جدیدی تهیه کنید.

البته نوع رومیزی باید نسبت به فضای داخلی خانه انتخاب شود. اگر تزیین اتاق پذیرایی به سبک ایرانی صورت گرفته باشد، در استفاده از رومیزی انتخاب‌هایی با همین سبک خواهید داشت، اما در منازل با طراحی جدید و مخصوصا دارای مبلمان مدرن، دست شما برای استفاده از رومیزی های طرح جدید و فانتزی بسیار باز است.

 

 

شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی را طراحی کنیم

zizo azza بازدید : 7 سه شنبه 17 دي 1398 نظرات ()

در این مقاله قصد داریم تا نکات حرفه ای دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی را برای شما بازگو کرده تا بتوانید اعتبار مغازه خود را نسبت به قبل چندین برابر کنید.

 

در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی به چه موضوعاتی توجه کنیم؟

اگر قصد شما از طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، صرفا ساخت یک صحنه ساده با کمی جذابیت است، نیاز به رعایت نکته خاصی ندارید. تنها نورپردازی صحیح، استفاده از دکور های رنگی متناسب با دیگر قسمت های فروشگاه و غیره می تواند به خوبی نیاز های شما را برآورده کند.

اما اگر قصد شما طراحی فروشگاهی است که چشم مخاطبان از بیرون به خود جلب می کند و آنها را به داخل مغازه می کشاند، نکات پایین را رعایت کنید:

قفسه بندی مغازه لوازم خانه

در ابتدا و پس از درنظر گرفتن متراژ فروشگاه، باید قفسه بندی آن را آغاز کنید. اگر محصولات قالب مغازه شما؛ اسباب بزرگ و جاگیر هستند و محصولات تزئینی و کوچک کمی دارید، قفسه ها باید در قسمت های بالایی مغازه قرار بگیرند تا اجناس بزرگ مانع دیده شدنشان نشود. اما اگر محصولات خرده ریز شما نیز تنوع و تعداد بالایی دارند، بهتر است تا قسمتی از مغازه را به صورت اختصاصی برای آنها در نظر گرفته و در نهایت چند محصول کوتاه مانند فرگاز و ماشین ظرفشویی و لباس شویی را با فاصله، در روبرو آنها قرار دهید.

قفسه محصولات تزئینی بهتر است از نوع آینه و چراغ دار بوده تا چه در داخل و چه در خارج فروشگاه، قابلیت دید بالایی توسط مشتریان داشته باشند.

ویترین و دکور مغازه تجهیزات خانگی

اگر قصد دارید که در پشت ویترین فروشگاه خود هم از محصولات استفاده کنید، باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید: محصولات بزرگ در پشت ویترین فروشگاه عرضه تجهیزات خانگی مانع دیده شدن محصولات داخل مغازه خواهند شد.

راهکار این است که یا از محصولات کوچکی مانند گاز در پشت ویترین استفاده کرده و محصولات خرده ریز را بر روی آنها قرار دهید، یا اینکه محصولات اصلی فروشگاه مانند یخچال ها و فریزر ها را در پشت دکور قرار دهید و در میان یا کنار آنها از دکور های محصولات کوچک استفاده کنید. همینطور میتوانید در بین این اجناس بزرگ و جاگیر در پشت دکور، فضایی را باز گذاشته تا مشتریان دید بهتری به محصولات داخل مغازه داشته باشند.

 

رنگ محصولات در فروش تجهیزات خانگی

اگر کمی دقیق تر به طراحی فروشگاه های تجهیزات خانگی بزرگ دقت کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که آنها اغلب محصولات خود را از یک رنگ انتخاب کرده و گاهاٌ برای ایجاد تنوع، چند محصول با رنگ متضاد را میان آنها قرار میدهند. به طور مثال تمامی یخچال ها، فریزر ها، فرگاز ها و… به رنگ سیلور (خاکستری) هستند و یک یا چند محصول با رنگ مشکی و سفید نیز در میان آنها دیده میشود. شما میتوانید برای زیبا سازی دکوراسیون مغازه تجهیزات خانگی خود از این تکنیک استفاده کنید.

نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

نکته بسیار مهم در دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، استفاده صحیح از نور است. در ابتدا باید دقت داشت که نورپردازی محصولات در این فروشگاه نه تنها برای مشتریان داخل مغازه، بلکه باید برای مشتریان خارج از آن هم جذاب باشد. پس بهتر است از نور ها و لوازم روشنایی قوی و پر انرژی استفاده کنید. (مخصوصا اگر محصولات شما تزئینی و کادویی هستند)

 

اگر میخواهید تمایزی هم در نورپردازی روی محصولات بزرگ خود داشته باشید، پیشنهاد میکنیم که روی برخی از آنها به تنهایی تمرکز کرده و نور مستقیم را رویشان بتابانید. به طور مثال با استفاده از یک لامپ سقفی قابل تنظیم، نور را بر روی یخچال فریزر LG سفید رنگ متمرکز کنید. بهتر است تا این محصول از بیرون فروشگاه نیز قابل مشاهده باشد.

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

چگونه اتاق خواب هتل را به بهترین شکل چیدمان کنیم

zizo azza بازدید : 4 جمعه 13 دي 1398 نظرات ()

در این مقاله قصد داریم تا به صورت تخصصی به آموزش چیدمان اتاق خواب هتل پرداخته و تمامی جزئیات لازم و مهمِ مربوط به آن را برایتان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

کاغذ دیواری چیدمان اتاق خواب هتل

اگر قرار است به جای رنگ آمیزی دیوار در چیدمان اتاق خواب هتل، از کاغذ دیواری استفاده کنید، بهتر است تا چند نکته مهم و کاربردی را قبل از آن درنظر بگیرید:

رنگ مناسب و دو کاربره را برای کاغذی دیواری انتخاب کنید

اتاق هتل نه صرفا برای خوابیدن طراحی شده است و نه تنها برای مطالعه کتاب و مشاهده تلویزیون. به همین دلیل است که نمیتوان از رنگ های مطلقاً آرامش بخش و همینطور مطلقاً درخشان در انتخاب کاغذ دیواری های آن استفاده کرد.

البته این موضوع میتواند نسبت به سلیقه برخی از مشتریان تغییر کند اما برای انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواریِ قالب اتاق ها در هتل خود، بهتر است تا از رنگ های ملایم و میانه استفاده کنید تا در دو حالت خواب و بیداری باعث ناراحتی و آزردگی مسافران نشود.

به ترکیب رنگ در طراحی داخلی هتل توجه کنید

به رنگ دیگر اشیاء در اتاق هتل بی توجه نباشید

در زمان انتخاب رنگ کاغذ دیواری، نسبت به رنگ دیگر اشیاء موجود در اتاق هتل خود بی تفاوت نباشید. منظور؛ رنگ مبلمان، میز تلویزیون، میز ناهار خوری، میز مبل، تخت و غیره است. در صورتی که رنگ کاغذرنگی انتخابی بسیار زیبا و دلنواز باشد اما نتواند در ترکیب با رنگ وسایل ذکر شده جلوه مناسبی را به وجود بیاورد، باعث خستگی ذهنی و حتی برآشفتگی مسافران در زمان اقامتشان خواهد شد.

مبلمان اتاق هتل

مبلمان اولین چیزی است که در چشم یک مخاطب تازه وارد به اتاق هتل نمایان میشود و اگر در همین دیدار اول نتواند به خوبی نگاه وی را به خود جذب کند احتمالا مابقی راه جلب اعتماد و نظر او را برای شما بسیار سخت کرده است.

در چیدمان اتاق خواب هتل با مبلمان باید به نکات ریز و درشتی توجه کنید که در ادامه سعی میشود مهم ترین آنها را برای شما توضیح دهیم:

محل قرارگیری مبلمان را با دقت انتخاب کنید

مسافران صرفا برای استراحت به هتل شما نمی‌آیند. برخی از اوقات برف و باران و زمان هایی دیگر، گرمای هوا به آنها اجازه خروج از هتل را نمیدهد. در این حالت آنها مجبور اند کل روز خود را در اتاق هتل شما بگذرانند. آیا صرف ۱۲ ساعت زمان در یک اتاق هتل آرامش بخش به نظر جذاب است؟

در مرحله اول دقت کنید که مبلمان هتل جایگاه مناسبی نسبت به تلویزیون داشته باشند. در بهترین حالت یک کاناپه در مقابل تلویزیون قرار دهید تا مسافر بتواند بر روی آن دراز کشیده و برنامه های دلخواه خود را مشاهده کند. پس از نیز وجود یک یا دو مبل تک نفره در کنار پنجره میتواند صحنه ای جذاب و دوست داشتنی در هنگام خوردن یک قهوه، مطالعه کتاب یا گفتگوی دو نفره برای آنها بیافریند.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

ویژگی های دکوراسیون داخلی در یک هتل مدرن

zizo azza بازدید : 5 چهارشنبه 11 دي 1398 نظرات ()

در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل داخلی مدرن را برای شما بازگو کنیم و به شما توضیح دهیم که یک هتل با طراحی مدرن و البته پر طرفدار امروزی، با چه مشخصاتی میتواند مخاطبان را به سمت خود جذب کند. با ما همراه باشید.

چه نکاتی را در طراحی دکوراسیون هتل مدرن مورد توجه قرار دهیم؟

اولین بخشی که در مقابل دید مسافر و مخاطب هتل قرار میگیرد، لابی است. تا به حال در سایت مقالات بسیاری در مورد لابی هتل و چگونگی طراحی داخلی و دکوراسیون آن نوشته ایم که میتوانید آنها را مطالعه کنید. در ادامه به صورت تخصصی، اطلاعاتی در مورد نکات طراحی لابی در دکوراسیون هتل مدرن را برای شما توضیح میدهیم:

دکوراسیون لابی مدرن

در گذشته کاربرد لابی هتل نسبت به امروز و در یک هتل مدرن متفاوت بود. لابی مدرن هتل، امروزه به جایی برای:
 • استراحت
 • برگزاری جلسات
 • انتظار
 • انجام کار های رایانه ای
 • و…

تبدیل شده است. در حالی که لابی های قدیمی در نهایت فضای کوچکی را برای انتظار مخاطبان و گاهاً استراحت آنها تأمین میکردند. برای طراحی دکوراسیون لابی هتلی مدرن، باید به این نکات توجه خاصی داشته باشید:

نکته ۱: از طراحی تک بعدی دور شوید. اگر قرار است لابی هتل شما کاربرد های فراوانی داشته باشد، باید بتوانید آن را در چند بعد مختلف طراحی کنید. قسمتی برای استراحت، قسمتی برای برگزاری جلسات و حتی چند میز و صندلی کوچک در گوشه ای دنج جهت انجام فعالیت های روزانه.

نکته ۲: در ادامه نکته قبلی، جهت رسیدن به یک دکوراسیون چند بعدی برای لابی هتل خود، باید از چندین نوع مبلمان در آن استفاده کنید. در ابتدایی ترین حالت، مبلمان راحتیِ لابی مدرن خود را خریداری کنید و در قسمت مناسب آن قرار دهید. پس از آن به فکر مبلمان رسمی تر با رنگ های زیبا و شیک باشید تا مسافران هتل بتوانند یک جلسه شیک رسمی و یا جلسه ای دو نفره را در آن برگزار کنند. با توجه به کاربرد هایی که برای لابی در نظر گرفته اید، مابقی مبلمان مورد نیاز آن را نیز تهیه کنید.

نکته ۳: مطمئن شوید که در کنار مبلمان و میز هایی که افراد ساکن روی آن نیاز به استفاده از برق دارند، پریز های برق وجود داشته و مسافر شما مجبور نمیشود برای شارژ کردن تلفن همراه خود، در لابی سرگردان شود.

نکته ۴: میتوانید برای طراحی بهتر دکوراسیون لابی مدرن هتل خود، یک بارِ نوشیدنی کوچک را در آن جای دهید. هتل های اروپایی مدت زمان زیادی است که در این قسمت از هتل محلی را برای سرو نوشیدنی قرار داده اند. شما هم میتوانید از این ایده الهام بگیرید و به افزایش رضایت مخاطبان خود کمک کنید.

در انتها نیز وجود اِلمان های آرامش بخش مانند فواره های کوچک و گلدان های گل بزرگ در اطراف لابی، میتواند به زیبایی این قسمت بیافزاید.

 

 

 

دیزاین رستوران در دکوراسیون هتل مدرن

آشپزی یک هنر است! پس نباید این هنر را در یک مکان خشک و ساده به نمایش گذاشت. از جمله ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل مدرن، وجود رستوران ها و کافه های شیک و زیبا هستند که طراحی آنها هیچ ربطی به طراحی یک رستوران عادی در سطح شهر ندارد.

مخاطبان هتل صرفا برای غذا خوردن به آن مراجعه نمیکنند. پس شاید بتوان گفت که رستوران هم مانند لابی دارای کاربرد های مختلف و متفاوتی است. البته قرار نیست در آن از انواع صندلی و مبلمان استفاده کنیم اما باید دکوراسیون رستوران مدرن به صورتی انتخاب شود که تمامی مخاطبان و با هر سلیقه ای، از بودن در آن لذت ببرند.

برای داشتن یک رستوران زیبا نیاز است تا از تزیینات مختلف مربوط به آن استفاده کنید. البته اگر رستوران شما در فضای بیرونی (هوای آزاد) قرار بگیرد، دست شما برای دادن جلوه های خاص و افزایش زیبایی آن بسیار باز است. در این صورت وجود چند مشعل با آتش واقعی به جای سیستم گرمایشی و پنکه های آبی به عنوان سیستم خنک کننده، باعث افزایش حس مثبت مخاطبان و رضایت آنها از صرف زمان خود در رستوران و حتی احتمالاً افزایش میل آنها به سفارش غذاهای داخل منو میشود.

اتاق ها در دکوراسیون هتل مدرن

 

نمیتوان در مورد شیوه طراحی اتاق در دکوراسیون هتل مدرن نظر قطعی داد. شاید بهتر باشد که نظر آخر را یک طراح داخلی حرفه ای و نسبت به دکوراسیون کلی هتل بدهد اما از جمله ویژگی های طراحی دکوراسیون هتل مدرن در اتاق، وجود رنگبندی خاص و چشم نواز است.

اگر رنگ دیوار ها

 • سقف
 • ملحفه ها
 • روتختی
 • میز و صندلی
 • و…

اتاق هتل شما مانند دیگر هتل های معمولی صرفا از سفید و نهایتا چند رنگ تکراری دیگر تشکیل شده باشد، احتمالاً شما حرفی برای گفتن در مقابل مخاطبان خود ندارید. اما استفاده از رنگ های خاصی مانند:

 • بنفش
 • صورتی
 • زرد
 • سبز
 • رنگ های اسپورت تیره
 • و…

باعث ایجاد یک ذهنیت مثبت همیشگی از شما در ذهن مخاطب حتی پس از گذراندن یک شب در اتاق های هتل شما میشود.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

دکوراسیون اتاق مدیریت را چگونه طراحی کنیم

zizo azza بازدید : 2 دوشنبه 09 دي 1398 نظرات ()

در این مطلب قصد داریم تا نکات حرفه ای برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت شرکت را با شما در میان گذاشته و یک دید حرفه ای در مورد چیدمان آن به شما بدهیم. علاوه بر آن، تصاویر زیادی در این صفحه وجود دارد که میتواند باعث ایجاد ایده های زیادی در ذهن شما شود. با ما همراه باشید.

نکات ریز در طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق مدیریت

در ادامه به نکات کلی و جزئیِ پر اهمیت در طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق مدیریت اشاره میکنیم و توضیحاتی را برای شما قرار میدهیم.

رنگ، دیوار پوش و کفپوش اتاق

زمانی که وارد یک محیط جدید شوید، چشم شما در ابتدایی ترین حالت به اجسام بزرگی مانند میز و غیره خیره می شود اما بدون اینکه خودتان متوجه شوید، ذهن شما قبل از تمامی این موارد، رنگ محیط را برداشت میکند و در سلیقه‌تان تأثیر میدهد. این یعنی ممکن است وجود یک رنگ نامناسب و زننده بر روی دیوار ها، حتی باعث شود تا زیبایی میز مدیریتی و دیگر اِلمان های به کار رفته در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت، در چشم شما زشت و نامناسب جلوه کنند.

برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت، در اولین قدم باید یک رنگ یا دیوار پوش مناسب برای دکوراسیون دفتر را برای آن انتخاب کنید. بهتر است رنگ انتخابی با رنگ سازمانی شرکت شما متناسب باشد. علاوه بر این، تناسب باید بین رنگ دیوار و کفپوش اتاق شما نیز مشاهده شود.

اگر توانایی صرف هزینه های بالا در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت را دارید، بهتر است از کفپوش و دیوارپوش (یا کاغذ رنگی) مشابه استفاده کنید. البته میتوانید برای رنگ این دو قسمت به سمت تضاد رنگی بروید که در این صورت نیاز به مشاوره با یک طراح داخلی حرفه ای را خواهید داشت.

میز و صندلی اتاق مدیران

همانطور که در ابتدا هم گفته شد، چشم انسان در بدو ورود به محیط جدید، اشیاء بزرگ آن را میبیند. میز مدیریت و صندلیِ آن احتمالا بزرگترین اشیاء اتاق هستند که اغلب در محیط کانونی و وسط فضا قرار گرفته اند. اگر این دو بتوانند با رنگ محیط اطراف همخوانی خوبی را برقرار کنند، شاهد یک محیط دلچسب و چشم نواز در این اتاق خواهیم بود.

برای انتخاب میز و صندلی اتاق‌تان، باید در ابتدا به اندازه اتاق دقت کنید. قرار نیست میز مذکور اندازه میز کارمندان باشد اما قرار هم نیست نیمی از فضا را اشغال کند. با صرف کمی هزینه بیشتر میتوانید میزهای مدرن و زیبایی مانند میز مدیریت “L” شکل را برای دفتر مدیریت شرکت خریدار کنید و فضای خاص و جلوه ای زیبا را در آن به وجود بیاورید.

قرار دادن کتابخانه در اتاق مدیر

حتی اگر کتاب نمیخوانید، در اتاق خود، جای یک کتابخانه شیک را خالی بگذارید! قرار نیست به دید تظاهر به این کتابخانه نگاه کنید، بلکه احتمالا وجود آن بتواند در آینده و در زمان فراغت، به درد شما بخورد و البته مهمانانتان را هم خوشحال کند.

علاوه بر اینها، وجود کتابخانه به عنوان یک شیء در طراحی داخلی اتاقتان، باعث افزایش زیبایی فضا خواهد شد. پیشنهاد میکنیم از سبک های ساده و تکراری کتابخانه استفاده نکنید و به سمت کتابخانه های نوینی بروید که به تنهایی زیبایی و پرستیژ فضای اطراف خود را چند برابر میکنند.

استفاده از المان های ارگانیک در دکوراسیون اتاق مدیریت

حتی اگر از پنجره های اتاق، درختان و سرسبزی فضای بیرونی قابل مشاهده باشد، نمیتوانید از قرار دادن چند اِلمان ارگانیک و سبزِ طبیعی در آن صرف نظر کنید. در کنار کتابخانه و یا بر روی قسمتی از میز مدیریت، از یک یا چند گلدان با گل طبیعی استفاده کنید. البته پیشنهاد نمیشود که برای انتخاب گل مورد نظر، به سمت انتخاب های قدیمی و گل های سنتی با گلدان سفالی بروید.

استفاده از یک گل خوشرنگ و حتی چند گلدان مینیاتوری کوچک میتواند به خوبی فضای خشک اتاق را به یک فضای جذاب و سبز تبدیل کند. شاید مطالعه مقاله ای که در مورد انتخاب گل در سایت منتشر کرده ایم، بتواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد.

 

میز و صندلی اتاق مدیران

همانطور که در ابتدا هم گفته شد، چشم انسان در بدو ورود به محیط جدید، اشیاء بزرگ آن را میبیند. میز مدیریت و صندلیِ آن احتمالا بزرگترین اشیاء اتاق هستند که اغلب در محیط کانونی و وسط فضا قرار گرفته اند. اگر این دو بتوانند با رنگ محیط اطراف همخوانی خوبی را برقرار کنند، شاهد یک محیط دلچسب و چشم نواز در این اتاق خواهیم بود.

برای انتخاب میز و صندلی اتاق‌تان، باید در ابتدا به اندازه اتاق دقت کنید. قرار نیست میز مذکور اندازه میز کارمندان باشد اما قرار هم نیست نیمی از فضا را اشغال کند. با صرف کمی هزینه بیشتر میتوانید میزهای مدرن و زیبایی مانند میز مدیریت “L” شکل را برای دفتر مدیریت شرکت خریدار کنید و فضای خاص و جلوه ای زیبا را در آن به وجود بیاورید.

شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی

zizo azza بازدید : 4 شنبه 07 دي 1398 نظرات ()

سال های زیادی است که دکوراسیون خانه های ایرانی به سمت منازل اروپایی گرایش داشته و صاحب خانه ها، زیبایی منزل خود را در نزدیکی طراحی آن به سبک معماری اروپایی میدانند. با این حال بعضاً مشاهده میکنیم که دوباره برخی از افراد، علاقه مند به طراحی منزل خود با دکوراسیون ایرانی شده اند و خوشبختانه این موج علاقه در حال رشد است.

به دلیل گرایش دوباره مردم ایران به سمت دکوراسیون سنتی ایرانی، قصد کردیم تا در یک مقاله به ویژگی های دکوراسیون منزل ایرانی بپردازیم و آن را به صورت کاملاً حرفه ای برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون منزل ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

در این بخش قصد داریم تا ویژگی های دکوراسیون منازل ایرانی از جمله

 • مبلمان
 • فرش و قالی
 • ظروف
 • تزیینات
 • و …

را مورد بررسی قرار داده و در نهایت نیم نگاهی به فضای بیرونی این خانه ها داشته باشیم.

مبلمان در دکوراسیون منازل ایرانی

به طور کلی وجود مبل و صندلی در دکوراسیون منزل ایرانی رایج نبود، اما در هر حال این اشیاء در سال های اخیر به جزئی از فرهنگ ما تبدیل شده اند و احتمالاً زندگی بدون آنها برای ما سخت باشد، خصوصا در دکوراسیون خانه های آپارتمانی این موضوع بیشتر به چشم می‌آید. 

در گذشته به جای استفاده از مبلمان و صندلی، در منازل ایرانی از پشتی های بزرگ و نرم استفاده میشد. گاها دو پشتی، یکی برای نشیمن گاه و دیگری برای تکیه و گاهاً صرفا یکی برای تکیه دادن در کنار دیوار خانه قرار داده میشد. اگر قصد دارید تا شما هم به جای مبلمان از این پشتی ها استفاده کنید، انتخاب مناسب پشتی هایی با پارچه های سنتی رنگ است.

اما اگر قصد دارید در منزل خود از مبلمان یا صندلی استفاده کرده و در عین حال فضای سنتی و ذات ایرانی خانه را حفظ کنید، انتخاب مناسب مبلمان چوبی است. شاید راحتی این مبلمان مانند مبل های چرمی نباشد اما زیبایی خاصی را به منزل شما میبخشد. البته میتوانید با استفاده از پشتی های بزرگ پشمی یا پنبه ای بر روی آنها، از حالت سختی‌شان بکاهید.

 

 

 

کاربرد فرش در دکوراسیون منزل ایرانی

به هیچ عنوان نمیتوان دکوراسیون منزل ایرانی را بدون یک فرش و یا قالی سنتی مشاهده کرد. فرش جزئی جدا نشدنی از دکوراسیون منزل ایرانی است و اگر قصد شما چیدمان منزل به صورت سنتی باشد، باید از فرش های دستباف، گلیم یا حداقل فرش طرح دستباف استفاده کنید.

برای دستیابی به این دکوراسیون، میتوانید از یک یا چند قالیچه نفیس دستباف در ابعاد مختلف استفاده کنید. میتوانید یک فرش بزرگ را در سرتاسر منزل پهن کنید و یا چند فرش کوچک را زیر مبلمان، صندلی ها و… قرار دهید تا صرفاً با استفاده از آنها، فضای خانه را به صورت سنتی درآورید.

البته کاربرد فرش در منازل ایرانی فقط به اتاق پذیرایی ختم نمی شود. در گذشته تمامی قسمت های خانه با فرش های دستباف پوشانده می شدند اما امروز به دلیل افزایش قیمت‌شان، شاید نتوان به خوبی از آنها بهره گرفت.

 

اهمیت ظروف سنتی در دکوراسیون منزل ایرانی

اگر واقعا خواهان رسیدن به یک منزل با دکوراسیون کاملا ایرانی و سنتی باشید، ظروف سنتی ایرانی یکی از الزامات رسیدن این خواسته است. در اولین مرحله باید از ظرف های چدن، تفلون و غیره خداحافظی کرده و ظروف مسی را جایگزین آنها کنید. علاوه بر ظروف مسی، وجود ظروف سفالی از دیگر ویژگی های دکوراسیون منازل ایرانی است.

بهتر است تا چیدمان ظروف مذکور در آشپزخانه به صورتی باشد که از داخل پذیرایی نیز قابل مشاهده باشند. از ظروف سفالی برای نگاه داشتن آب و دیگر مایعات خوراکی در یخچال و کابینت ها استفاده کنید و ظروف مسی را در قفسه های نگاه دارنده قابلمه و ظرف و در قسمتی قابل دید قرار دهید.

 

علاوه بر اینها میتوانید از ظروف شیشه ای قدیمی برای نگاه داری دیگر مواد خوراکی در خانه استفاده کنید تا ذات حقیقی یک دکوراسیون ایرانی را به اجرا گذاشته باشید. البته استفاده از سبد های حصیری دستباف و با دوام هم میتواند در روند رسیدن به یک خانه سنتی بسیار کمک کننده باشد. میتوان از آنها برای نگهداری مواد خوراکی، میوه ها، سیب زمینی و پیاز استفاده کنید.

منبع: شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

ایده هایی ساده برای تغییر در دیزاین اتاق خواب

zizo azza بازدید : 1 سه شنبه 21 آبان 1398 نظرات ()

در این مطلب قصد داریم کمی به صورت جزیی وارد موضوع ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق خواب شده و ایده های جدیدی برای تغییر دکوراسیون در اتاق به شما بدهیم.

1_ قفسه دیواری برای دکوراسیون اتاق

قفسه ها علاوه بر تغییر جلوه بصری اتاق میتوانند به ساماندهی وسایل شما نیز کمک شایانی کنند. انواع مختلفی از قفسه وجود دارد که قابل استفاده در اتاق شما هستند اما اگر قرار نیست وسایل سنگینی را روی آنها بگذارید، بهتر است تا از قفسه های چوبی و یا فلزی میله ای استفاده کنید. پتانسیل این قفسه ها برای تزیین شدن بسیار بالاست.

میتوانید با قرار دادن اشیاء مختلف بر روی آن و یا حتی استفاده از ریسمان، کاغذ رنگی و… قفسه خود را تزیین کنید.

2تغییر دکوراسیون اتاق خواب با گلدانِ گل

به طور کلی استفاده از گلهای آپارتمانی در دکوراسیون منزل میتواند عاملی مهم در ایجاد نشاط در فضای منزل باشد. قرار نیست اتاق شما تبدیل به گلخانه بشود (که البته شدنش هم زیباست). میتوانید با استفاده از چند گلدان دست ساز جلوه های طبیعی و ارگانیک را در اتاق خوابتان پیاده کنید. گلدان شما میتوانید یک شیشه نوشابه رنگ شده با استفاده از لاک و یا اسپری باشد. شاید هم یک گلدان فانتزی سفالی کوچک بتواند به شما کمک کند.

در انتخاب گل های آن نیز دقت به خرج دهید. میتوانید برای انتخاب بهتر، به مقاله ای که در مورد استفاده گل در دکوراسیون داخلی منزل نوشته ایم رجوع کنید.

3_ طراحی دکوراسیون اتاق با وسایل قدیمی

وسایل قدیمی و آنتیک جایگاه خاصی در دکوراسیون منازل دارند اما نیاز نیست برای خرید آنها هزینه هنگفتی درنظر بگیرید. میان وسایل قدیمی در منزل خود به جستجو بپردازید و ببنید که چه چیزی میتواند باعث افزایش زیبایی دکوراسیون اتاق شما شود؟

 • شاید یک چمدان قدیمی
 • صندلی چوبی
 • قلک
 • حتی چند کتاب و مجله مربوط به سال های قبل

همگی با کمی تزیین میتوانند تبدیل به اجزای آنتیک اتاق خواب شما شوند.

4دیوارکوب پارچه ای برای دکوراسیون اتاق خواب

ایده مناسب دیگر برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب شما با هزینه کم و اندک، بهره بردن از دیوار کوب های ارزان قیمت است. با استفاده از چند تکه پارچه رنگی میتوانید دیوار کوب های زیبایی جهت قرار دادن بر روی دیوار اتاق بسازید. بهتر است کمی در مورد دیوارکوب و روش ساخت آنها در سطح وب فارسی جستجو کنید تا ایده های مناسبی به شما داده شود.

می‌توانید متن کامل مقاله‌ی ایده های ساده برای تغییر در دکوراسیون اتاق خواب را در تهران دیزاین سنتر مطالعه بفرمایید.

اهمیت طراحی کمد دیواری در دکوراسیون منزل

zizo azza بازدید : 2 شنبه 18 آبان 1398 نظرات ()

در ادامه قصد داریم نکاتی مهم برای بررسی کمد دیواری در منزل را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را در خانه اجرا کرده و یا در منزل مورد نظر خود جهت خرید و اجاره، مناسب بودن یا نبودن آن را آنالیز کنید.

 

 

 

نکات مهم برای ساخت کمد دیواری

کمد های دیواری در انواع مختلفی تهیه و تولید میشوند. انواع آن عبارتند از:

 • کمد ریلی
 • کمد کشویی
 • کمد کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک فضای داخلی مناسبی دارد اما به دلیل وجود دربِ بازشو، باید به اندازه عرض در، فضای مقابل را برای باز شدن آن خالی کنید. کمد ریلی بهترین نوع کمد هستند که به دلیل ریلی بودن درب‌شان نیاز به اشغال فضای روبرو خود ندارند و در نهایت کمد کشویی را میتوان یک ارزش افزوده برای کمد ریلی یا کلاسیک دانست. این کمد ها، طبقانی هستند که به کمد های مذکور اضافه شده و به صورت کشویی خارج میشوند.

جنس و کیفیت کمد

کمد های قدیمی یا همان گنجه ها، در اغلب اوقات با استفاده از چوب ساخته میشدند. امروزه کمد های دیواری جدید از جنس mdf ساخته میشوند. یک کمد دیواری باید از کف مستحکمی برخوردار باشد. اگر کف کمد شما به جای سیمان، از چوب ساخته شده باشد، مطمئن شوید که این قسمت توانایی حمل باری که در آینده قرار است بر روی آن قرار دهید را دارد.

همینطور به روکش کمد منزل خود نیز اهمیت بدهید و بررسی کنید که کیفیت آن در مقابل گذشت زمان و یا اتفاقات ناگهانی مثل ضربات کوچک و یا حتی آب و… مقاوم باشد.

دیواری منزل خود نیز اهمیت بدهید و بررسی کنید که کیفیت آن در مقابل گذشت زمان و یا اتفاقات ناگهانی مثل ضربات کوچک و یا حتی آب و… مقاوم باشد.

فضای مناسب کمد دیواری

 

دلیل استفاده از کمد دیواری، استفاده بهینه از مکان های مختلف در منزل است. کمددیواری های مختلف را در منزل بررسی کنید و مطمئن شوید که هرکدام به اندازه ای که شما نیاز دارید، دارای فضای خالی هستند. مطمئنا فضای خالی یک کمد در اتاق خواب باید بیشتر از فضای کمد پذیرایی یا آشپزخانه باشد. پس اگر قصد ساخت کمد برای منزل خود را هم دارید باید به این نکات توجه داشته باشید تا بتوانید از هدر رفت هزینه و فضای اضافه منزل خود، جلوگیری کنید.

می‌توانید متن کامل مقاله طراحی کمد دیواری برای دکوراسیون منزل را در تهران دیزاین سنتر مطالعه بفرمایید. از توجه شما سپاسگزاریم.

تعداد صفحات : 8

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 78
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 33
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 80
 • بازدید ماه : 134
 • بازدید سال : 539
 • بازدید کلی : 1,139