close
دانلود آهنگ جدید
طراحی داخلی - 7
loading...

طراحی داخلی

اقامت در هتل بوتیک حسی متفاوت برای شما به ارمغان خواهد آورد

zizo azza بازدید : 9 چهارشنبه 23 مرداد 1398 نظرات ()

آیا می دانید یک هتل بوتیک چه تفاوتی با هتل دارد؟ اقامت در یک هتل بوتیک می تواند تجربه ای حیرت انگیز برای شما رقم بزند، تجربه ای سرشار از خاطره و فراموش نشدنی. هتل بوتیک ها همچنین می توانند دریچه ی خوبی برا انتقال فرهنگ منطقه باشند و رسوم و فرهنگ منطقه را به مسافران و گردشگران معرفی نمایند.

وجوه مختلفی هستند که می توانند در یک هتل بوتیک با یک هتل متفاوت باشند. به طور کلی نکته تعیین کننده در اینکه می توان بر روی یک هتل، نام بوتیک را نیز اضافه کرد یا نه، نه تنها در وسعت و خدمات، که در شیوه هتلداری و مدیریت آن است. صرفا اقامت نیست که برای افراد علاقه مند جذابیت دارد. بلکه راه اندازی آن نیز به شدت برای سرمایه گذاران جذابیت دارد. به صورتی که به تازگی شرکت های بزرگ و حتی صاحبان هتل های معروف اقدام به راه اندازی بوتیک هتل های کوچک در محل های گوناگون شهر و گاها در هتل های ۵ ستاره خود کرده اند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا در مورد هتل بوتیک ها اطلاعاتی را به شما ارائه کرده و به عنوان یک متن جامع، شما را با ماهیت آن آشنا کنیم.

چرا هتل بوتیک را برای اقامت انتخاب کنیم

هدف مسافران از انتخاب هتل بوتیک ها، صرفا یک اقامت آرامش بخش در محیطی کوچک نیست. مطمئنا اگر این‌چنین هدفی در پشت انتخاب آنها باشد، هتلی عادی و شاید چند ستاره به خوبی میتواند آنها را به مقصودشان برساند. هدف آنها، استراحت، لذت و مهم تر از همه آشنایی با فرهنگ محل اقامت، از طریق اقامتگاهشان است. اشخاصی که بوتیک هتل ها را به عنوان مکانی برای استراحت چند روزه انتخاب میکنند، قصد دارند تا در این سفر چند روزه از طریق همین هتل، به خوبی با فرهنگ منطقه آشنا شوند و بتوانند حس زندگی به عنوان افراد محلی را درک کنند.

 

پس صرفا ساخت یک فضای آرامش بخش توسط صاحبان هتل ها کافی نیست. یکی از موارد ایجاد تمایز که می تواند هتل ساده را به هتل بوتیک تبدیل کند، معماری خاص است. حتی برخی از سرمایه گذاران با استفاده از خلاقیت معماران با تجربه اقدام به ساخت هتل مخصوص خود در یک ساختمان متروکه قدیمی (کارگاه، کاروانسرا، مدرسه و…) می­کنند. نمونه بارز آن سرای عامریها (کاشان) در خانه یا شاید قلعه ای باستانی است.

در این هتل ها که اغلب معماری آنها نیز الهام گرفته از سبک های سنتی و محلی است؛

 • دکوراسیون داخلی
 • انتخاب اشیاء و چیدمان آنها
 • سبک معماری اتاق ها
 • راهرو های خاص
 • و…

تماما جزییاتی هستند که باعث ایجاد یک فضای خارق العاده و البته تجلی‌گر فرهنگ منطقه برای مخاطبان آن می شود. در نهایت تمامی اینها باعث افزایش تقاضا برای اقامت، مخصوصا از طرف افراد علاقه مند به منازل و سبک زندگی سنتی شده است.

با اقامت در هتل بوتیک حس یک شهروند را تجربه کنید

اغلب مشتریان این هتل ها، مسافران و توریست ها هستند. یکی از خلاقیت های بسیار جالبی که در 
بوتیک هتل ها شاهد آن هستیم، تبدیل مسافر به شهروند است. منظور چیست؟ منظور ساخت فضاها و سازه های خاصی است که در آن مسافران دقیقا خود را مانند مردم محلی منطقه میبینند و با شرایط زندگی آنها، حتی در مدت زمان بسیار کوتاه آشنا شده و خو می­ گیرند.

منظور از این مکان ها، مکانی است که بتوان در آن بازتابی از فرهنگ و ویژگی های کشور یا شهری که هتل در آن واقع شده را به خوبی مشاهده کرده و با آن زندگی کرد.

 

برخی از مدیران این هتل ها برای اینکه بتوانند به خوبی چنین مکانی را به وجود آورند، با سرآشپز های چیره دست و آشنا به غذاهای محلی همکاری می­کنند. همینطور طراحان فضای داخلی به سبک سنتی و علاوه بر آن نوازندگان موسیقی های محلی از دیگر افرادی هستند که برای نزدیک کردن این فضا به محیط مذکور کمک می­کنند.

در اقدامی خلاقانه تر، سعی می­شود تا با ایجاد کافی شاپ، رستوران و دیگر جاذبه ها، علاوه بر توریستان و مسافران، گردشگران محلی نیز به اطراف هتل جذب شوند تا حس ادغام با محیط برای مشتریان هتل به اوج خود برسد.

خدمات متفاوت

خدمات متفاوت، یکی از ارکان اصلی تفاوت هتل بوتیک با هتل عادی است. ارائه خدمات با کیفیت بالا وظیفه هر هتل و هتلداری است اما در یک این هتل ها خدمات باید متفاوت باشند نه صرفا با کیفیت. این هتل ها شاید حتی با ۲۰ اتاق کوچک نتواند مانند هتل ۵ ستاره ۲۰۰ اتاقه خدمات با استاندارد را به مشتریان خود ارائه دهد اما در مقابل وجود خدمات خارق العاده است که این هتل را از هتل های بزرگ متمایز میکند.

در بسیاری از کشور ها، خدمات بوتیک‌هتل ها به شدت غیر منتظره است. به طور مثال اجرای موزیک محل زندگی مشتری، بدون اطلاع قبلی وی! بله، برخی از این هتل ها با استفاده از اطلاعاتی که در مورد مشتری خود در اختیار دارند، خدمات غیر منتظره ای را به او ارائه می­دهند.

و در نهایت خارق العاده

واژه خارق العاده از پیوستن دو عبارت خارق و عاده به معنای پاره کردن عادت ها به وجود آمده است. این دقیقا چیزی است که یک هتل‌بوتیک دارد؛ حذف عادیات.

هدف نهایی این نوع هتل حذف عادت­های معمولی و تجربه های ساده برای مسافران است که در نهایت باعث ایجاد تجربه ای خاص و شگفت انگیز برای آنان می­شود.

وجود معماری خاص، اتاق های کوچک اما جذاب، تجلی فرهنگ، خدمات متفاوت و … از جمله ویژگی های این نوع از هتل هاست که در نهایت باعث ایجاد یک تجربه بسیار متفاوت در مشتریان خود می شود و به شدت دید آنها به سفر و حتی اقامت در هتل را مورد تأثیر قرار می دهد.

از جمله چالش هایی که در آینده مدیران این نوع هتل با آن روبرو می­شوند، کاهش هزینه ها برای جذب مشتری بیشتر و همینطور حفظ طبیعت منحصر به فرد است.

نکاتی کاربردی درباره دکوراسیون اتاق خواب

zizo azza بازدید : 15 دوشنبه 21 مرداد 1398 نظرات ()

مهمترین قسمت خانه برای استراحت اتاق خواب است. مثل هر محیط دیگری، دیزاین اتاق خواب هم از اهمیت خاص خود برخوردار است. ایده های بسیار زیادی برای طراحی داخلی اتاق خواب وجود دارد و می توانید مطابق سلیقه ی خود بهترین دیزاین را انتخاب و محیطی آرام و لذت بخش برای خود ایجاد نمایید. این ایده هی به شما کمک می کنند فضای آرام و کاربردی برای اتاق خود ایجاد کنید. در این مطلب قصد داریم درباره دکوراسیون اتاق خواب به نکاتی اشاره کنیم.

۱. یک میز با دو کاربرد متفاوت در اتاق خواب

اگر در اتاق خواب خود فضای کافی برای قرار دادن پاتختی دارید می توانید به جای آن از یک میز استفاده کنید.

در تصویر زیر که یک نمونه دکوراسیون اتاق خواب است، یک میز آنتیک میبینید. این میز میتواند به عنوان پاتختی هم مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی روی تخت اتاق خواب دراز کشیده اید و یا پشت میز نشسته اید، چراغ روی میز را می توانید به راحتی روشن و خاموش کنید. کشوهای میز، فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل شما فراهم میکند که از روی تخت قابل دسترسی هستند.

 

تاکید بر جزییات معماری اتاق خواب با بهره گیری از رنگ

در خانه های با سقف شیروانی اکثر اتاق خواب ها در طبقه ی بالایی ساختمان قرار دارند. به گونه ای که خطوط شیب بام روی سقف و دیوار اتاق خواب دیده می شود.

چه بهتر که بتوان با این خطوط در دکوراسیون اتاق خواب و با کمک المان رنگ، بازی کرد. این اتاق خواب در ویرجینیا با استفاده از رنگ طوسی به دیوار زیر سقف شیبدار تاکید کرده و فضایی متفاوت ایجاد نموده است.

سبک صنعتی در معماری داخلی اتاق خواب

این اتاق به یک حیاط رویایی باز می شود. در طراحی داخلی به جای آباژور رومیزی یا چراغ دیواری کنار تخت، یک لامپ معمولی بکار رفته است. این لامپ به وسیله‌ی کابلی با پوشش پلاستیکی آویخته شده است. بدین ترتیب به این فضای به سبک Boho Chic رنگ وبوی صنعتی بخشیده است.

کمدهای خلاقانه در اتاق خواب

طراح این اتاق کوچک در استکهلم با به کارگیری کمد های دیواری سفارشی در معماری و دیزاین اتاق، توانسته از تمام فضای اتاق استفاده کند.

این یونیت علاوه بر فضای کمد مانند در بالای تخت، فضایی برای قرار دادن نور زیر کابینتی فراهم کرده است.

راه کارهای خلاقانه برای تاکید بر یک دیوار اتاق خواب

اگر به دنبال راه حل خلاقانه ای برای کاغذ دیواری هستید، از این اتاق به سبک معماری صنعتی در مسکو ایده بگیرید. طراح این اتاق، با استفاده از روزنامه های قدیمی که به دیوار پشت تخت چسبانده ایده متفاوتی را به اجرا درآورده است.

استفاده از صفحه های تاشو در طراحی اتاق خواب

در سال ۲۰۱۸ Brian del Toror با استفاده از صفحات نقاشی شده توسط Robert Cowder در دهه ی ۶۰ میلادی که داری نقوش پرنده و گل و رنگ های خنثی است، دیوار این اتاق را طراحی کرد. ترکیب رنگ ها و ظرافت صفحات در طراحی دکور اتاق خواب ، آن را تبدیل به یک مرکز توجه خاص کرده است.

میز مخفی اتاق خواب

در اینجا با طراحی کمد قدی در معماری اتاق، از فضا حداکثر استفاده شده است. درب های وسط کمد باز می شوند و دو ردیف شلف و یک میز دیده می شود. این میز روی جای خالی یک شومینه ی قدیمی قرار داده شده است.

ایده هایی برای استفاده بهتر از فضای انباری آشپزخانه

zizo azza بازدید : 8 شنبه 19 مرداد 1398 نظرات ()

در خانه های کوچک یا خانه هایی که فضای کمی در آشپزخانه دارند می توان از انباری آشپزخانه به شکلی بهینه استفاده کرد. بسیاری از انباری ها فضای کافی دارند. اما قفسه ها با وسایل دیگر پر شده اند و وسایلی مانند سطل زباله و یا  غذای حیوانات خانگی می توانند در جای دیگری قرار گیرند. برای مثال می توانید از سطل های توکار زیر سینک استفاده کنید. اجسام حجیم را می توانید به انباری پارکینگ و یا اتاق رختشویی یا گنجه ها منتقل کنید. بدین ترتیب انباری آشپزخانه را برای وسایل دیگر خالی کنید.

قفسه ها و کابینت های مناسب را بررسی نمایید:

اگر تعداد کافی قفسه ندارید از قفسه های عمیق تر بهره بگیرید . نیازی نیست حتما یک مدل قفسه داشته باشید. می‌توانید مدل های مختلف شلف ها را در کنار هم قرار دهید. ادویه ها را می توان روی یک قفسه کوچک پشت درب ها جاسازی کرد. کشوها با ارتفاع های مختلف این قابلیت را به شما می دهند. بنابراین می توانید وسایل مختلفتان را که ابعاد متفاوت دارند، جاسازی کنید.

درب ها را حذف کنید:

در بسیاری از آشپزخانه ها، خصوصا در خانه های قدیمی درب انباری ممکن است عامل اصلی هدر رفتن فضا باشد. به خصوص درب هایی که به سمت داخل باز می شوند. در چنین حالتی ورود به انباری آشپزخانه با دست پر و انبار وسایل بسیار سخت به نظر می آید. سعی کنید درب ها را بردارید و یا درب های کشویی یا آکاردئونی به کار ببرید. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که همیشه فضای انباری مرتب و تمیزی دارند. این فضا می‌تواند جزیی از دکوراسیون آشپزخانه تان باشد و به زیبایی آن کمک کند.

از فضاهای عمودی دیوار استفاده کنید:

به جای اینکه کل دیوار آشپزخانه را از شلف  پر کنید، قسمت هایی را خالی بگذارید. این کمک میکند بتوانید از کف تا سقف از جاسازهای سیمی استفاده نمایید و قابلمه ها و ماهیتابه ها را در آن قرار دهید. اگر دیوار خالی ندارید آن را به سقف آویز نصب کنید و ماهیتابه ها را از آن آویزان کنید.

نظم و ترتیب و چیدمان انباری آشپزخانه می تواند لذت آشپزی را دو چندان کند. اگر هنگام پخت و پز نمی‌توانید وسایل مورد نظرتان را پیدا کنید و بیشتر وقت خود را صرف پیدا کردن ابزار می کنید، نکاتی که به آنها اشاره شد می توانند به شما کمک کنند.

بازسازی اتاق کودک با بهره گیری از مواد طبیعی

zizo azza بازدید : 11 چهارشنبه 16 مرداد 1398 نظرات ()

 

اتاق کودک از جنبه های مختلف حائز اهمیت است. بنابراین والدین سعی می کنند در انتخاب دکوراسیون و لوازم آن با در نظر گرفتن تمام جنبه ها بهترین تصمیم را بگیرند. در هنگام بازسازی و طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده از مواد سازگار با محیط زیست اهمیت زیادی دارد. در زیر راه حل هایی برای بازسازی اتاق کودک با محصولات طبیعی و ایمن ارایه کرده ایم:

۱) استفاده از چوب طبیعی در اتاق خواب کودک:

چوب یکی از محصولاتی است که در وسایل و اتاق کودک می توان از آن استفاده کرد. اما باید توجه داشت که کودک بسیاری از وسایل را در دهانش می گذارد بنابراین ترمیم روکش آنها در فرآیند طراحی یا بازسازی اتاق کودک ضروری است.

می توان از روغن های خوراکی مخصوص چوب که در کارگاه های چوب بری به کار گرفته می شود، استفاده کرد.

برای رنگ آمیزی مبلمان اتاق کودک از محصولاتی استفاده کنید که از روغن دانه کتان تهیه شده اند و غیر سمی هستند و هضم آن براحتی انجام می شود.

بسیاری از تولید کنندگان محصولات سازگار با طبیعت، از روغن درخت تانگ و یا موم عسل برای محصولات چوبی استفاده می کنند. این مواد نیز برای روکش چوب و محافظت از آن بسیار مناسب است.

۲) کف سازی اتاق خواب کودک

اگر قصد دارید از موکت و یا فرش برای کف استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید:

از نصاب موکت بپرسید به چه روشی موکت را نصب می کند. مواد چسبنده می تواند سمی باشد و به کسانی که آلرژی دارند آسیب برساند. بسیاری از نصاب ها از میخ های مخصوص به جای چسب برای اتصال موکت اتاق خواب استفاده می کنند.

سعی کنید موکت یا فرشی را برای اتاق کودک انتخاب کنید که از الیاف طبیعی تهیه شده اند. فرش های پشمی و یا پنبه ای که با جوت یا کنف پشت دوزی شده اند جایگزین مناسبی برای موکت های تهیه شده از الیاف مصنوعی هستند.

۳) نقاشی و رنگ اتاق خواب

برای رنگ آمیزی اتاق کودک از رنگ های VOC که ترکیبات آلی فرار دارند استفاده نکنید. بخار ناشی از رنگ های VOC  در هوا منتشر می شوند و شرایط نا سالمی ایجاد می کنند. سعی کنید از رنگ های سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

۴) پرده اتاق کودک

حتما از پرده ای استفاده کنید که مانع ورود اشعه های مضر خورشید باشد. خیلی از افراد ترجیح می دهند از والان پرده استفاده کنند اما باید دنبال راه حلی برای محافظت در مقابل گرمای مستقیم خورشید باشند. می توانید از محصولاتی از جنس کنف، جوت، پنبه یا پشم استفاده کنید که علاوه بر زیبایی مانع ورود گرما می شوند. اگر به دنبال شید هستید محصولات عاری از PVC را انتخاب کنید.

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک مناسب

zizo azza بازدید : 11 یکشنبه 06 مرداد 1398 نظرات ()

چگونه دکوراسیون داخلی بوتیک خود را انتخاب کنیم و به کمک آن فروش خود را افزایش دهیم؟ شاید این مسئله در گذشته اهمیت فراوانی نداشت و مغازه داران و صاحبان بوتیک به مرور و با ارائه‌ی کالای با کیفیت مشتریان خود را جذب می‌کردند. اما حالا با افزایش رقابت، کوچکترین المان ها در جذب مشتریان موثر بوده و نباید از آنها چشم پوشی کرد. یکی از عوامل که تاثیری شگفت انگیز در برتری شما نسبت به رقبا خواهد داشت، دکوراسیون داخلی بوتیک است. در زیر به نکاتی کاربردی در این باره اشاره خواهیم کرد. 

یک تم خاص برای بوتیک خود انتخاب کنید

انتخاب یک تم گرافیکی می‌تواند بر نمای فروشگاه بوتیک شما بسیار تأثیرگذار باشد دقت داشته باشید که تم انتخاب شده برای بوتیک بایستی بتواند این بوتیک را از دیگر فروشگاه های خرده فروشی به نحوی جدا کرده که مشتری در نگاه اول متقاعد شود به آن وارد شود؛ برای مثال در صورتی که در حوزه فروش لباسهای شنا فعالیت می کنید می توانید از تصویر ساحل و دریا و یا دریا و غروب آفتاب در قسمت‌های مختلف فروشگاه خود استفاده نمایید همچنین در انتخاب تم دقت داشته باشید که استفاده از رنگ ویژه ای که به آن رنگ سازمانی گفته می‌شود استفاده نمایید استفاده از رنگ سازمانی می تواند هویت شما را برای مشتریان تان به طور واضح مشخص نماید.

 

رنگ سازمانی در قسمت های مختلف قابل استفاده است برای مثال می توانید در صورتیکه رنگ سازمانی خود را انتخاب نمودید از آن در دکوراسیون فروشگاه همچنین کارت ویزیت بسته تحویلی به مشتری، لباس فروشنده ها و دیگر اجزایی که در ذهن مشتری خواهد ماند استفاده کنید. سعی کنید برای انتخاب رنگ و تم بوتیک خود فرهنگ محلی که در آن فروشگاه خود را افتتاح می کنید بررسی نمایید. برخی از رنگ ها برای بعضی از فرهنگ ها حساسیت های خاصی را ایجاد خواهند کرد و یا ممکن است دارای معانی متفاوتی باشد که برای کسب و کار شما مناسب نباشد.

از یک طراحی خلاقانه برای ویترین خود استفاده کنید

یکی از تاثیرگذارترین قسمت های فروشگاه های خرده فروشی و به خصوص بوتیک ها را می‌توان ویترین بیرون فروشگاه دانست که در دکوراسیون داخلی بوتیک بایستی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.  دقت کنید در صورتی که مخاطب شما در حال عبور از جلوی فروشگاه است تنها به اندازه چند ثانیه فرصت خواهید داشت تا وی را جذب نمایید. این عمل جذب مشتری می تواند از طریق ویترین بسیار جذاب شما انجام پذیرد. بنابراین سعی کنید ویترین فروشگاه خود را خلاقانه طراحی و آماده نمایید.

 

 

 

علاوه بر این دقت داشته باشید که ویترین فروشگاه نباید به هیچ وجه شلوغ باشد و بایستی مشتری در نگاه اول بتواند مدل کسب و کاری شما را در یابد. همچنین دقت داشته باشید که بایستی ویترین بوتیک خود را به‌طور دوره ای تغییر دهید؛ چرا که بسیاری از مخاطبان شما افرادی هستند که ممکن است روزانه و یا هفتگی از جلوی فروشگاه شما عبور کنند و ویترین تکراری به احتمال زیاد برای آنها جذابیتی نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید با تغییر المانها و همچنین اجناسی که داخل ویترین بوتیک قرار می دهید نوعی تازگی و جذابیت ایجاد نمایید.

فضای داخلی را مناسب طراحی کنید

دقت داشته باشید که در طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک فضای داخلی نیز به اندازه ویترین بایستی متناسب طراحی گردد. به یک نکته دقت داشته باشید وقتی در طراحی ویترین فروشگاه خوب عمل کرده باشید به احتمال زیاد مشتری به داخل فروشگاه شما جذب خواهد شد، ولی این پایان ماجرا نیست. بنابراین قسمت عمده ترغیب مشتری به خرید کالا در داخل فروشگاه انجام خواهد شد. فضای داخلی فروشگاه نیز بایستی به گونه ای باشد که مشتری ترغیب به خرید محصول گردد در صورتی که فضای داخلی فروشگاه شما بسیار شلوغ و درهم و برهم باشد به احتمال زیاد خارج شدن مشتری را افزایش خواهد داد.

 

علاوه بر این‌ها مسائلی مانند استفاده از متریال های مختلف بسته به نوع دکوراسیون داخلی بوتیک و تمی که انتخاب کرده اید بسیار حائز اهمیت است. یک مسئله دیگر که در دکوراسیون داخلی بوتیک شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است نوع نورپردازی و میزان آن است. دقت داشته باشید که بوتیک نه کافی شاپ است و نه خیابانی بسیار پر تردد ، پس دقت کنید که نورپردازی آن نه بسیار کم و نه زیاد از حد طراحی گردیده باشد. نور بسیار زیاد می تواند رنگ ها را تغییر داده و باعث نارضایتی مشتری پس از خرید گردد، همچنین نور کم باعث خواهد شد که مشتری جذب رنگ های متفاوت در بوتیک شما نشود.

دقت کنید  در طراحی داخلی بوتیک خود از فضاهای خالی به میزان مناسب استفاده کنید. مشتری فروشگاه بایستی بتواند به راحتی در بین اجناس مختلف و رگال های ایستاده پوشاک جابجا شود، ولی فضای بیش از حد خالی نیز به مشتری این حس را القا خواهد کرد که در این فروشگاه کالای مناسب خود را پیدا نخواهد کرد.

کانتر فروشنده را در جای مناسب تعبیه کنید

در بسیاری از فروشگاه ها کانتر فروشنده یا همان پیشخوان در جای مناسبی تعبیه نمی‌شود و در بدو ورود با یک میز چهارگوش بسیار بزرگ روبرو خواهید شد که فروشنده در پشت آن نشسته و یا ایستاده است. این مدل از میز باعث می‌شود که فروشنده در چشمه مشتری به عنوان یک نگهبان برای حراست از فروشگاه نمایان شود. حس منتقل شده از این مدل کانترها چندان مناسب نیست سعی کنید کانتر فروشگاه خود را در یک گوشه و یا زاویه ای که بلا استفاده است تعبیه نمایید همچنین همخوانی میز پیشخوان با دکوراسیون داخلی بوتیک از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

سرعت حرکت مشتری را کم کنید

یکی از کارهایی که در بوتیک و طراحی داخلی آن بایستی دقت کافی به آن داشته باشید را می توان استفاده از المان و دکوراسیون هایی دانست که می‌تواند سرعت مشتری را اندکی کمک کند. برای این مسئله سعی کنید مشتری را کلافه نکنید و به جای آن از راه های پیچ در پیچ کمی استفاده کنید که می‌تواند از نسل بیشتری را به دیده مشتری برساند. همچنین می توانید از ویترین‌های بسیار جذاب در قسمت‌های داخلی فروشگاه نیز استفاده نمایید که محصولاتی بسیار ویژه و جلب توجه کننده را در آنها به نمایش گذاشته اید این محصولات می توانند سرعت مشتری را به طور چشمگیری کاهش داده و باعث شوند مشتری ها در بین قفسه ها محصولی مناسب برای خود بیابند.

فضا های راحت برای فروشنده ها و مشتری ها ایجاد کنید 

در طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک خود از صندلی های متناسب با تم فروشگاه خود استفاده نمایید تا فروشندگان و همچنین خریداران بتوانند در صورتیکه خسته شدن از این صندلی ها و محل های نشیمن استفاده نمایند این کار باعث خواهد شد مشتری به دلیل زیاد فروشگاه شما را ترک نمایند همچنین نشستن مشتری در قسمتهای مختلف فروشگاه باعث خواهد شد تا وی در هنگام استراحت نیز و اجناس شما نگاهی بیاندازد و این می‌تواند شانس خرید از فروشگاه شما را به طور چشمگیری افزایش دهد همچنین فروشنده‌ها نیز در صورتی که خیلی خسته باشند به احتمال زیاد نمی توانند برخورد بسیار مناسبی را در حین مراجعه خریداران از خود نشان دهند.

المان های موثر در دکوراسیون داخلی هتل

zizo azza بازدید : 14 شنبه 05 مرداد 1398 نظرات ()

دکوراسیون داخلی هتل تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی است. در طراحی دکوراسیون داخلی هتل ، مهم ترین موضوع، بحث سلیقه مخاطب است. این یعنی اینکه اگر صرفا به نظر خودمان یک هتل مخاطب پسند و زیبا داریم کافی نیست!! بلکه باید دکوراسیون داخلی آن نسبت به نظر طراحان داخلی متخصص انجام شود تا بتوان مطمئن بود که طراحی هتل ما دقیقا همان چیزی است که مشتریان ما آن را میپسندند. این طراحان با توجه به سلیقه اکثریت مخاطبان میتوانند در نهایت جذابیت، دکوراسیون داخلی هتلی را طراحی کنند.

نکاتی که در ادامه مطالعه میکنید از زبان یک طراح دکوراسیون حرفه ای است.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی لابی هتل

لابی هتل اولین برخورد مخاطب با شماست. از همین رو شما باید تمامی توان خود را، برای افزایش میل مخاطب به استفاده از خدمات شما، در همین برخورد به کار بگیرید.

میتوانید از تصاویر مربوط به طراحی لابی هتل که در این مقاله موجود است ایده بگیرید اما مطمئنا صرفا کپی کردن ایده ها به صورت کاملا تکراری، به شما کمکی نمیکند. بلکه شما باید به خوبی بتوانید از خلاقیت خود یا طراحانتان در طراحی لابی هتل کمک بگیرید.

اولین عنصری که میتواند ظاهری شیک به این قسمت از هتل بدهد، صندلی ها و مبلمان است. فرقی نمیکند که هتل شما قرار است یک هتل 5 ستاره باشد یا یک هتل تک ستاره، شما باید بهترین نمونه های موجود را ببینید و از آنها برای طراحی لابی هتل ایده بگیرید. در لابی یک هتل 5 ستاره حداقل 3 مدل مختلف مبلمان و صندلی وجود دارد؛ مبلمان راحتی برای استراحت، مبلمان سلطنتی برای قرار های کاری و مبلمان ساده برای انتظار.

نورپردازی هتل

وجود نور کافی صرفا در طراحی دکوراسیون داخلی هتل ها مورد توجه نیست. بلکه نور در تمامی زوایای یک طراحی داخلی هتلی نقش بسزایی دارد.

از نور کافی در لابی هتل، راه پله ها و اتاق های آن استفاده کنید. نگران هزینه های برق نباشید! مطمئنا با استفاده از طراحی داخلی همراه با نور کافی که بتواند باعث افزایش روحیه مخاطبان شما شود، میتوان چندین برابر هزینه های صرف شده را به حساب های هتل بازگرداند.

یک لوستر بزرگ در لابی هتل شما میتواند در نگاه اول، باعث جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری شود. پس به هیچ عنوان از اهمیت نور پردازی در طراحی داخلی هتل خود غافل نشوید.

طراحی، هنر به کار گیری رنگ هاست

تفاوت یک طراح داخلی حرفه ای با یک طراح تازه کار، تنها در انتخاب و چگونگی چینش اجسام نیست. بلکه یک طراح خلاق میتواند با دست خالی و صرفا استفاده از رنگ ها، یک فضای رویایی را خلق کند.

از اهمیت رنگ، نقش و نقاشی در طراحی داخلی هتل غافل نشوید. یک رنگ آمیزی زیبا به همراه نور پردازی مناسب میتواند صحنه ای را خلق کند که مخاطبان برای گذراندن زمان فراغت خود در آن لحظه شماری کنند.

در رنگ آمیزی و نقش بندی دیوار ها و ستون های هتل دقت لازم را به کار بگیرید تا باعث ساختار شکنی نشوید. شاید وجود لوستر های نوین و جدید در کنار رنگ های سنتی و جلوه های باستانی چهره خوبی به فضای هتل شما ندهد. البته گاها ممکن است یک تضاد اینچنینی باعث ایجاد صحنه ای جذاب و خلاقانه شود.

از طراحی دکوراسیون اتاق هتل غافل نشوید

مهم ترین هدف از طراحی جذاب پله ها، لابی و سالن انتظار تبدیل مخاطب به مشتری هتل است. اما در نهایت این طراحی دکوراسیون داخلی هتل است که میتواند باعث شود مشتری شما احساس رضایت کرده و شما را به دیگران توصیه کند.

دقت داشته باشید که افراد، برای استراحت به هتل ها مراجعه میکنند و مکان استراحت آنان، اتاق های هتل است. پس به صورتی آنها را طراحی کنید که در بهترین حالت ممکن بتواند باعث ایجاد حس آرامش و رضایت در آنان شود. استفاده از رنگ های آرامش بخش به خوبی میتواند به این موضوع ختم شود.

چیدمان داخل اتاق هتل

زمانی که در خانه، در حال استراحت هستید، به چه چیزی نیاز دارید؟ تمامی موارد مورد نیاز برای یک استراحت آسوده را در اتاق ها فراهم کنید.

امروزه تلفن های همراه، لپ تاپ ها و تبلت ها، اجزای جدا ناشدنی از زندگی مردم هستند. همینطور رسانه قسمت دیگر آن است. پریز های برق و کابل های شارژ باید در دسترس ترین مکان ممکن قرار گیرند؛ در کنار کاناپه ها، مبل و صندلی و در نهایت تخت خواب ها.

همینطور در طراحی داخلی هتل، فضایی را فراهم کنید تا مخاطب هتل شما بتواند در حالت استراحت، به راحتی تلویزیون مشاهده کند و برای تماشای آن مجبور نباشد مکان یا حالت خود را عوض کند. اگر اتاق های هتل شما پنجره دارد، حتما یک میز یا مبل در کنار آن تعبیه کنید تا مشتریان مجبور نشوند برای لذت بردن از فضای کنار پنجره، دکوراسیون داخلی اتاق را بهم بریزند.

آرامش مخاطب در طراحی داخلی هتل

ممکن است برخی از مشتریان علاقه به مشاهده تلویزیون با صدای بلند داشته باشند. همینطور ممکن است برخی از آنها تصمیم بگیرند در اتاق خود تا پاسی از شب بیدار مانده و برنامه های مورد نظر خود را از تلویزیون یا تلفن همراه و لپ تاپ خود مشاهده کنند. حتی برخی عادت دارند تا زمان استراحت خود را به شنیدن موسیقی بگذرانند. شما نه میتوانید مانع این افراد شوید و نه میتوانید بگذارید صدای فعالیت های آنان باعث آزار دیگر افراد هتل شود.

پس به خوبی به عایق بندی اتاق های هتل اهمیت بدهید. حتی اگر توانایی مالی برای ساخت دیوار های عایق صدا را نداشته باشید میتوانید با هزینه ای کمتر، از پوشش های عایق صوت استفاده کنید.

در نهایت و به عنوان کلام آخر باید این نکته را گوشزد کنیم که دکوراسیون داخلی هتل ها، در کنار اخلاق کارکنان، کیفیت خدمات و... میتواند باعث افزایش روز افزون برندینگ و درآمد هتل شود اما ویژگی های یک هتل عالی صرفا در این موارد خلاصه نمیشود.

یک هتل با کیفیت در بهترین حالت از توازن قرار دارد. نقش و رنگ ها، چیدمان اشیاء، عناصر به کار رفته و غیره تماما با یکدیگر توازن دارند و رابطه ای متعادل در میان آنها برقرار است. پس به هیچ عنوان با خیال طراحی یک دکوراسیون حرفه ای، به سمت افراط یا تفریط مایل نشوید. در پایان شما شما را دعوت می کنیم تا نمونه کارهای طراحی دکوراسیون هتل که توسط تهران دیزاین سنتر انجام شده اند را ببینید.

چه عواملی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک موثر است

zizo azza بازدید : 9 جمعه 04 مرداد 1398 نظرات ()

کودک شما زمان زیادی را در اتاق خود سپری می‌کند. به همین جهت مهم است که طراحی دکوراسیون اتاق کودک به چه شکل صورت بگیرد و از چه المان‌هایی در آن استفاده شود. می توانیم با انتخاب هوشمندانه‌ی عوامل مختلف فضایی مناسب برای کودکمان فراهم کنیم. در این مقاله پیشنهاد هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک ارائه شده است.

۱) از طرح پچگانه استفاده نکنید

 

نیازی نیست حتما از لحاف و روتختی با طرح بچه گانه برای تخت کودکتان استفاده کنید. می توانید طرح های مختلف را انتخاب کنید و با استفاده از وسایل و اسباب بازی ها حس و حال کودکانه ی اتاق را حفظ نمایید.

۲) مبلمان اتاق خواب کودک را برای سالهای بعد هم انتخاب کنید

مبلمانی انتخاب کنید که با گذشت زمان غیر استفاده نشوند و در تمام دوران کودکی و نوجوانی فرزندتان بتوان از آنها استفاده کرد.

 

 

 

شلف ها و قفسه هایی که در تصویر پایین می بینید می توانند به عنوان قفسه ی اسباب بازی ها در دوران کودکی و قفسه ی کتاب در دوران نوجوانی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین این قفسه ها را دیگر نیازی نیست پس از ۲ یا ۳ سال دور بیاندازید.

۳) نقوش مشترک در طراحی داخلی اتاق خواب کودک

 

 

 

نقوشی را انتخاب کنید که هم برای کودکان جذاب است و هم برای بزرگسالان. در تصویر پایین نقشه ی جهان را می بینید که به عنوان کاغذ دیواری استفاده شده است که علاوه بر گرافیک عالی، جنبه ی آموزشی دارد.

۴) رنگ شاد در طراحی اتاق خواب کودک به جای نقش و نگار کودکانه

 

 

 

هنگام انتخاب فرش از طرح های کودکانه پرهیز کنید. اما استفاده از رنگ های شاد را فراموش نکنید.

۵) اسباب بازی‌های خاص

 

 

 

عروسک ها و اسباب بازی های عجیب همیشه می توانند به عنوان اکسسوری مدرن استفاده شوند. اگر شما از معماری مدرن برای طراحی اتاق خواب کودک خود استفاده می کنید، می توانید با استفاده از این تکنیک فضای اتاق خواب کودک را به سمت و سوی معماری مدرن هدایت کنید.

۶) کمد تو کار در معماری اتاق خواب کودک

 

 

 

قفسه ها و کمد های توکار مکان مناسبی برای نگه داری اسباب بازی ها و کتاب ها است. سعی کنید از این تکنیک در طراحی داخلی اتاق خواب کودک خود استفاده کنید.

۷) از وسايل بزرگسال برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید

 

 

 

لزوما نیازی نیست در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر یا دخترتان از تخت تک نفره استفاده کنید. در تصویر زیر این تخت ستون دار بسیار شاهانه است و به راحتی می توان این اتاق خواب کودک را در مواقع لزوم به اتاق مهمان تبدیل کرد.

۸) استفاده از کاغذ دیواری های خاص در طراحی اتاق خواب

 

 

 

کاغذ دیواری با طرح های خاص و متفاوت انتخاب کنید. کاغذ دیواری ای که در تصویر می بینید برای تمام سنین مناسب است.

۹) سادگی همیشه ماندگار است

 

 

 

وسایل ساده انتخاب کنید. استفاده از طرحی مانند زرافه در طراحی اتاق خواب کودک ( همانطور که در تصویر بالا می بینید) روش مناسبی برای ایجاد حس و حال کودکانه است و تا چندین سال نیازی به تعویض مبلمان اتاق ندارید.

 

 

 

۱۰) استفاده از وسایل قابل حمل

اگر کودکتان را مجبور نمی کنید که فقط در اتاقش بازی کند و کل خانه را برای بازی در اختیار او قرار می دهید، سعی کنید وسایلی انتخاب کنید که به راحتی قابل جا به جا شدن باشند. برای مثال قفسه های متحرک، سبد ها و جعبه های قابل حمل که بتوانید اسباب بازی ها را درون آنها قرار دهید و به راحتی جا به جا کنید و خیالتان از بابت مرتب بودن خانه راحت باشد. در پایان و برای اینکه ایده‌های بیشتری از فضای اتاق خواب داشته باشید، مقاله ۸ ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب را مطالعه کرده و در طراحی اتاق کودک از آن استفاده کنید.

ایده هایی کاربردی در طراحی دیوار آشپزخانه

zizo azza بازدید : 10 پنجشنبه 03 مرداد 1398 نظرات ()

دیوار آشپزخانه شاید یکی از مهمترین و موثر ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باشد. برای دیوار آشپزخانه باید به نکات مختلفی توجه داشت. همچنین پوشش های بسیار متنوعی برای دیوار آشپزخانه وجود دارد که می توان با توجه به این نکات انتخاب مناسبی برای دیوار آشپزخانه انجام داد. در این مطلب ایده های دیوار آشپزخانه مطرح می شود.

۱) محل نصب تایل را از قبل مشخص کنید

قبل از انتخاب محصول باید تصمیم بگیرید که روی کدام سطح می خواهید آن را نصب کنید. می توانید روی دیوار پشت اجاق گاز و یا دیوار بین کابینت ها را با متریال های مختلف تایل بندی کنید. تایل ها مورد علاقه ی اکثر افراد برای کف و دیوار آشپزخانه هستند.

۲) انواع تایل ها را بشناسید

 

به هر چیزی که بتوان به صورت خطی آن را روی یک سطح چید می توان کلمه ی ” تایل” را نسبت داد. برای آشپزخانه می توان از سنگ، چوب، وینیل، بامبو، سرامیک، پرسلان و شیشه استفاده کرد. از وینیل و چوب می توان برای دیوار ها و کف استفاده کرد در حالی که تایل های شیشه ای معمولا تنها برای دیوار ها استفاده می شوند.

۳) بودجه ی خود را مشخص کنید

محصولاتی مانند تایل های وینیل و یا لینولئوم از نظر قیمت مناسب تر هستند در حالی که محصولاتی از قبیل سرامیک های سفارشی می توانند بسیار گران تمام شوند. بنابراین قبل از اینکه محصولتان را انتخاب کنید مبلغی که می خواهید هزینه کنید را مشخص کنید و به سراغ متریال هایی بروید که با بودجه ی شما مطابقت داشته باشند.

۴)  در انتخاب محصول سبک زندگیتان را در نظر بگیرید

 

در عین حال که تایل ها از مقاومت بالایی برخوردارند، اما باید به طول عمر آنها توجه کرد. تایل های سرامیکی و کاشی برای روی کانتر مناسب هستند زیرا در برابر حرارت مقاوم هستند و تمیز کردن آنها راحت است اما براحتی شکسته می شوند. بنابراین سبک زندگی شما می تواند تاثیر زیادی در انتخاب محصول بگذارد.

۵) برای انتخاب کف سازی آشپزخانه به عادت های اعضای خانواده توجه کنید

در هنگام انتخاب محصول برای کف متریالی را انتخاب کنید که براحتی تمیز شود و حتما برای کف سازی باشد. سرامیک های دیواری مناسب کف سازی نیستند زیرا ضریب اصطکاک پایینی دارند و هنگام راه رفتن احتمال لیز خوردن زیاد است. بنابراین بهتر است از سرامیک هایی که برآمدگی های اندک دارند و یا بافت دار هستند، استفاده کنید.

 

برای متفاوت تر بودن فضای آشپزخانه می توانید از تایل های سنگی نیز استفاده کنید. امروزه سرامیک های تهیه شده از سنگ آهک و خاک رس شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارند. البته لازم به ذکر است که تایل های سنگی نسبت به سرامیک گران تر هستند.

۶) برای دیوار بین کابینت هیچ محدودیتی وجود ندارد

از آنجاییکه فشاری به دیواره ی بین کابینت وارد نمی شود، تایل های رنگی و براق بهترین گزینه برای این قسمت هستند. اگرچه همچنان باید نسبت به روغن داغ و نظافت روزانه مقاوم باشند. می توانید از کاشی های پرسلانی، تایل های سرامیکی، شیشه ای، فلزی و یا سنگی استفاده کنید زیرا ظرافت خاصی به آشپزخانه ی شما می دهد.

برای روی کانتر، دیواره بین کابینت ها و کف آشپزخانه شما با تنوع زیادی از محصولات مواجه می شوید. اگر به نکاتی که اشاره کردیم توجه کنید انتخابتان سنجیده تر و راحت تر خواهد بود.

اکسسوری مناسب پذیرایی کوچک

zizo azza بازدید : 42 سه شنبه 01 مرداد 1398 نظرات ()

در انتخاب بهترین وسایل برای پذیرایی کوچک، به کارگیری برخی از اصول طراحی داخلی می تواند به شما کمک کند. به طور مثال وجود آینه در بزرگ تر نشان دادن فضا شما را یاری خواهد داد. بنابراین اگر پذیرایی شما فاقد پنجره های بزرگ و نورگیر است، با استفاده از آینه می تاونید فضا را روشن تر و البته بزرگ تر نشان دهید. از جمله وسیل دیگری که می توانید در تزیین پذیرایی کوچک شما را یاری کند، انتخاب لوستر و آباژورهای مناسب است. سعی کنید این وسایل روشنایی را متناسب با ابعاد فضا و میزان نوری که نیاز دارید خریداری نمایدی.

چیدمان مبلمان در پذیرایی کوچک

zizo azza بازدید : 12 دوشنبه 31 تير 1398 نظرات ()

از جمله موارد دیگری هم که حتما باید توجه داشته باشید چیدمان پذیرایی و همچنین چیدمان مبلمان در آن فضاست. زیرا به راحتی می توانند فضای شما را از کوچک و تنگ بودن به یک سالن کاربردی تبدیل نمایند. یکی از ترفندهایی که می توانید برای چیدن مبلمان در پذیرایی خود به کار ببرید ایجاد نقطه کانونی است. از آن جایی که فضای کوچک پذیرایی یا نشیمن این اجازه را به ما نمی دهند که مبلمان را به صورت باز و یا در مدل های مختلف بچینیم، پس بهترین راه این است که یک ابتدا یک مرکز توجه به وجود آورده و سپس مبل ها را دورتادور آن قرار دهیم. شومینه، پنجره های بزرگ یا سرتاسری، میز جلومبلی بزرگ و حتی یک لوستر خاص می توانند نقش این نقطه کانونی را برای شما ایفا نمایند. یک ترفند دیگر این است که یکی از دیوارهای اصلی را کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک طراحی کرده و سپس کاناپه بزرگ تر را جلوی قرار دهید و همان چیدمان را به کار ببرید. این روش برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل نیز مناسب خواهد بود.

تعداد صفحات : 8

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 78
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 86
 • بازدید ماه : 140
 • بازدید سال : 545
 • بازدید کلی : 1,145