close
دانلود آهنگ جدید
طراحی داخلی - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

طراحی داخلی

تکنیک های کاربردی در طراحی دکوراسیون اداری

zizo azza بازدید : 2 یکشنبه 17 فروردين 1399 نظرات ()

هنگام ساخت دفتر کاری خود، درک روندهایی که تعیین کننده طراحی هستند، بسیار مهم است. در ادامه با ۵ تکنیک جدید در طراحی دکوراسیون اداری که در نقشه بهترین طراحان جهان منعکس می شوند، آشنا خواهید شد.

استفاده از واقعیت مجازی

به نظر می رسد مفهوم واقعیت مجازی (VR) در هر صنعتی رو به رشد است. از بازی گرفته تا پزشکی و صنعتی. یکی از حوزه های مهمی که استفاده از این مفهوم را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است، طراحی دکوراسیون اداری است. و این تصویب تکنولوژیکی مزایایی را برای صاحبان مشاغل و طراحان مربوطه ایجاد می کند. غالباً برای صاحب شرکت دشوار است که فضای اداری را براساس نقشه های خود تجسم کند. اما VR  به طراح اجازه می دهد تا تصور مشتری خود را پیاده کند. آنها می توانند با لمس یک دکمه، وسایل، اتصالات و حتی رنگ آمیزی را تغییر دهند.

واقعیت مجازی این امکان را برای طراح فراهم می‌کند که در یک دنیای مجازی، تصور فیزیکی از فضا را ایجاد کنند. مزایای موجود در اینجا به مشتری اجازه می‌دهد دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهد بدست آورد و یک طراح می‌تواند از نمونه طرح دیجیتالی تأیید شده برای طراحی فضای اداری استفاده کند.

تجزیه و تحلیل فضای کار

تجزیه و تحلیل داده ها، داده کاوی، داده های بزرگ، همه اینها کلماتی هستند که ورد زبان همه است. به نظر می رسد جهان در بسیاری از صنعت های موجود، سرمایه گذاری زیادی در داده ها، به اشکال مختلف انجام داده است. تجزیه و تحلیل فضای کاری، بزرگترین داده در دنیای طراحی داخلی است و توسط برخی از شرکتهای متفکر دنیا تصویب شده است.

حرکت یک طرح از فرضیه به اثبات علمی، بازی نهایی در اینجا است. تیم‌ های طراحی در حال حاضر ارزیابی‌های تحلیلی از فضای داخلی و نحوه استفاده از آن‌ ها را ارائه می‌ کنند تا مشخص کنند که چگونه موارد بعدی باید طراحی شوند. زیبایی این تکنیک در این است که به طور واقعی هدایت می شود. شما دقیقاً اندازه‌گیری می‌ کنید که فضا چگونه مورد استفاده قرار گیرد و توسط چه کسی طراحی شود. نتیجه یک طراحی علمی است که به منظور افزایش بهره ‌وری و صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها به اثبات رسیده‌ است.

طراحی دکوراسیون اداری با محوریت بهره وری بیشتر

وقتی روی بهره وری تمرکز می کنید، به طور کلی روی کار تیمی متمرکز شده اید. گروه با ارزش ترین و پر ریسک ترین دارایی شماست و نحوه برخورد با آنها حتی در فضای طراحی مهم است. امروزه طراحان توجه زیادی به نوعی طراحی دارند که الهام بخش کارهای گروهی است. یک نیروی کار الهام بخش، شادتر است و کارمندان خوشحال، تولید کننده تر هستند.

با این حال، در اینجا مراقب باشید زیرا ممکن است چیزی که الهام‌ بخش شماست، با آنچه که انگیزه تیم را تحریک می‌‌کند، متفاوت باشد. مهم است که گروه انگیزه و ورودی خود را به طراحی بدهد. تیم خود را به چالش بکشید و مکانی را طراحی کنید که به همه افراد انگیزه دهد.

استفاده از اصول ارگونومیک در طراحی

مبلمان یکی از مهمترین جنبه های طراحی داخلی فضای اداری است. هزینه مبلمان می تواند بسیار متفاوت باشد اما بسیار مهم است که مبلمان مورد استفاده تیم شما در طول روز از حداقل زیرساخت های طراحی پشتیبانی کند. مبلمان موجود در دفتر شما باید ارگونومیک طراحی شده باشند. فقط این واقعیت که تنها بزرگترین علت غیاب اداری، کمردرد است، باید باعث شود که شما به فکر راحتی نشستن کارکنان خود باشید. در حقیقت، بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار در سال برای درمان مشکلات کمر در ایالات متحده هزینه می شود، که بیشتر آنها از مشکلات کارمندان پشت میزی است. با انتخاب مبلمان ارگونومیک از تیم خود حمایت کنید و به دنبال آن بهره وری شرکت را افزایش دهد. این یکی از مهمترین نکات در حفظ سلامت کارمندان در محیط کار است.

طراحی فضاهای کار تیمی

مشارکت، کلمه دیگری است که در بسیاری از شرکت ها بر آن تاکید فراوان است. در طراحی فضای اداری مدرن، فضای مشترکی وجود دارد که به تیم اجازه می دهد تا با کارآمدترین روش، در تعامل و همکاری مشترک باشند. این امر می تواند با از بین بردن دیوارها، باعث شود که گروه در هماهنگی و کنار هم قرار بگیرند. فضای اداری مشترک حتی به تیمهای مختلف امکان همکاری داده تا از مزایای دانش یکدیگر استفاده کنند.

منبع: تهران دیزاین سنتر

کافی شاپ های مختلف کدامند

zizo azza بازدید : 0 شنبه 16 فروردين 1399 نظرات ()

کافه‌ها دارای فرهنگ و مفهومی بالاتر از رفتن و نوشیدن یک قهوه هستند. فرهنگ کافی نشینی را می‌توان کنشی اجتماعی در اوایل سده هجده و نوزدهم در کشورهای اروپایی دانست. در آن زمان فرهنگ کافه نشینی اصولا در بین افراد دانشمند و هنرمندان رایج بود و عمده فعالیت افراد در این مکان‌ها معطوف به سرگرمی و بحث بر سر موضوعات سیاسی بوده است. اما کم کم کافه نشینی از مفهوم اولیه خود دور شد و در حال حاضر کافه‌ها مکانی برای کار، تفریح، صحبت‌های دوستانه و صحبت در رابطه با موضوعات عمومی شده است. در ادامه به رایج‌ترین نوع کافه‌ها اشاره خواهیم کرد.

کافه های بیرون بر

کافه‌های بیرون‌بر را می‌توان مکانی مناسب برای افرادی دانست که به زندگی پر قدرت و پر شتاب علاقه‌ زیادی دارند. همچنین می‌توان گفت این کافه‌ها برای افرادی مناسب‌اند که زمانی برای نشستن ندارند. هرچند می‌توان در این کافی‌ شاپ‌ها تعدادی صندلی را دید اما عموما بسیاری از افراد سفارشات خود را می‌گیرند و  بیرون از محل کافی شاپ آن‌ها را میل می‌کنند. شاید دلیل استفاده از این صندلی‌ها را بتوان تنها به منتظر بودن ارتباط داد، چراکه شما در زمان سفارش تا آماده شدن می‌توانید از این صندلی‌ها استفاده نمایید.

کافه شرکتی

در ادامه معرفی طراحی دکوراسیون انواع کافه به معرفی کافه های شرکتی پرداخته‌ایم. این نوع کافه‌ها معمولا بر اساس هویت شرکتی طراحی و ساخته می‌شوند.  کافه‌های شرکتی را می‌توان مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای دانست که در ایران و سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. از آنجایی که این شرکت‌ها از یک هویت واحد برای تمام شعب خود بهره می‌برند شما تفاوت زیادی در شعب مختلف این کافه‌ها نخواهید دید. مواردی که در شعب این کافه‌ها از طراحی یکسانی برخوردار هستند به شرح زیراند:

 • رنگ‌های سازمانی کافه
 • دکوراسیون داخلی کافه
 • میز و صندلی‌های مورد استفاده
 • نورپردازی داخلی
 • لباس کارکنان داخل کافه

از جمله معروف‌ترین کافه‌های شرکتی دنیا می‌توان به Starbucks، Dunkin، Gloria Jeans و Donuts اشاره کرد. تمام موارد نام برده شده از جمله برندهای معروفی هستند که برای مخاطبان دارای محبوبیت فراوانی‌اند. از دیگر ویژگی‌های این نوع کافه‌ها می‌توان به طراحی داخلی بسیار راحت و استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب اشاره کرد. عموما در این نوع کافه‌ها مبلمان و صندلی‌ها به صورتی چیده می‌شوند که هر مجموعه صندلی و میز دارای فضای اختصاصی خود باشد. از جمله مواردی که در کافه‌های شرکتی به صورت برجسته و شاخص استفاده می‌شود، نام برند یا لوگو مجموعه است.

کافه دانشجویی

ایام خوش دانشجویی را می‌توان یکی از خاطره انگیزترین مراحل زندگی هر شخص دانست. شاید زمینه ایجاد روابط اجتماعی در سلف سرویس دانشگاه، کلاس درس و محیط آن شکل بگیرد؛ اما برای گسترش این روابط و ساخت خاطرات خوش و شیرین کافی شاپ بهترین مکان خواهد بود. کافه‌ای را می‌توان کافه دانشجویی دانست که دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • امکان دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشد.
 • کافه نزدیک به دانشگاه باشد.
 • محدودیت زمانی در کافه وجود نداشته باشد.
 • قابلیت تجمع‌های دانشجویی را داشته باشد.
 • امکانات مناسبی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی وجود داشته باشد.
 • دارای اینترنت پر سرعت باشد.
 • مهم‌ترین ویژگی یک کافه دانشجویی یعنی منو اقتصادی را داشته باشد.

 

 

 

کافه های مناسب کار

استفاده از کافه دیگر تنها محدود به زمان‌های خوشگذرانی و تفریح نیست و عده‌ی زیادی از افراد برای انجام کارهای خود به این مکان می‌روند. احتمالا دیده‌اید افرادی را که در کافه مشغول کار با لپ‌تاپ یا نوشتن یک گزارش هستند. لازم به توضیح است که کار کردن در کافی شاپ دارای آداب و رفتار مخصوصی است که رعایت آن باعث استفاده حداکثری شما و دیگران از محیط کافی شاپ خواهد شد. کافی شاپی را می‌توان مناسب کار دانست که از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد.

 • داشتن میز و صندلی مناسب برای کار
 • داشتن اینترنت پرسرعت
 • نداشتن محدودیت استفاده از جایگاه
 • منوی مناسب و اقتصادی
 • محیط آرام و دنج برای کار کردن
 • وجود نور کافی و مناسب برای کار کردن

کافه پیاده رو

مورد بعدی که در بررسی طراحی دکوراسیون انواع کافه به آن خواهیم پرداخت، کافه پیاده رو است. این نوع کافه‌ها‌ عموما تنها یک مکان سرپوشیده دارند که از آن برای بخش کارمندان و سرو قهوه و دیگر محصولات استفاده می‌شود. در طراحی  این نوع کافه‌ها عموما جزئیات از جمله مواردی است که به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. در بخش مشتریان این نوع کافه‌ها از چتر یا سایه بان‌های زیبایی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید استفاده می‌شود. برای زیبایی بیشتر در برخی از کافه‌ها از چترهای استفاده می‌گردد که مقداری نور را از خود عبور دهند تا فضا سازی مناسبی برای مشتریان ایجاد شود. این نوع کافه‌ها برای گپ و گفتگوهای روزمره بسیار مناسب و عالی هستند.

 

منبع: تهران دیزاین سنتر

دکوراسیون دفتر کار با ایجاد فضاهای مختلف

zizo azza بازدید : 1 شنبه 16 فروردين 1399 نظرات ()

امروزه توجه به نکات مطرح شده و ایجاد فضاهای کاری متنوع برای نیاز های مختلف به یک ضرورت تبدیل شده است. به طوری که به عنوان یک معیار برای سنجش کیفیت طراحی دکوراسیون دفتر کار شناخته می‌شود.

فضایی که در آن کار می‌کنید به عملکرد شغلی شما، فرهنگ شرکت و نحوه همکاری افراد در داخل شرکت بستگی دارد. بسیار مهم است که هر فضای کاری با توجه به نیاز کارمندان، راحتی، بهره وری بیشتر، خلاقیت و روحیه تیم طراحی شود.

بر این اساس متداول ترین نوع فضای کاری که ممکن است در دکوراسیون محل کار به آن نیاز داشته باشید کدام است؟ در ادامه ۴ مورد از مهمترین فضاهای اداری مورد نیاز را بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

فضای مناسب برای امور تیمی و مشارکتی

کار تیمی یکی از بخش های مهم در هر شرکت است. کارهای تیمی و مشارکتی بیشتر در مکان هایی مثل اتاق جلسات، سالن اجتماعات، سالن های کنفرانس یا اتاق کوچک انجام می‌شود. البته این موارد معمولا به سلسله مراتب و جایگاه افراد در شرکت هم وابسته است. این فضاها بخشی مهم و اثرگذار در یک پروژه دکوراسیون اداری محسوب می‌شود. اما از آنجا که برخی از کارکرد های آنها مشابه است، باید توجه ویژه‌ای به نیاز های شرکت و فضایی که در اختیار داریم، داشته باشیم.

معمولا در طراحی دکوراسیون محل کار باید ایجاد فضایی برای کارهای تیمی و جلسات وجود داشته باشد. اما نیاز به سالن‌های بزرگتر باید بسته به نیاز کارفرما بررسی شود.

 

 

 

ایجاد فضاهای ساکت و تک نفره در دکوراسیون محل کار

برای بسیاری از افراد کار کردن در فضاهای شلوغ و پر سر و صدا دشوار است و نیاز به فضایی ساکت و آرام دارند. همچنین برخی از کارها در ذات خود نیاز به تمرکز دارند و باید برای انجام بهینه آن در فضایی آرام به فعالیت پرداخت. به همین دلیل باید در دکوراسیون محل کار، اتاق های جداگانه‌ای وجود داشته باشند تا افراد بتوانند با تمرکز کافی به انجام فعالیت مورد نظر بپردازند.

البته باید بدانید که لازم نیست این قسمت ها در فضایی کاملا بسته و ایزوله باشند. می‌توان با یک پارتیشن شیشه‌ای ساده این فضا را ایجاد کرد. اما در هر صورت ایجاد چنین فضاهای تک نفره‌ای که فرد بتواند در آن متمرکز باشد یکی از نیازهای غیر قابل انکار هر شرکت است.

قرار دادن میزهای خصوصی در دکوراسیون دفتر کار

افرادی هستند که می‌خواهند در کار خود غوطه‌ور شوند، بدون اینکه حواسشان به محیط اطراف خود پرت شود. فضای کاری آنها در واقع محل امن آنهاست. بنابراین مبلمان یا صندلی ها، میز و سایر لوازم باید از اصول ارگونومیک پیروی کنند و راحت باشند تا فرد بتواند بیشترین بازده ممکن را داشته باشد.

در نظر گرفتن چنین فضایی در دکوراسیون محل کار ضروری است و کمک می‌کند هر فرد بتواند مسئولیت شغلی خود را در فضایی آرام و بدون درگیری با عوامل خارجی، به بهترین نحو انجام دهد. بنابراین این بخش هم یکی از فضاهای مهم است که نیاز است در طراحی دفتر کار به آن توجه شود.

 

 

 

سفارشی سازی محل کار برای افراد، یکی دیگر از مواردی است که در صورت امکان کمک زیادی به تمرکز افراد در فضای کاری می‌کند. این امر به افراد این امکان را می‌دهد که در فضایی، با المان هایی که مورد علاقه او هستند کار کند. این یکی از مهمترین اصول در زیبایی شناسی طراخی داخلی اداری محسوب می‌شود. در این بخش جنبه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید شخصا آنها را تغییر دهید تا فضا برای کارمندانتان راحت تر شود. مبلمان بخش مهمی از این قسمت را تشکیل می‌دهد و اهمیت ویژه‌ای در طراحی این بخش از محل کار دارد.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

دیزاین داخلی هتل های لوکس

zizo azza بازدید : 0 جمعه 15 فروردين 1399 نظرات ()

طراحان هتل های لوکس پیش از هر اقدامی، اصول زیباشناسی دقیقی را برای طراحی دکوراسیون هتل لوکس و مدرن مورد نظر انتخاب می‌کنند. با توجه به این موضوع همه وسایل و تزئینات مورد استفاده در طراحی از جمله مبلمان، تابلو ها، لوستر ها و هر المان دیگری که در یک هتل لوکس قرار می‌گیرد، با دقت انتخاب می‌شود. همه این موارد به شکلی انتخاب می‌شوند تا جلوه‌ای شیک، مدرن و اشرافی در هتل ایجاد کند.

لازم است در روند طراحی دکوراسیون هتل لوکس مورد نظر، همه چیز، از طرح ورودی هتل تا نورپردازی‌ها، تابلوها و حتی روکش‌های تخت خواب اتاق ها در تعامل با هم باشند و هارمونی مطلوب را با توجه به اصول زیبایی شناسی مورد نظر ایجاد کنند. حتی جزئی‌ترین وسیله‌ها می‌توانند در همسو کردن فضای هتل موثر باشند و زیبایی و ظرافت را به شکوه مجموعه اضافه کنند.

فضای سبز در دکوراسیون هتل لوکس

استفاده از گیاهان، ایجاد فضای سبز و به طور کلی هر آنچه به عنوان المانی طبیعی و سازگار با محیط زیست شناخته می‌شود، به عنصری کلیدی در طراحی مدرن تبدیل شده است. این امر نه تنها در هتل‌ها، بلکه در طراحی هر فضایی از جمله محیط های تجاری نیز مورد توجه است. به طوری که به یک تکنیک مهم در طراحی تبدیل شده است.

امروزه از این عناصر طبیعی در لابی‌ها، قسمت پذیرش و اتاق‌های هتل‌های لوکس در سراسر دنیا استفاده می‌شود. این امر البته ممکن است به دو شکل در دکوراسیون لوکس هتل ها اجرا شود. طراحانی که تجربه بالایی دارند، در صورت نیاز علاوه بر به کارگیری این عناصر طبیعی، از عناصر دیگری که حس طبیعت را در افراد القا می‌کند استفاده می‌کنند. البته استفاده از این المان‌های نیاز به دقت و تجربه زیادی دارد. چرا که این عناصر باید با اصول زیبایی شناسی مورد نظر و سایر عناصر یک هتل لوکس همسو باشند.

با این وجود، در صورتی که محدودیتی وجود نداشته باشد، ترجیح طراحان استفاده از گیاهان و عناصر طبیعی واقعی است.

اهمیت لابی در دکوراسیون هتل لوکس

پیشتر به شکل کامل درباره اهمیت لابی هتل و اصول طراحی آن صحبت کرده‌ایم. نکته‌ای که تمام طراحان در آن هم نظر هستند، طراحی لابی هتل با استاندارهای مدرن و لوکس و البته همسو بودن آن با سایر قسمت‌های هتل است. بدیهی است که دکوراسیون یک هتل لوکس، نیاز به یک لابی لوکس و مجلل هم دارد. در واقع لابی شناسنامه هتل محسوب می‌شود و طراحان آن را یکی از مهمترین قسمت‌ها برای نمایش شکوه و زیبایی هتل می‌دانند.

لابی البته از جهات دیگر هم اهمیت زیادی دارد. نکته مهم دیگر که در طراحی هتل های لوکس اهمیت دارد، ایجاد فضاهای تفریحی در تمام قسمت‌های هتل است. لابی نقش بزرگی در این امر در طراحی یک هتل لوکس ایفا می‌کند. همچنین وجود فضاهای اجتماعی پویا از دیگر موارد مهم در طراحی دکوراسیون هتل لوکس محسوب می‌شود. در این امر هم لابی نقش مهمی دارد و شاید بتوان گفت گزینه نخست برای ایجاد این فضاهاست.

حذف مرزها بین فضای داخلی و بیرونی در طراحی هتل لوکس

یکی از مواردی که در هتل‌های مدرن و لوکس امروزی مورد توجه است، برقراری ارتباط فضای داخلی و بیرونی است. برقراری این ارتباط بین دو فضا با روش‌های مختلفی قابل دستیابی است.

برخی از هتل‌ها برای ایجاد این ارتباط، اقامتگاه را در یک باغ زیبا همراه با فضای تفریحی عالی ایجاد کرده‌اند. این امر حس راحتی و شکوه را برای فرد ایجاد می‌کند. برخی دیگر از هتل‌ها با ایجاد تراس‌های چندطبقه، آبشارهای داخلی و البته ایجاد منظره‌ای با زاویه دید وسیع به دنبال این ارتباط هستند.

در هر حال، طراحی داخلی در فضای باز می‌تواند حس خوشایندی از راحتی، آرامش، امنیت و شکوه و جلال را به همراه داشته باشد. بر همین اساس استفاده از این تکنیک‌ها به امری محبوب در میان طراحان هتل‌ها تبدیل شده است.

 

منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

اصول انتخاب کابینت برای آشپزخانه

zizo azza بازدید : 0 جمعه 15 فروردين 1399 نظرات ()

به نظر شما چرا بحث طراحی دکوراسیون داخلی همیشه یکی از چالش‌ برانگیزترین بحث‌های صنعت ساختمانی است؟ دکوراسیون داخلی باید از دو ویژگی مهم برخوردار باشد:

 • مطابق با استانداردهای روز دنیا باشد.
 • حس راحتی به افراد منتقل کند.

ممکن است طرفدار سبک‌های کلاسیک کابینت آشپزخانه باشید و یا سبک‌ مدرن آن؛ این موضوع کاملا سلیقه‌ای است و چندان تفاوتی ندارد. اما انتخاب جنس کابینت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه کابینت‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم دکوراتیو در خانه‌ محسوب می‌شوند و با توجه به تنوع در سبک و رنگ و مدل‌ آن‌ها دستمان در انتخاب کاملا باز است. اما برای انتخاب جنس مناسب کابینت آشپزخانه باید چه معیار‌هایی را در نظر بگیریم؟ مسلما یکی از اساسی‌ترین اصول انتخاب کابینت، قیمت آن است.

به‌عنوان مثال کابینت‌های چوبی در بین انواع کابینت ها قیمت بالاتری دارند پس اگر برای تغییر دکوراسیون محدودیت بودجه دارید بهتر است این گزینه را فراموش کنید! یکی ‌دیگر از اصل‌های انتخاب کابینت، دوام و کیفیت آن است. فضای آشپزخانه‌ی شما هم عامل مهمی در تعیین جنس کابینت آشپزخانه به شمار می‌رود. مثلا کابینت‌های ممبران کلاسیک که با عنوان کابینت‌های سلطنتی هم شناخته می‌شوند شکوه و زیبایی خودشان را در فضا‌ی بزرگ بیشتر به نمایش می‌گذارند و برای آشپزخانه‌های کوچک زیاد مناسب نیستند.

راهنمای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه ؛ مزایا و معایب هر کدام را بشناسید

برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه ابتدا در مورد سبک آن تصمیم‌گیری کنید. دکوراسیون داخلی منزل شما سبک و سیاقی مدرن دارد یا کلاسیک؟ سبکی مینیمال با کابینت‌های مدرن و کم کار را ترجیح می‌دهید یا با کابینت‌های کارشده و شلوغ بیشتر موافق هستید؟ بودجه‌ی شما و هزینه‌ای که برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه قرار است کنار بگذارید دایره این انتخاب‌ها را محدود‌تر می‌کند. بعد از انتخاب سبک مورد نظر به کاربرد و در نهایت به زیبایی کابینت های آشپزخانه خود فکر کنید. با مقایسه‌ی آن‌ها با یکدیگر و در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک، کابینت آشپزخانه‌ی خود را انتخاب کنید. در ادامه انواع جنس کابینت آشپزخانه به همراه مزایا و معایب هر کدام را شرح می‌دهیم.

کابینت فلزی‌ ؛ کابینت هایی از گذشته تا به امروز

کمی پیش‌تر هم گفتیم که کابینت‌ها علاوه بر زیبایی و همخوانی داشتن با طرح کلی آشپزخانه باید کارایی بالایی هم داشته باشند. اگر کابینت‌های شما نما و جلوه‌ی زیبایی داشته باشند اما کاربردی نباشند عملا به کار شما نخواهند آمد. چه انتظاراتی از یک کابینت برای فضای آشپزخانه دارید؟ به عنوان مثال چه تعداد کشو می‌تواند نیاز‌های شما را برآورده کند؟ آیا می‌خواهید فضایی برای سینک ظرفشویی یا قرارگیری گاز رومیزی بر روی کابینت‌هایتان داشته باشید؟ این همه مواردی هستند که قبل از طراحی کابینت باید به آن‌ها فکر کنید و به کابینت‌ساز خود منتقل کنید.

کابینت های فلزی یکی از انواع جنس کابینت آشپزخانه هستند که از گذشته تا به امروز خواهان و طرفداران خاص خودشان را داشته‌اند؛ اگرچه با بالا رفتن تنوع متریال، کابینت های فلزی کم کم از آشپزخانه‌ها حذف شدند. به نظر شما دلیل حذف کابینت های فلزی از بازار چه بود؟ این نوع کابینت‌ها خود به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • کابینت فلزی با ورق خام
 • کابینت فلزی-گالوانیزه
 • کابینت های فلزی استیل

 

 

 

در این بین کابینت های فلزی با ورق سیاه، ارزان‌ترین نوع کابینت فلزی هستند که البته این ارزانی بی دلیل نیست. این کابینت‌ها در مقابل عواملی مثل رطوبت دوام پایینی دارند. کابینت های گالوانیزه نسبت به مورد قبل با کیفیت‌تر و با دوام‌تر هستند، بنابراین منطقی است اگر قیمت آن‌ها کمی بیشتر باشد. اما در دسته سوم شاهد تفاوت قیمت فاحشی هستیم؛ کابینت های استیل که زرق و برق خاصی به آشپزخانه می‌دهند جزو گران‌ترین متریال کابینت به شمار می‌روند.

مزایا و معایب کابینت های فلزی

یکی از مزایای این کابینت‌ها مقرون به صرفه بودن آن‌ها است. کابینت‌های فلزی به غیر از کابینت استیل، به جهت قیمت مناسبی که دارند برای افرادی که نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند مناسب‌اند اما در مقابل عیب و ایراد‌هایی هم به آن‌ها وارد است که سبب حذف آن‌ها از دکوراسیون داخلی شده است. این عیوب عبارتنداز:

 1. مقاومت اندک در برابر رطوبت و زنگ زدن
 2. محدودیت طرح و رنگ
 3. نیاز به رنگ آمیزی مجدد در طول مدت استفاده

کابینت تمام چوبی ؛ حس داشتن یک آشپزخانه کلاسیک

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای کلاسیک و به سبک اروپایی داشته باشید، تهران دیزاین سنتر کابینت‌های تمام چوب را به شما پیشنهاد می‌کند. کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی همواره دلخواه و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته‌است؛ اما استفاده از کابینت‌های تماما چوب با نقش و نگار‌های زیبا بر روی آن، آشپزخانه‌ای منحصر به فرد برای شما می‌سازد. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی خود را به سبک خانه‌های اشرافی و اروپایی دیزاین کنید، این جنس کابینت آشپزخانه با وجود تاج‌های زیبا و سر ستون‌های کنده کاری شده مناسب‌ترین گزینه است. البته اگر با هزینه زیاد آن مشکلی نداشته باشید! چوب از گرانترین متریال‌ها محسوب می‌شود و برای ساخت کابینت‌ هزینه‌های نهایی با توجه به طرح و سبک مورد نظرتان برآورد می‌گردد.

مزایا و معایب کابیت تمام چوب

از معایب این کابینت‌ها، می‌توان به مقاومت پایین آن‌ها در مقابل آب و رطوبت اشاره کرد. چوب در اثر قرار گرفتن در معرض رطوبت تغییر شکل داده و اصطلاحاً باد می‌کند. البته این عیب را تقریبا می‌توان برای همه‌ی کابینت‌ها در نظر گرفت؛ به عبارتی به غیر از کابینت‌ با روکش PVC بقیه کابینت‌ها در مقابل نفوذ آب، آسیب‌پذیر هستند. علاوه بر آن چون در ساخت این دسته از کابینت‌ها جزئیات بسیاری به کار می‌رود، زمان زیادی صرف ساخت این کابینت‌ها می‌شود. اما از مزایای کابینت چوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

 

 1. در مقابل گرما مقاومت خوبی دارند و با گرم شدن محیط آشپزخانه در اثر پخت و پز آسیب نمی‌بینند.
 2. علاوه بر آشپزخانه‌های بزرگ، برای فضاهای محدود‌تر هم قابل استفاده هستند؛ البته با یک طراحی هوشمندانه برای فضای کوچک!
 3. داشتن تنوع انتخاب رنگ چوب برای کابینتپ

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

نقش دکوراسیون داخلی در حفظ سلامت کارمندان

zizo azza بازدید : 2 پنجشنبه 14 فروردين 1399 نظرات ()

بسیاری از شرکت‌ ها با سرمایه‌ گذاری در سلامت اداری و توصیه‌ های بهداشتی و درمانی، بهره وری خود را افزایش داده‌اند. با توجه به نقش محیط کار در سلامت کارکنان، طراحی فضای کاری اصولی و باکیفیت منجر به ایجاد فضایی کمتر استرس زا و تولیدی می‌شود. ضروری است که کارفرمایان سلامت جسمی و روحی کارکنان خود را مورد توجه قرار دهند. کارمندان برای ارائه بهترین بازدهی باید در محیط کاری خود احساس راحتی و آرامش کنند.

بر اساس گزارش سلامتی روند کار، کارمندان همچنین مایل به فعالیت در یک محیط سالم هستند. در اینجا برخی از یافته های این بررسی را خواهید دید:

 • ۸۷٪ کارکنان دوست دارند که کارفرمای فعلی آنها فضای کاری سالم تری داشته باشد. اتاق های سلامتی، گزینه های تناسب اندام، ایستگاه‌های ناهار سالم و صندلی‌های ارگونومیک.
 • نکته جالب اینکه کارمندان شرکت‌های جوان کمتر از کارمندان شرکت‌های قدیمی، درخواست مزایای داخلی محیط کار مانند صندلی های ارگونومیک، دارند.
 • ۹۳٪ از کارگران صنعت فناوری بر این عقیده بودند که آنها در شرکتی فعالیت خود را ادامه خواهند دارد که فضای کاری سالم تری را ارائه دهد.

 

 

 

چه نکاتی به حفظ سلامت کارمندان در فضای کار کمک می‌ کند؟

حفظ سلامت کارمندان یکی از نکات و چالش های مهم صاحبان کسب و کار است. چرا که کارمندان تقریباً یک سوم زندگی خود را در محیط کارشان می‌گذرانند. برای کشف و حفظ استعدادهای برتر، شرکت ها می‌توانند محیطی را ایجاد کنند که به افراد برای کار، تفکر و همکاری طبیعی کمک کند. هفتاد درصد دفاتر امروز دارای طرح آزاد هستند و طرح آزاد می‌تواند بسیار خارق العاده باشد. اما برای افزایش بهره وری لازم است که به درستی اجرا شود. از ارائه اتاق‌های خصوصی برای برقراری تماس و فضاهای آرام برای مدیتیشن گرفته تا مکانهای تفریحی و راحت، که باعث تقویت همکاری می شود. ضروری است در ساخت فضاهای اداری، آنها را با محیط های مختلف ترکیب کرد تا این امر به حفظ سلامت کارمندان در محیط کار کمک کند.

طراحی این چنین دفتری یک سرمایه گذاری با ارزش تجاری است. حتی یک سازمان بین المللی وجود دارد که شرایط لازم برای ایجاد محیط های داخلی مولد و راحت را برای حفظ سلامت کارمندان ایجاد کرده است.

WELL Building Standard؛ استاندارد برتر برای ساختمان ها و فضاهای داخلی است که به دنبال پیاده سازی، اعتبارسنجی و سنجش ویژگی هایی است که از سلامتی انسان پشتیبانی می‌کنند و اولین استانداردی است که بر سلامتی و رفاه انسان در طراحی، ساخت و بهره‌برداری از ساختمان‌ها متمرکز است. طراحی دکوراسیون دفتر کاری که کیفیت هوا، نورپردازی و چیدمان کلی فضای داخلی را در نظر بگیرد، می‌تواند به میزان قابل توجهی بر سلامت، رضایت، رفاه و بهره وری کارکنان تأثیر مستقیم بگذارد.

استاندارد ساختمان خوب بر هفت مفهوم عملکرد ساختمان تمرکز دارد. هوا، آب، تغذیه، نور، تناسب اندام، آسایش و محیط. در ادامه به توضیح اهمیت این موارد می‌پردازیم.

اهمیت اکسیژن و هوای دفتر کار

کیفیت هوا در محیط کار تأثیر بسزایی در حفظ سلامت کارمندان و بهره وری آنها دارد. تحقیقات انجام شده توسط شورای جهانی ساختمان سبز افزایش ۱۱ درصدی بهره وری را در نتیجه افزایش هوای تازه به محل کار و کاهش آلاینده ها به ثبت رسانده است. در ادامه چند روش برای تأثیرگذاری بر کیفیت هوا ذکر شده است:

 • سیستم های تصفیه هوا نصب کنید.
 • رطوبت سالم محیط را حفظ کنید.
 • تعدادی گیاه اداری اضافه کنید.
 • پنجره های باز در دفتر داشته باشید.
 • سیاست کنترل سیگار کشیدن را اجرا کنید.

تاثیر مصرف میزان کافی آب

مغز ما از ۷۳ درصد آب تشکیل شده است، بنابراین مصرف آب به بهبود کیفیت خواب، سطح انرژی و همچنین توانایی تمرکز، وضوح ذهن، آگاهی و هوشیاری ما کمک می‌کند. این به نوبه خود به ما کمک می‌کند تا در محل کار بیشتر مولد باشیم. می‌توانید با به کارگیری روش‌های زیر به کارکنان خود کمک کنید تا میزان مصرف آب خود را افزایش دهند:

 • آب آشامیدنی ایمن تأمین کنید.
 • آب سردکن نصب کنید.
 • در مورد فواید نوشیدن آب به کارکنان آموزش دهید.

 

 

 

تاثیر تغذیه در حفظ سلامت کارمندان

هر چقدر هم که محیط کار راحت باشد، باز هم ممکن است کارمندان گاهی دچار استرس شوند. افراد زمانی که دچار استرس می‌شوند، احساس گرسنگی می‌کنند. بهترین راه برای کمک به حفظ سلامت کارمندان در مقابله با استرس، مصرف غذای سالم و تازه است. طیف گسترده‌ای از میوه ها و سبزیجات را به عنوان میان وعده در نظر بگیرید.

همه ما این جمله را شنیده‌ایم که “عقل سالم در بدن سالم است” و این گفته ممکن است به خصوص در محیط کار صادق باشد. آنچه که کارمندان روزانه در دفترکار خود میل می‌کنند، به افراد انرژی خواهد داد. اگر می‌خواهید کارمندان تان انرژی خوبی داشته باشند و متمرکز و مولد باشند، باید آنها را به داشتن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل که برای رسیدن به موفقیت لازم است، تشویق کنید. عادات و فرهنگ غذایی را با این نکات تغییر دهید:

 • میوه و سبزیجات تازه در دسترس داشته باشید.
 • دسترسی به غذاهای فرآوری شده را محدود کنید.
 • آلرژی های غذایی خود را مشخص کنید.
 • به امکانات شستشوی دست دسترسی داشته باشید.
 • اطلاعات تغذیه ای در دسترس قرار دهید.
 • فضاهای اختصاصی غذاخوردن داشته باشید.

تاثیر نور و روشنایی در ارتقا سلامت کارکنان

یک مطالعه انجام شده توسط گروه طراحی و آنالیز محیطی در کرنل نشان داد هنگامی که کارمندان در یک اتاق دارای پنجره ۳ متری کار کردند، از ۸۴ درصد کاهش در خستگی چشم، سردرد و علائم دید بینایی خبر داده‌اند. به یاد داشته باشید یکی از مهمترین نکات مربوط به حفظ سلامت کارمندان در دفتر کار، به حداکثر رساندن هوای تازه و نور طبیعی است. بنابراین از هر فرصتی برای یافتن یک اتاق با منظره و نور طبیعی، استفاده کنید. در اینجا چند روش برای طراحی روشنایی دفتر کار آورده شده است:

 • روشنایی طبیعی را به حداکثر برسانید.
 • مبلمان بزرگ و حجیم را که مانع از ورود نور خورشید به اتاق است را حذف کنید.
 • نورپردازی های مختلفی در یک فضای کاری انجام دهید.
منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

 

انواع صندلی ها و کاربردشان

zizo azza بازدید : 0 پنجشنبه 14 فروردين 1399 نظرات ()

صندلی اپن

صندلی‌های اپن در واقع همان صندلی‌‌های پایه بلندی هستند که در پشت اپن و یا کانتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و از آن‌ها برای صرف وعده‌های غذایی استفاده می‌شود. لازم به توضیح است که این صندلی‌ها باید ارتفاع مشخصی داشته باشند تا بتوان از آن‌ها به عنوان صندلی اپن استفاده کرد. در اکثر مدل‌‌های صندلی‌ اپن، قابلیت تنظیم ارتفاع وجود دارد تا استفاده کننده به راحتی بتواند صندلی را به ارتفاع مورد نظر خود برساند.

کاناپه

کاناپه را می‌توان نوعی مبل در نظر گرفت که به صورت متفاوتی ساخته شده است. از تفاوت‌های اصلی کاناپه با مبل می‌توان به تعداد افرادی که از آن می‌توانند استفاده کنند اشاره کرد. عموما کاناپه‌ها برای استفاده چند نفری ساخته می‌شوند و به طور معمول هر کاناپه دارای ظرفیتی برای ۳ نفر است. کاناپه‌هایی که به صورت ۲ نفره طراحی و ساخته می‌شوند به مبل لاوست معروف هستند. دلیل اصلی ایجاد کاناپه را می‌توان راحتی بیشتر نسبت به مبل دانست. بر روی کاناپه می‌توان دراز کشید؛ به همین دلیل مانند یک تخت خواب طراحی و ساخته می‌شوند تا راحتی و آرامش بیشتری را برایمان به ارمغان بیاورند. در هتل‌ها معمولا از کاناپه به دلیل راحتی، بیشتر از مبل استفاده می‌شود.

جنس کاناپه

کاناپه‌ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و معمولا در جنس‌های متنوعی مانند چرمی، مخملی، پارچه‌ای وغیره طراحی و ساخته می‌شوند. رنگ بندی کاناپه‌ها نیز مانند جنس آن‌ها متفاوت است. شما می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون داخلی خود و رنگ آن تصمیم به خرید کاناپه مناسب بگیرد. این که چه جنسی را برای طراحی دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید، به همخوانی آن با سایر وسایل منزل و دکوراسیون شما بستگی دارد. کاناپه‌ها در دو مدل یک طرفه و دو طرفه طراحی و ساخته می‌شوند. لازم به توضیح است که قبل از خرید کاناپه نیاز است مواردی همچون هدف خود از خرید کاناپه، تعداد کاناپه، رنگ، جنس و طرح کاناپه را انتخاب بررسی کنید تا خریدی بهتری داشته باشید.

صندلی ناهار خوری

یکی دیگر از انواع صندلی در دکوراسیون داخلی ، صندلی ناهار خوری است. این صندلی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و زیبایی دکوراسیون منزل شما خواهد داشت، از همین رو نیاز است در خرید و انتخاب صندلی نهار خوری نهایت دقت خود را به خرج دهید. امروزه صندلی نهار خوری را می‌توان یکی از ضروری‌ترین اجزاء زندگی‌ مدرن دانست. این صندلی‌ها و میز ناهارخوری نه تنها محلی برای خوردن وعده‌های غذایی هستند بلکه محلی برای جمع آوری افراد خانواده و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی به شمار می‌روند. به همین دلیل نیاز است دقت کافی در انتخاب اندازه و رنگ‌ آن به خرج دهیم. صندلی‌های ناهار خوری خود دارای انواعی هستند که در ادامه به بررسی و معرفی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

میز و صندلی ناهار خوری کلاسیک

عموما از این میز و صندلی نهار خوری برای دکوراسیون‌هایی استفاده می‌شود که ساختار کلاسیک و قدیمی در آن موج می‌زند. در این نوع از طراحی دکوراسیون داخلی آنچه که بیشتر از همه مورد نیاز است، جنس میز و صندلی است. عموما این نوع میز و صندلی‌ها از جنس چوب ساخته می‌شوند و طراح نهایت دقت خود را برای نزدیک کردن طرح صندلی به صندلی‌های کلاسیک به خرج می‌دهد. از ویژگی‌های این مدل می‌توان به براق بودن آن اشاره کرد. رنگ‌های مورد استفاده برای این صندلی‌ها معمولا طلایی، سفید یا کرم است.

 

میز و صندلی ناهار خوری مدرن

این صندلی‌ها عموما از چوب‌های گران قیمت و براق مانند چوب درخت راش و گردو ساخته می‌شوند. از رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی، سیاه و سفید بیشتر از دیگر رنگ‌ها برای طراحی صندلی‌های مدرن استفاده می‌گردد. عموما طراحان داخلی برای زیبایی بیشتر دکوراسیون‌های داخلی، از لوسترهای مدرن در بالای میز و صندلی ناهار خوری استفاده می‌کنند.

میز و صندلی ناهار خوری دکوراسیون صنعتی

از دیگر انواع صندلی در دکوراسیون داخلی ، می‌توان به میز و صندلی ناهار خوری برای دکوراسیون صنعتی اشاره کرد. در این نوع طراحی میز و صندلی معمولا از طرح‌های ابزارآلات و لوازم کارخانجات کمک گرفته می‌شود. در این مدل طراحی صندلی در دکوراسیون داخلی معمولا از رنگ‌های صنعتی و خنثی استفاده می‌گردد. نکته دیگر در رابطه با طراحی این مدل میز و صندلی آن است که در طراحی آن‌ها از اشکال تیز مانند مربع و مستطیل بسیار استفاده می‌شود. در هنگام انتخاب و خرید میز و صندلی ناهار خوری نیاز است که به مواردی همچون نوع دکوراسیون، نوع رنگ دکوراسیون، اندازه میز و صندلی و … دقت داشته باشید.

صندلی دانشجویی

از دیگر صندلی‌های مورد استفاده در دکوراسیون‌های داخلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌توان به صندلی دانشجویی اشاره کرد. این صندلی‌ها شاید در نگاه اول یک صندلی معمولی به نظر برسند، اما باید بدانید که صندلی دانشجویی به هیچ وجه نمی‌تواند یک صندلی معمولی باشد. چراکه دانشجو برای مدت طولانی باید در کلاس درس حاضر باشد و این صندلی باید به گونه‌ای طراحی شود که راحتی لازم را برای استفاده کننده به ارمغان بیاورد. این صندلی‌ها همچنین باید دارای ارتفاع مناسب، پایه‌های مقاوم، پشتی اصولی و راحتی لازم را داشته باشند. معمولا در طراحی صندلی‌های دانشجویی از قوانین ارگونومیک به صورت اصولی و درست استفاده می‌شود تا صدمه‌ای به استفاده کننده آن نرسد.

صندلی تاشو

این صندلی یکی دیگر از انواع صندلی در دکوراسیون داخلی است. معمولا از صندلی تاشو برای استراحت و ریلکس کردن استفاده می‌شود. به دلیل ساختار تاشوی این صندلی‌ها استفاده از آن‌ها بسیار رایج است. صندلی‌های تاشو در سایز و اندازه‌های مختلف و  در دو مدل چوبی و فلزی تولید می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون خود از این صندلی‌ها استفاده نمایید. لازم به توضیح است که صندلی‌های تاشو قابلیت استفاده در فضای آزاد را دارند و معمولا در برابر آب و نور خورشید مقاوم هستند.

 

منیع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

در تاسیس یک کافه چه نکاتی مهم است

zizo azza بازدید : 1 چهارشنبه 13 فروردين 1399 نظرات ()

حال مدیران کافی شاپ ها برای جلب رضایت مشتری کار سختی را پیش رو دارند و برای موفقیت در بیزینس خود باید به دو مورد توجه کنند. اول این که باید به روش‌های مختلف تبلیغاتی مشتری‌های خود را افزایش دهند و دوم اینکه با بالا بردن کیفیت و نیز طراحی دکوراسیون داخلی زیبا، مشتریان خود را به مشتریانی وفادار تبدیل کنند. از این رو در ادامه مقاله در نظر داریم تا ایده‌هایی نو برای طراحی داخلی کافه شرح دهیم.

در پیاده سازی ایده برای طراحی داخلی کافه باید به چه مواردی توجه کرد؟

طراحی داخلی کافه به شکل‌های کلاسیک و مدرن انجام می‌شود که در این طراحی‌ها مواردی از قبیل فرهنگ و طرز تفکر مردم منطقه نیز تاثیر گذار است. امروزه به دلیل ازدیاد کافی شاپ‌ها باید به دنبال ایده‌های نو باشید و از این طریق باعث جذب مشتری شوید. در ادامه قصد داریم تا برخی از مهم ترین عواملی که در موفقیت کسب‌وکار شما ضروری است را بیان کنیم.

 

توجه به موقعیت مکانی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

مردم هر شهر در کوچه‌ها و محله‌های مختلفی زندگی می‌کنند و معمولا این محله‌ها از نظر نوع فرهنگ با یکدیگر تفاوت دارند. از این رو کافی شاپ‌ها باید با توجه به نوع سلیقه مردم طراحی شوند. از دیگر موارد مهم در هنگام راه اندازی کافی شاپ توجه به میزان مشتریان است. برای مثال کافه ای که در یک کوچه واقع شده در ابتدا مشتریان کم‌تری نسبت به کافی‌شاپ‌های واقع در خیابان‌های اصلی دارد. کافی شاپ ها در بعضی از مناطق مشتری بیشتری دارند که در ادامه آن ‌ها را بیان می‌کنیم.

انتخاب محلی پر تردد

مکانی را انتخاب کنید که محل عبور و مرور خودرو‌ها و آدم‌ها باشد؛ این امر باعث افزایش مشتری و رونق کسب و کار می‌شود. معمولا در محل‌های شلوغ کافی شاپ های زیادی به چشم می‌خورند و با کمی خلاقیت در طراحی داخلی کافه می‌توانید مشتریان بسیاری را جذب کنید.

راه اندازی کافی شاپ در مکانی شلوغ ولی دنج

به دنبال محله‌های پر رفت‌وآمدی باشید که کافی شاپ های کمی در آن دیده می‌شود. از این طریق می‌توانید مشتریان زیادی را برای رونق کاری خود جذب کنید.

مراکز خرید

از دیگر مراکز شلوغ شهر می‌توان به مراکز خرید اشاره کرد. در این مراکز علاوه بر فروشندگان افراد نیز در بین خرید خود برای رفع خستگی به دنبال مکانی برای صرف قهوه هستند.

دکوراسیون خارجی کافی شاپ

افراد قبل از ورود به کافی شاپ به نمای بیرونی آن توجه می‌کنند. مطلوب است در طراحی دکوراسیون خارجی خود نهایت دقت و سلیقه را به کار گیرید. نمای بیرونی تا حدی باید نمایانگر فضای داخلی باشد یعنی نباید تفاوتی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی دیده شود. بر روی در کافی شاپ خود پنجره‌های نسبتا بزرگی را ایجاد کنید تا افراد در هنگام گذر بتوانند فضای داخلی را نیز رصد کنند. همچنین استفاده از استفاده از جملات جذاب و خلاقانه برای سردر‌ کافی شاپ می‌تواند برای عابران جالب باشد.

 

روشنایی و نور پردازی

برای یک طراحی مناسب، نورپردازی اهمیت بالایی دارد و این اهمیت در هنگام صرف غذا دو چندان می‌شود. قوانین روشنایی در مکان‌های مختلف متفاومت است و نباید نورپردازی در کافه ها و رستوران ها را مشابه دیگر مکان‌ها انجام داد. نورپردازی مناسب، موجب شادابی بیشتر در افراد و تمایل بیشتر به خوردن غذا و لذت بردن از آن می‌شود. روشنایی نامناسب تاثیری منفی در ذهن مشتری ایجاد می‌کند، از این رو در طراحی داخلی کافه باید به روشنایی و نورپردازی توجه کرد. روشنایی فضای داخلی کافی شاپ باید به گونه باشد که فضایی دوستانه را به وجود بیاورد باعث زیباتر شدن وسایل تزئینی شود. در ادامه توضیحات تکمیلی در مورد روشنایی و نورپردازی کافی شاپ‌ها ارائه می‌دهیم.

بهره‌گیری از نور‌های طبیعی و مصنوعی

از سه نوع روش گوناگون برای نورپردازی داخلی استفاده می‌شود که عبارت‌انداز: روشنایی محیط، روشنایی نقطه‌ای، روشنایی تزئینی؛ که برای افزایش زیبایی محیط مطلوب است ترکیبی از این سه روش را پیش بگیرید. روشنایی نقطه‌ای برای برجسته نمایان کردن نقاشی‌ها، تابلو‌ها و سایر اشیای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نورپردازی تزئینی برای افزایش زیبایی اطراف وسایل تزئینی را با نور‌های مخصوص نورانی می کنند. علاوه بر نور‌های مصنوعی می‌توان از نور‌ طبیعی خورشید نیز بهره گرفت. روشنایی طبیعی باعث جذابیت و زیبایی بیش از پیش محیط شده و می‌تواند خود یک ایده برای طراحی داخلی کافه باشد. علاوه بر زیبایی دکوراسیون وجود نور خورشید باعث تهویه مناسب هوا نیز می‌شود.

متریال و رنگ های طراحی داخلی کافه

 

متریال‌ها و رنگ‌های استفاده شده در فضا داخلی کافی شاپ تاثیر به‌سزایی در زیبایی فضا دارد. ترکیب مناسبی از این دو مورد می‌تواند باعث جذابیت و تمایز کافی شاپ شما شود. در کافی‌شاپ از رنگ‌های مختلف استفاده کنید و همچنین بهره‌گیری از تابلو های هنری را فراموش نکنید. در رنگ بندی دکوراسیون خود دقت کنید تا وسایلی که مورد استفاده قرار می‌دهید از نظر رنگ‌بندی با محیط داخلی ست باشند. معمولا در طراحی کافی شاپ‌ها از رنگ‌ها تیره استفاده می‌شود ولی این موضوع یک قانون جهانی نیست و می‌توان با فکر خلاقانه و سلیقه‌ای مناسب محیط زیبا با رنگ بندی‌های روشن به وجود آورد.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

نکات مهم طراحی داخلی یک خانه دوبلکس

zizo azza بازدید : 4 سه شنبه 12 فروردين 1399 نظرات ()

در واحدهای آپارتمانی، با خرید آپارتمان کناری یا بالایی، می توان واحدی دوبلکس ایجاد کرد. طرح‌های داخلی این آپارتمان ها با طرح‌های معمول برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس متفاوت هستند. در این موارد می‌توان نگاه‌های متفاوت را ترکیب و از تضاد رنگ‌ها و سبک‌ها استفاده کرد.

فضای داخلی خانه‌های دوبلکس به گونه‌ای ساخته می‌شود که خانه را به چندین بخش تقسیم کند. از آنجا که طراحی داخلی خانه دوبلکس بسیار متنوع است، برای این کار نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارید. طراحی یک اتاق خواب، ناهار خوری و آشپزخانه بسیار آسان است. اما هنگامی که تعداد فضاها و اتاق ها افزایش می‌یابد، خلاقیت واقعی با توجه به رنگ ها، زیبایی شناسی و محیطی که در اختیار دارید به وجود می‌آید.

در خانه های دوبلکس عناصری وجود دارد که مهمتر از بقیه هستند و طراحی و انتخاب آن‌ها نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارد. طراحی و تزئین این عناصر باید با دقت انجام شود. در ادامه چند ایده کاربردی برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مطرح شده که در این امر مفید خواهد بود.

ایده های طراحی داخلی خانه دوبلکس

اجازه دهید به داخل یک خانه دوبلکس نگاهی بیندازیم. فضای داخلی اصلی ترین پایه در طراحی دکوراسیون خانه است. رنگ، چیدمان و وسایل مورد استفاده در دکوراسیون منزل باید مطابق با سلیقه شما انتخاب شود. موارد مختلفی در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس موثر است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

طراحی پله ها در خانه دوبلکس

خانه های دوبلکس حتی اگر کوچک باشند، همچنان می‌توانند پله هایی جذاب و منحصر به فرد داشته باشند. در خانه های دوبلکس پله ها نقطه کانونی خانه هستند. پله ها تنها متصل کننده دو فاصله بدن از هم نیستند.  این پله ها خانه ها را مرتفع و زیباتر کرده و می‌توانند وجه تمایز آن با سایر خانه ها باشند.

پله ها در انواع و طرح های مختلف وجود دارند. در خانه های دوبلکس، راه پله هایی با سنگ مرمر سنگین و کنده کاری های سنتی پیچیده ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد. در حالی که، راه پله های مارپیچی و طولانی هم به نظر ناخوشایند هستند. در ادامه می‌توانید ایده هایی را در مورد پله ها مطالعه کنید.

 • پله های دوبلکس وقتی به سطوح جداگانه تقسیم می‌شوند، بهتر عمل می‌کنند.
 • اگر فضای کمی در اختیار دارید، از پله مارپیچی استفاده کنید. پله مارپیچ فضای بسیار کمتری اشغال می‌کند و می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که متناسب با سبک شما باشد.
 • به جای اینکه پله‌ها را در مرکز قرار دهید، آنها را در گوشه‌ای از منزل خود قرار دهید.
 • سعی کنید پله های چوبی ساده یا با کاشی های سبک داشته باشید.
 • پله های معلق یک ایده عالی است که باعث می شود اتاق ها زیباتر و روشن تر به نظر برسند. این پله ها به ظاهر از سقف آویزان شده‌اند و هنگام راه رفتن بر روی آن‌ها، تا حدودی احساس جادویی به شما می دهند.
 • ایده عالی دیگر برای طراحی پله های دوبلکس، نرده های نامرئی است. نرده های شیشه ای نازک و شفاف با پله های فلزی تقویت شده درجه یک، عالی است.
 • زیرپله ها نیز فضایی برای استفاده از عناصر طراحی به شما می‌دهد که نباید از آن غافل شوید.

استفاده از رنگ ها در طراحی خانه ویلایی

با رنگ هایی شروع کنید تا فضای داخلی را به هم نزدیک کند. رنگی های روشن در اطراف خانه بهترین قسمت برای شروع است. با رنگ های متضاد هم می‌توانید فضاها را از هم جدا کنید. بنابراین اگر اتاق نشیمن خانه دارای رنگ های ملایم است، در فضای غذاخوری و آشپزخانه می‌توانید رنگ های تیره تر به کار ببرید. به همین ترتیب، می‌توانید اتاق خواب ها و فضای استراحت را از هم جدا کنید. هدف از این کار ایجاد فضایی بزرگ تر است.

اهمیت کفپوش ها در طراحی ویلا

استفاده از کفپوش یکی دیگر از جنبه های مهم در طراحی خانه دوبلکس است که کمتر به اهمیت آن توجه می‌شود. کفپوش های چوبی یا کاشی کاری شده در سرتاسر جهان محبوب تر از طرح های دیگر هستند. کاشی های اکسید قرمز یا مایل به قرمز در بالکن یا نواحی بیرونی، زیبایی و جلوه خاصی به خانه هدیه می‌دهد.

استفاده از عناصر مهم طراحی دکوراسیون 

 • با افزودن آینه ها به فضای داخلی منزل، فضا را بزرگتر نشان دهید. آینه های تزئینی نور و زیبایی را به محیط اضافه می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به صورت استراتژیک، از اتاق های نشیمن گرفته تا قسمت‌های فرود پله ها، به ویژه در فضاهایی که خیلی محدود یا کوچک به نظر می‌رسند، قرار گیرند.
 • در خانه های دوبلکس، به طور بالقوه فضای سقف و دیوار بیشتری وجود دارد. این یعنی فضای بیشتری برای چراغ ها و الگوهای زاویه دار خواهید داشت.
 • اگر خانه تان دارای سقف بلند است، از آن فضا استفاده کنید! برخی لوسترها یا یک آینه بلند می‌تواند فضای را به شکل قابل ملاحظه ای بزرگتر کند.
 • نقاشی های دیواری هنری نیز ایده خوبی هستند. با سلیقه هنری خود میهمانان خود را تحت تأثیر قرار دهید.

 

 

 

منبع: تهران دیزاین سنتر

انتخاب کاغذ دیواری منزل

zizo azza بازدید : 0 سه شنبه 12 فروردين 1399 نظرات ()

خانه‌های ایرانی معمولا در سبک‌ها و شکل‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. بعضی از خانه‌ها نورگیر‌های کمی دارند و محیط خانه از کمبود روشنایی رنج می‌برد. در برخی دیگر از منازل به دلیل وجود پنجره‌های بزرگ، روشنایی خانه تا حد زیادی تامین می‌شود. نوع طراحی داخلی منزل نیز در انتخاب کاغذ دیواری بی تاثیر نیست و شما باید به نوع دکوراسیون خود اعم از کلاسیک، مدرن و غیره توجه کنید. ابعاد خانه‌های ایرانی با یکدیگر متفاوت‌اند و نمی‌توان کاغذ دیواری که برای خانه‌های بزرگ اسفاده می‌شوند را برای خانه‌های کوچک انتخاب کنیم. اندازه و ارتفاع دیوار‌ها از دیگر نکاتی است که قبل از تصمیم گیری باید به آن‌ها توجه کنید.

انواع ترکیب رنگ‌های کاغذ دیواری

باور غلطی که در طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمده این است که باید تمام دیوار‌های منزل کاغذ دیواری شوند تا خانه‌ای زیبا و رویایی داشته باشیم. این طرز تفکر مدتی است که منسوخ شده و حال برای زیبایی طرح داخلی توصیه می‌شود که بخشی از دیوار‌ها را رنگ آمیزی کرده و یا از ترکیب دو نوع کاغذ دیواری در منزل خود استفاده کنید. بخش‌هایی از خانه که لوازم اصلی مانند مبل، تلویزیون و غیره در آن مکان قرار دارند بهتر است دیوار را با کاغذ دیواری مناسب و زیبا طراحی کنید. انتخاب کاغذ دیواری منزل که رنگ آن با لوازم خانه همخوانی داشته باشد امری مهم و ضروری است.

برای کاغذ دیواری اتاق خواب می‌توانید دیواری را که پشت تخت قرار دارد را کاغذ دیواری کنید و مطلوب است در سایر دیوارها از رنگ یا طرح‌های ساده کاغذ دیواری استفاده شود. اما در صورتی که قصد دارید تمام دیوار‌ها را با کاغذ دیواری پوشش دهید؛ پیشنهاد می‌شود که از دو طرح متفاوت استفاده کنید. بهتر است که کاغذ دیواری دوم طرحی ساده‌ای داشته باشد که دیوار‌ها شلوغ و ناهماهنگ دیده نشوند. همچنین ترکیب کاغذ دیواری با دیوار پوش‌های چوبی، سنگی و یا آجری می‌تواند تمایزی جالب و زیبایی ایجاد کند. البته در انتخاب دیوار پوش باید به سبک دکوراسیون داخلی نیز توجه کرد.

رابطه اندازه فضا و انتخاب کاغذ دیواری

رنگ‌بندی خانه در بزرگ یا کوچک دیده شدن فضای داخلی تاثیر چشمگیری دارد. بهره گیری از رنگ‌های روشن برای دیوار‌ها و کف می‌تواند در بزرگ نمایی خانه تاثیر داشته باشد. این امر نشان از نقش پر رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی منزل دارد. کاغذ دیواری با توجه به رنگ و طرح می‌تواند در دید بصری موثر باشد. برای مثال کاغذ‌ دیواری‌هایی که بر روی آن‌ها گل‌های بزرگ طراحی شده‌اند و رنگ تیره دارند باعث کوچک دیده شدن فضا می‌شوند از این رو کاغذ دیواری منزل کوچک دارای طرح‌های خلوت و رنگ‌های روشن است. هرچه طرح‌های کاغذ دیواری کوچکتر و رنگ آن روشن‌تر باشد باعث بزرگ دیده شدن خانه می‌شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق‌هایی با سقف بلند

برخی افراد خانه‌های بزرگ با سقف‌هایی بلند را خانه‌ای زیبا و مدرن می‌دانند. از این رو در تلاش‌اند تا با روش‌های گوناگون دیوار‌ها را بلند نشان دهند. اما عده‌ای دیگر بر این باورند که سقف‌های بلند باعث بدریخت شدن شکل خانه می‌شوند. کاغذ دیواری‌ها نقش مهمی در کاهش بصری ارتفاع دارند. طرح‌های افقی کاغذ دیواری باعث کوتاه دیده شدن دیوار‌ها می‌شوند و همچنین استفاده از رنگ‌های تیره در کاهش دید بصری ارتفاع تاثیر دارد.

استفاده از کاغذ دیواری‌های گل دار روی سقف‌ها نیز می‌تواند عاملی باشد تا ارتفاع دیوار کوتاه تر دیده شود. عرض کم راهرو، دیوار‌ها را بلند‌تر از اندازه واقعی خود نشان می‌دهد. از این رو برای دیوار راهروها بهتر است که از طرح‌های افقی  با رنگ زمینه تیره استفاده کنیم. در انتخاب کردن کاغذ دیواری منزل توجه به ارتفاع دیوار‌ها امری مهم و ضروی است. زیرا استفاده از کاغذ نامناسب برای دیوار‌ها تاثیری منفی در شکل ظاهری خانه دارد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

 

 

 

کاغذ دیواری یکی از محبوب‌ترین متریالی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده می‌شود. به همین دلیل برای اتاق خواب‌ها نیز استفاده از این متریال بسیار رواج یافته است. برای کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است از چه طرح و رنگی استفاده کنیم؟

 

 

 

اتاق خواب جزو خصوصی‌ترین بخش‌های خانه است و افراد برای آرامش و استراحت از آن استفاده می‌کنند. از رنگ‌های تند و درخشان نباید برای فضای اتاق خواب استفاده کرد زیرا این رنگ‌ها در هنگام استراحت برای افراد مزاحمت ایجاد می‌کنند.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

ابعاد مناسب مبل در دکوراسیون داخلی

zizo azza بازدید : 1 دوشنبه 11 فروردين 1399 نظرات ()

مهمترین چالش‌ های خرید مبل راحتی استاندارد اینها هستند:

 • ارتفاع نشیمن مبل راحتی استاندارد چقدر است؟

 • تکیه گاه مبل راحتی استاندارد میبایست چه زاویه ای داشته باشد؟

 • عمق استاندارد مبل راحتی چقدر است؟

 • یک مبل ال استاندارد میبایست چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

حال تصور کنید مبلغ زیادی برای خرید مبل داده‌اید ولی به لحاظ ابعادی برای خانه شما مناسب نیست. این مورد می‌تواند خستگی ناشی از خرید را در تن شما به جای بگذارد.

بیشتر سازندگان مبل به ابعاد استاندارد مبل در طراحی دکوراسیون داخلی توجه بسیار دارند. اما باز هم چک کردن این ابعاد قبل از خرید و بررسی تناسب آن با فضای خانه ضروری خواهد بود، چرا که ممکن است اشتباهاتی در این زمینه رخ داده باشد.

در این مطلب به بررسی ابعاد استاندارد مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته‌ایم.

ابعاد استاندارد مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی

به طور کلی در رابطه با ابعاد استاندارد مبل راحتی برای اتاق‌های بزرگ مبل بزرگ و برای اتاق‌های کوچک از مبل‌هایی با ابعاد کوچک استفاده می‌کنیم. ولی نمی‌توان این اندازه گیری را دقیق شمرد. زیرا ممکن است ابعاد مد نظر ما با چیزی که در نگاه بقیه کوچک و یا بزرگ تلقی می‌شود تفاوت‌هایی داشته باشد.

برای داشتن ابعاد دقیق از مبل راحتی نیاز است طول و عرض اصولی مبل و همچنین عمق استاندارد مبل را بدانیم.

در ادامه این دو مقدار برای انواع مختلف مبل‌های راحتی بیان می‌شود که می‌تواند در هنگام خرید به شما کمک کند. البته این مورد نیز حائز اهمیت است که در زمان خرید تنها به دانستن ابعاد گفته شده اکتفا نکرده و از فروشنده نیز مشورت بگیرید.

استاندارد مبل راحتی سه نفره

مبل‌های راحتی سه نفره بیشترین استفاده را در دکوراسیون خانه‌های ایرانی دارد.

اندازه مبل راحتی سه نفره استاندارد دارای عرض ۲۱۴ سانتی متر و عمق ۸۹ سانتی‌متر هستند. البته این مقادیر تا ۵ سانتی‌متر در کاناپه سه نفره قابل جا به جایی است.

گفتنی است به جز مبل‌های راحتی سه نفره، مبل‌های ال نیز در ابعاد گوناگونی راه خود را به خانه‌های ایرانی باز کرده و جز جدانشدنی از دکوراسیون خانه‌ها به شمار می‌روند. در ادامه مطلب انواع مختلفی از مبل‌های ال را با ابعاد آن‌ها شرح داده‌ایم.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور کافه خود را نورپردازی کنیم

zizo azza بازدید : 4 یکشنبه 10 فروردين 1399 نظرات ()

بسیار مهم است که در ابتدای طراحی داخلی کافی شاپ به این سوالات توجه کنیم و پاسخی مناسب برای آن‌ها داشته باشیم. افراد برای موارد مختلفی از کافی شاپ ها استفاده می‌کنند که این موارد شامل دیدارهای دوستانه، قرارهای کاری و غیره می‌شود. کافی شاپ‌ها برای افزایش مشتریان خود سعی می‌کنند که مکان‌های قرار‌های کاری و دوستانه را از هم جدا کنند و برای هر کدام از این موارد، نورپردازیی متناسب و درخور ایجاد کنند. در ادامه این مقاله تهران دیزاین سنتر در نظر داریم تا انواع نورپردازی کافه را برای شما شرح دهیم تا با دید بهتری برای ساخت و تاسیس یک کافی شاپ مدرن قدم بردارید.

نورپردازی داخلی کافه

در نور پردازی و روشنایی کافی شاپ موارد مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا بتوانیم کافی شاپی شیک و مدرن داشته باشیم. معمولا افراد در هنگام گذر از کافی شاپ ها به دکور و نورپردازی آن‌ها توجه می‌کنند و اگر یک کافی شاپ از دکور مناسبی برخوردار باشد و آن را با نورپردازی مناسب طراحی کرده باشند، تاثیر زیادی در جذب افراد خواهد داشت. حال در ادامه راه‌های افزایش زیبایی کافه را به وسیله نورپردازی شرح می‌دهیم.

استفاده از چراغ‌های آویز

چراغ‌های آویز از گذشته در کافی شاپ ها و رستورن ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند و همچنان نیز یکی از عوامل زیبایی کافی شاپ ها محسوب می‌شوند. مطلوب است بر روی درب ورودی کافی شاپ، پنجره‌های بزرگی را ایجاد کنید تا چراغ‌های آویز از بیرون دید داشته باشند و نظر رهگذران را به خود جلب کنند. در انتخاب چراغ آویز مناسب می‌توانید از طرح‌های مختلف آن استفاده کنید. نوع  دکورسیوان داخلی از جمله مواردی است که در تهیه چراغ آویز اهمیت دارد و صاحبان کافه بر اساس شخصیت و برندی که برای خود ایجاده کرده‌اند، باید از متناسب ترین نوع چراغ های آویز بهره بگیرند.

روشنایی دیوار‌ها و نورپردازی تابلوها

استفاده از چراغ در بالای هر میز علاوه بر تامین نور لازم باعث افزایش زیبایی محیط می‌شود. همچنین نور‌های دیواری می‌توانند به گونه‌ای تعبیه شوند که اشیا، مجسمه‌های تزئینی و تابلو‌ها با نورپردازی درست و اصولی زیباتر دیده شوند. در کافی شاپ ها از اشیای تزئینی و مجسمه‌های گوناگون استفاده می‌شود اما به دلیل تاریکی بیش از حد کافه این وسایل به خوبی دیده نمی‌شوند و توجه مشتریان را جلب نمی‌کند. از این رو نورپردازی مناسب برای دیده شدن آن‌ها از مهم‌ترین وظایف طراح داخلی است.

استفاده از چراغ‌های ریلی

از جمله موارد حائز اهمیت در نورپردازی داخلی کافه استفاده از چراغ‌های ریلی است. چراغ‌های ریلی از مدرن‌ترین لامپ‌های موجود در بازار هستند که طراحان روشنایی و نورپردازی در دکوراسیون داخلی از آن‌ها بهره می‌گیرند. از ویژگی‌های منحصر به فرد چراغ‌های ریلی می‌توان به تنظیم‌شدن به حالت‌های مختلف اشاره کرد. استفاده از این نوع چراغ‌ها دست طراح را در طراحی مجدد باز می‌گذارد و می‌تواند با تنظیم دوباره چراغ‌های ریلی جلوه‌ی تازه‌ای به فضا بدهد.

 

 

 

استفاده از نور‌های تاکیدی در نورپردازی داخلی کافه

نور پردازی تاکیدی باعث جلب توجه افراد به نقطه‌ای خاص می‌شود. برای مثال در کافی شاپ مکانی دنج و زیبایی را به وجود آورده‌اید و می‌خواهید که بیشتر از فضا‌های دیگر به چشم بیاید از این رو می‌توانید با افزایش روشنایی آن مکان به وسیله‌ی نور‌پردازی تاکیدی به خواسته خود برسید. اشتباه رایجی که برخی از طراحان می‌کنند، استفاده از نورپردازی تاکیدی در مناطق مختلف کافه است. استفاده بیش از حد از این شیوه‌ی روشنایی باعث سرگردمی مشتریان می‌شود و همچنین جلوه و زیبایی کافی شاپ را کاهش می‌دهد.

استفاده از نور طبیعی در روز

امروزه استفاده از نور خورشید برای افزایش زیبایی طراحی داخلی در طول روز بسیار رواج یافته است. ترکیب نور‌های طبیعی و مصنوعی در افزایش زیبای کافی شاپ نقش پررنگی دارد. کافی شاپ اگر در طول روز به وسیله‌ی نور خورشید روشن شود سرزنده‌تر و پر انرژی‌تر به نظر می‌رسد. سعی کنید در هنگام طراحی داخلی کافی شاپ از پنجره‌ها و نورگیر‌های بزرگ استفاده کنید تا کافی شاپ دلگیر و تاریک نباشد. استفاده از گل و گیاهان مختلف در محیط کافی شاپ در کنار نورخشید می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی کافی شاپ داشته باشد همچنین می‌توانید از نورپردازی تاکیدی در بالای گیاهان نیز استفاده نمایید.

استفاده از چراغ‌های تزئینی

نور‌های تزئینی تاثیر زیادی در روشنایی محیط ندارند و معمولا از آن‌ها برای افزایش زیبایی دکورسیوان داخلی کافه‌ها استفاده می‌شود. از انواع مختلف چراغ‌های تزئینی می‌توان به تیوت‌ها و ریسه‌های رنگی اشاره کرد. این لامپ‌ها اگر به طور صحیح برای نورپردازی داخلی کافه استفاده شوند می‌توانند تاثیر مثبتی در حال و هوای کافی شاپ داشته باشند. ریسه‌های رنگی معمولا قابلیت تغییر رنگ را دارند که می‌توان با تغییر رنگ‌های آن ست‌های جالب و جدیدی را برای دکوراسیون به وجود آورد. چراغ‌های تزئینی باعث افزایش جذابیت بصری می‌شوند و تاثیز زیادی در زیباسازی محیط دارند.

 

 

 

توجه به روشنایی خارجی

همانطور که گفته شد توجه به دکور و روشنایی نمای کافه بسیار مهم و بااهمیت است چرا که رهگذرانی که از نمای بیرونی کافی شاپ شما دیدن می‌کنند در صورت برخورد با نمایی جذاب و زیبا حس خوبی نسبت به کافی شاپ پیدا می‌کنند. سعی کنید نمای بیرونی خود را به گونه‌ای طراحی کنید که افراد از بیرون کافی شاپ بتوانند به خوبی فضای داخلی کافی شاپ را رصد کنند.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی داخلی قنادی

zizo azza بازدید : 1 یکشنبه 10 فروردين 1399 نظرات ()

به طور کل برای رعایت استاندارد بخش‌های مختلف قنادی در دکوراسیون داخلی، ابتدا لازم است سبک قنادی شناخته شود؛ یعنی باید در نظر داشت که قرار است قنادی به صورت سنتی یا مدرن اداره شود. همچنین وجود محصولات سنتی و یا مدرن نیز می‌تواند در طراحی داخلی قنادی تأثیر به‌سزایی داشته باشد. به طور مثال قنادی که در آن شیرینی‌های محلی اقوام ایرانی به فروش می‌رسد، با داشتن یک طراحی داخلی سنتی بسیار زیباتر از زمانی به نظر می‌رسد که برای ساخت آن از طراحی‌های مدرن استفاده شود. پس از انتخاب سبک قنادی می‌توان المان‌هایی را انتخاب کرد که به جذابیت فضا و همچنین جذابیت محصولات قنادی بیفزاید و فضا را برای مشتری دوست داشتنی‌تر کند.

ویترین قنادی، مهم‌ترین بخش در طراحی داخلی قنادی ها

از مهم‌ترین المان‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی قنادی تأثیر به‌سزایی دارد، ویترین قنادی است. هر چه ویترین ظاهر تمیزتر و مرتب‌تری داشته و از رنگ و نورهای زیبا برای زیباتر نشان دادن شیرینی‌ها در آن استفاده شده باشد، توجه رهگذران بیشتری را به خود جلب می‌کند. تعداد ویترین‌های یخچالی مورد استفاده به سلیقه شما برمی‌گردد ولی بهتر است به صورتی نباشد که رفت و آمد را برای مشتریان سخت‌تر کند. تعدادی ویترین که بتواند بهترین محصولات قنادی شما را به نمایش بگذارد، کافی است. جالب است بدانید که بهترین نوع ویترین‌ها، ویترین‌های یک طبقه‌ای هستند زیرا می‌تواند شیرینی‌ها و کیک‌ها را به خوبی در معرض نمایش قرار دهند. البته چنین ویترین‌هایی برای مغازه‌های بزرگ مناسب است و مغازه‌های کوچک نمی‌توانند از این ویترین‌ها بهره ببرند از این رو بهتر است از ویترین‌هایی استفاده کنند که طبقه دوم آن‌ها کمی عقب‌تر از طبقه اول قرار دارد.

وجود محصولات متفاوت و متنوع در قنادی

وجود محصولات متفاوت از دیگر رقیبان در موفقیت قنادی تأثیر به‌سزایی دارد. به طور مثال وجود دسر های منحصر به فرد در قنادی می‌تواند ظاهر درخشان‌تری به قنادی داده و مشتری‌های بیشتری را جذب کند زیرا برای همه سلیقه‌ها محصولی در قنادی وجود دارد. از کارهای مختلفی که در رابطه با کیک و شیرینی‌های خاص و یا خانگی می‌توان انجام داد، قرار دادن آن‌ها در مرکز ویترین قنادی و یا پخت آن‌ها در روزهای خاصی از هفته است که به خاص‌تر نشان دادن این محصولات کمک بسیاری خواهد کرد. توجه به جزئیات می‌تواند تأثیر به سزایی در افزایش زیبایی ظاهر قنادی داشته باشد از این رو نباید از آن‌ها غافل شد.

استفاده از ظروفی با جلوه‌های زیبا

شاید به نظر برسد ظروف موجود در مغازه‌ها ربطی به طراحی داخلی ندارد ولی این مورد یکی از مهم‌ترین استاندارد‌های طراحی دکوراسیون داخلی قنادی است. استفاده از ظروف زیبا و خاص می‌تواند جلوه‌ای ویژه به قنادی بدهد. اگر از المان‌های زیبا برای طراحی داخلی استفاده کنید و بهترین ویترین‌ها را داشته باشید ولی ظروف استفاده شده برای قرار دادن شیرینی، شکلات و آجیل جلوه نامناسبی داشته باشد، پروژه طراحی داخلی قنادی را با شکست روبه‌رو خواهد کرد. البته ظروف مورد استفاده برای هر نوع از محصولات یک قنادی باید متفاوت باشد و بهتر است به این تفاوت‌ها دقت شود. به طور مثال اگر آجیل و شکلات در کنار هم قرار می‌گیرند، بهتر است از ظروف متفاوتی برای آن‌ها استفاده کرد تا هر کدام جداگانه به چشم مشتری بیایند.

قفسه آجیل در قنادی

بهتر است استاندارد چیدمان قفسه آجیل در قنادی را نیز رعایت کنید. جنس قفسه‌های آجیل می‌تواند از هر نوع متریالی که با فضای قنادی تناسب بیشتری دارد، انتخاب شود. جنس این قفسه‌ها می‌تواند چوبی یا شیشه‌ای باشد. به طور معمول قفسه‌های آجیل و شکلات در قسمتی از مغازه قرار دارند که فاصله‌ای با ویترین شیرینی‌ها ایجاد کنند ولی نه به صورتی که در معرض چشم خریدار قرار نگیرند. بهتر است این دو نوع محصول با فاصله از هم قرار گیرند تا نظم فضای داخل قنادی حفظ شود. به طور مثال در بسیاری از قنادی‌ها قفسه‌ها و یا ظروف آجیل را در وسط مغازه قرار می‌دهند تا هم در معرض چشم مشتری باشند و هم با ویترین‌هایی که در اطراف مغازه وجود دارند، فاصله‌ای اندک داشته باشند.

 

منبع: تهران دیزاین سنتر

کاغذ دیواری چه نقشی در طراحی منزل دارد

zizo azza بازدید : 2 شنبه 09 فروردين 1399 نظرات ()

نقش کاغذ دیواری در دنیای امروز و در دکوراسیون داخلی غیر قابل انکار است. هنگامی‌که قصد تغییر دکوراسیون داخلی خانه را دارید اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ایجاد تغییراتی در رنگ دیوارها است. اگر تمایل به تک رنگ بودن دیوارها و سادگی آن‌ها داشته باشید می‌توانید از رنگ استفاده نمایید، اما اگر به دنبال ایجاد تغییراتی بزرگ‌تر مانند ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های خاص و متفاوت باشید تنها چیزی که می‌تواند به شما کمک کند تزیین دیوار منزل به کمک کاغذ دیواری است. امروزه نقش کاغذ دیواری در ایجاد فضاهای زیبا و منحصر به فرد در خانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

برخی کاغذ دیواری ها به دلیل طرح های خاصی که دارند می‌توانند فضا را بزرگ‌تر از آنچه هست نمایش دهند یا برعکس فضا را کوچک‌تر نشان دهند. همچنین به کمک کاغذ دیواری شما می‌توانید عیوب‌ دیوارها را بپوشانید. کاری که با استفاده از رنگ چندان آسان به نظر نمی‌رسد. به‌عنوان‌مثال اگر سقف خانه شما کوتاه است با استفاده از کاغذ دیواری هایی با خطوط عمودی می‌توانید سقف را بلندتر جلوه دهید و یا با استفاده از کاغذ دیواری هایی با خطوط افقی اتاق را وسیع‌تر و عریض‌تر نمایش دهید.

 

یکی دیگر از مواردی که نشان‌دهنده اهمیت نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی منزل است، قابلیت تنظیم درجه روشنایی خانه با استفاده از این متریال می‌باشد. اگر اتاق شما به هر دلیل از نور کمی برخوردار است می‌توانید در کنار استفاده از آینه‌ها، با به کارگیری کاغذ دیواری های براق به افزایش نور اتاق کمک کنید و در کنار آن طرحی زیبا و چشمگیر داشته باشید. درصورتی‌که اتاق شما بیش از حد نور دارد به طوری‌که باعث شده هویت خود را از دست ‌دهد نیز می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری های مخملی و پرکار مقداری از این نور را کم و تعادل را در اتاق برقرار کنید.

ایجاد نقطه کانونی با استفاده از کاغذ دیواری

شما می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار یک نقطه کانونی در خانه‌ی خود ایجاد کنید و یا با استفاده از طرح های متفاوت کاغذ دیواری برای هر دیوار فضایی متفاوت داشته باشید. علاوه بر آن استفاده از کاغذ دیواری های قابل شستشو باعث می‌شود نظافت دیوارها بسیار سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود. در مجموع انتخاب صحیح ترکیب رنگ کاغذ دیواری و ترکیب طرح کاغذ دیواری می‌تواند نقش بسیار مؤثری در هر چه بهتر شدن فضای خانه شما داشته باشد. حال که با نقش کاغذ دیواری و اهمیت آن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شدید نوبت به انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه‌ی شما می‌رسد. برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری بهتر است پیش از خرید اطلاعاتی در مورد انواع کاغذ دیواری و بهترین ترکیب رنگ آن داشته باشید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

zizo azza بازدید : 2 جمعه 08 فروردين 1399 نظرات ()

برای طراحی داخلی خانه کوچک خود گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. فقط باید درک درستی از سبک های طراحی داخلی داشته باشید تا همه چیز با هم هماهنگ کار کنند، نه اینکه به صورت اتفاقی المان‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید. در ادامه مهمترین نکاتی را که باید در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل مد نظر داشته باشید آورده ایم.

در استفاده از لوازم مختلف در دکوراسیون منزل زیاده روی نکنید

وقتی صحبت از ایده های طراحی دکوراسیون برای آپارتمان های کوچک به میان می‌آید، باید تا حد ممکن از المان‌های زیاد استفاده نشود. با این وجود، طراحان دکوراسیون داخلی معمولا با المان‌های بیشماری مواجه می‌شوند که مشتریان می‌خواهند از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزلشان استفاده شود. البته این موضوع بدان معنا نیست که خانه را از ملزومات یا دلبستگی های خود خالی کنید؛ بلکه باید در زمانی که به دنبال ایده‌ای برای طراحی داخلی خانه کوچک خود هستید، بر روی آنچه مهم است و یا باعث می شود احساسی عالی داشته باشید، تمرکز کنید. اینها قطعاتی هستند که شما با آنها زندگی می‌کنید.

از آینه در طراحی دکوراسیون منزل کوچک خود استفاده کنید

برای بازتاب نور از آینه ها استفاده کنید. این کار چشم را فریب می‌دهد و باعث می‌شود فضا بزرگتر از آن که هست به نظر برسد، به خصوص اگر مستقیماً در مقابل یک پنجره قرار گیرد. با قرار دادن آینه های متعدد در فضای خانه همچنین می‌توانید نور موجود در اتاق را منعکس و محیط را روشن‌تر کنید.

آینه های واقع در مجاورت پنجره منعکس کننده فضای بیرون از خانه هستند و اینطور به نظر می‌رسد که شما یک پنجره دیگر در اتاق خود دارید. این یکی از اصول طراحی است که هرچه پنجره‌های بیشتری در معماری داخلی منزل وجود داشته باشد، خانه شما بزرگتر جلوه خواهد کرد. بنابراین استفاده از آینه ایده‌ای کاربردی برای طراحی دکوراسیون منزل کوچک خواهد بود.

مبلمان مناسب انتخاب کنید

با توجه به روند سریع تغییر سبک زندگی طی دو دهه گذشته و گسترش زندگی در آپارتمان های کوچک، بسیاری از سازندگان مبلمان در تلاشند تا بتوانند ایده های خود را با مبلمانی زیبا برای خانه های کوچک به واقعیت تبدیل کنند. در هنگام انتخاب مبلمان به این نکته توجه کنید که خالی بودن زیر مبل ها و دیدن کف، فضای اتاق را از جنبه بصری بازتر نشان می‌دهد و فضای اتاق بسیار بزرگ تر جلوه خواهد کرد. بنابراین در خانه های کوچک بهتر است از مبلمان با پایه انتخاب کنید.

برای داشتن فضای بیشتر، استفاده از مبلمان تاشو که در صورت عدم استفاده قابل جمع شدن باشد، ایده خوبی است. این عالی است که در هر زمان که به فضای بیشتری برای میهمانان اضافی، بازی کردن و غیره نیاز دارید، مبلمان را به راحتی جمع کنید.

یکی از ساده ترین ایده ها برای مدیریت فضای آپارتمان های کوچک، گذاشتن مبلمان در وسط اتاق است. این کار نسبت به حالتی که مبلمان نزدیک به دیوارها قرار گیرد بهتر است، زیرا در این حالت فضا بدون هیچ دلیلی تنگ و ناراحت کننده خواهد بود.

از رنگ ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید

نحوه معرفی رنگ در اتاق ها تأثیر بسزایی دارد. رنگ های تیره می‌توانند باعث شوند فضا بسته تر به نظر برسد. اما وقتی به شکلی دقیق با رنگ‌های دیگر ترکیب شود، آن منطقه را گسترده تر از آنچه هست، نشان می‌دهند.

استفاده از رنگ‌های روشن باعث می‌شود مناطق بزرگتر و وسیع تر به نظر برسند، اما باید مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که فضا بیش از حد روشن نشود و به شکل یک درمانگاه به نظر نرسد. استفاده از کاغذ دیواری های گسترده با طرح های سنگین و شلوغ، مطمئنا فضا را کوچکتر نشان خواهند داد. برای بزرگتر نشان دادن منزل استفاده از رنگ های یکسان برای دیوار و کفپوش ایده بسیار خوبی است. استفاده از این ایده ها در طراحی دکوراسیون منزل کوچک باعث می‌شود فضا بزرگ تر به نظر برسد.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

انواع میز های مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه

zizo azza بازدید : 1 جمعه 08 فروردين 1399 نظرات ()

مهم‌ترین مسئله‌ای که در رابطه با استفاده از میز جزیره مدرن آشپزخانه به چشم می‌آید، داشتن فضای کافی برای استفاده از این مدل میز آشپزخانه است. به طور معمول جزیره آشپزخانه در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد، از این رو باید در کنار آن فضای مناسبی برای رفت و آمد وجود داشته باشد تا افراد مشکلی برای حرکت در آشپزخانه نداشته باشند.

همچنین فضای اطراف باید به قدری باشد که کشوها و در کابینت‌ها به راحتی باز شده و مشکلی برای فرد به وجود نیاید. اگر دارای آشپزخانه کوچکی هستید می‌توانید میز جزیره را در حد فاصل آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دهید. به طور کل با توجه به فضایی که در اختیار دارید می‌توانید از انواع مختلف میز جزیره مدرن آشپزخانه یکی را برگزیده و در آشپزخانه خود استفاده کنید.

انواع میز جزیره مدرن آشپزخانه

میز های جزیره ای آشپزخانه بسیار متنوع بوده و این تنوع دست مشتری را برای انتخاب یک مدل بر اساس فضا و دکوراسیون آشپزخانه منزل و همچنین سلیقه خود باز می‌گذارد.

میز جزیره ای L شکل

 

 

 

یکی از معروف‌ترین انواع میز جزیره مدرن آشپزخانه، میزهای L شکل هستند. این مدل میزها دارای کاربردهای متنوعی هستند. به جهت دو طرفه بودن آن‌ها می‌توان از یک طرف به عنوان میز غذاخوری و از طرف دیگر به عنوان محلی برای پخت و پز و یا شستشو استفاده کرد. این میزها از فضای آشپزخانه به حد کافی استفاده می‌کنند. ویژگی مهم میزهای L شکل، استفاده از آن‌ها به عنوان یک میز غذاخوری طویل است که برای خانواده‌های پر جمعیت مناسب است. البته این مدل میز کمی حرکت در آشپزخانه را سخت می‌کند از این رو بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ از آن‌ها استفاده شود.

میز جزیره ای T شکل

این مدل از یک جزیره ساده به همراه میز غذاخوری تشکیل می‌شود که با چسباندن این دو به هم حالتی T شکل به وجود می‌آید. این میز ها برای افزایش فضای حرکت در آشپزخانه بسیار مناسب است.

میز جزیره ای U شکل

 

 

 

این مدل از میزها به فضای بزرگی نیاز دارند. زیرا آشپزخانه را از هر طرف محدود کرده و فضای خالی کمتری در آشپزخانه در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در صورتی که زمان زیادی را در آشپزخانه می‌گذرانید و به کابینت‌ها و کشوهای بسیار نیاز دارید، این مدل مناسب شماست. در غیر این صورت بهتر است از مدل‌هایی استفاده کنید که فضای خالی بیشتری در اختیارتان قرار دهد. این مدل میز جزیره آشپزخانه بیشتر مناسب آشپزان است.

 

منبع: شرکت معماری تهران دیزاین سنتر

طراحی خانه با وسایل سنتی

zizo azza بازدید : 1 پنجشنبه 07 فروردين 1399 نظرات ()

 برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن، از سبک ایرانی در طراحی دکوراسیون منزل خود بهره بگیرید به شما پیشنهاد می‌کنیم، از ترکیبی دو سبک ایرانی و مدرن در فضای کلی خانه استفاده کنید. برای انجام این کار نیاز به‌صرف هزینه‌های هنگفت نیست و شما می‌توانید تنها با رعایت چند نکته کاربردی در طراحی دکوراسیون داخلی از فضای سنتی و ایرانی خانه خود لذت ببرید. در ادامه شما را با ۳ نکته مهم و کاربردی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی آشنا می کنیم. 

 

 

 

استفاده از فرش سنتی ایرانی

فرش ایرانی نماد فرهنگ و اصالت ایرانیان و یکی از ارزشمندترین میراث گذشتگان است، که امروزه در سرتاسر دنیا شناخته‌شده است. این هنر بی‌نظیر ایرانی یکی از المان‌های اصلی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی به شمار می‌رود. نقش فرش‌ها در ایجاد فضایی گرم و پرانرژی در خانه‌های امروزی غیرقابل‌انکار است. امروزه فرش‌ها تنوع بسیار بالایی در رنگ و نقش دارند، اما بهترین گزینه برای دکوراسیون ایرانی فرش‌های با طرح‌های بته‌جقه یا ترنج  هستند. فرش‌هایی با طرح‌های سنتی و رنگ‌های تند و تیز مانند قرمز لاکی در کنار مبلمان های مدرن و امروزی می‌توانند جلوه‌ای خاص و صمیمی به فضای منزل شما ببخشند.

استفاده از المان‌های هنر ایرانی در دکوراسیون داخلی

استفاده از المان‌های هنری ایرانی از جمله انواع صنایع‌دستی، می‌تواند تداعی‌کننده فرهنگ و تاریخ غنی ایران باشد. برخی از المان‌های هنری که می‌توانید در طراحی دکوراسیون منزل به سبک ایرانی از آن‌ها استفاده نمایید شامل موارد زیر می‌شود:

 • کاشی های سنتی
 • ظروف سنتی
 • پارچه های سنتی و
 • سازهای اصیل ایرانی 

کاشی‌های سنتی

استفاده از کاشی‌های با طرح و نقش اصیل و سنتی در طراحی دکوراسیون منزل ، یکی از گزینه‌های جذاب برای ترکیب سبک دکوراسیون سنتی و مدرن است. از این کاشی‌های زیبا می‌توانید در بخش‌های مختلف خانه از جمله دیوار بین کابینت‌ها و پشت سینک ظرف‌شویی استفاده نمایید. بدون شک ترکیب کاشی‌های سنتی با کابینت‌های چوبی مدرن می‌تواند حس و حال بسیار شگفت‌انگیزی را در فضای خانه ایجاد نماید.

ظروف سنتی

 

 

 

استفاده از ظروف سنتی در فضاهایی مانند آشپزخانه می‌تواند جلوه‌ای زیبا و نوستالژیک در فضای خانه ایجاد نماید. شما می‌توانید با استفاده از ظروف سفالی و مسی در آشپزخانه، علاوه بر اطمینان از بی ضرر بودن این ظروف برای سلامتی انسان یک فضای سنتی جذاب نیز ایجاد نمایید. همچنین استفاده از ظروف میناکاری، سینی‌های قلم کاری و صنایع‌دستی مینیاتوری در اتاق نشیمن و پذیرایی می‌تواند جلوه‌ای زیبا و بی‌نظیر به خانه شما ببخشد.

 

منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

نکات طراحی و دیزاین ویلا

zizo azza بازدید : 4 چهارشنبه 06 فروردين 1399 نظرات ()

 

 

 

اکنون که به ویلای جدید خود نقل مکان کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید. این کار می تواند بسیار هیجان انگیز و پر تحرک باشد! در اینجا مواردی را ذکر کرده ایم که در زمان طراحی داخلی باید در نظر بگیرید. البته قبل از هر چیزی بهتر است با انواع ویلا آشنا شوید.

انواع ویلا از نظر دکوراسیون داخلی

ویلاهای حومه شهر: این نوع ویلاها با مصالحی ساده مانند بتن و آهن ساخته شده اند اما به تمام عناصر راحتی ویلا مجهز هستند. در بعضی موارد با توجه به موقعیت مکانی، سقف یا سازه می تواند از چوب یا بامبو باشد.

ویلاهای شهری: این ویلاها در فضاهای بزرگ واقع شده اند و بزرگتر از خانه های مستقل هستند. ویلاهای شهری ممکن است دارای معماری مدرن، و گاهی اوقات سبک روستایی یا مدیترانه ای باشند. دکوراسیون داخلی ویلا های شهری معمولا به گونه ای طراحی شده اند که برای مدت کوتاهی از قبیل تعطیلات یا اقامت چند هفته ای ساکن شوید.

ویلاهای لوکس: دارای طراحی منحصر به فرد هستند. این نوع ویلاها مجهز به استخر گرم، جکوزی با چشم انداز پانوراما، سونا، زمین تنیس، اتاق سینما، اتاق بازی و غیره هستند. علاوه بر این؛ آنها در مکان های عالی و در بعضی موارد حتی با ساحل یا بندر خصوصی قرار دارند.

ویلاهای اکولوژیکی: ویلای اکولوژیکی طبیعت گرا هستند و در جهت استفاده بیشتر از نور خورشید و صرفه جویی در انرژی ساخته می شوند. این نوع ویلاها از مواد طبیعی و تجدید پذیر ساخته شده اند و طراحی خلاقانه و یکپارچه ای دارند و به راحتی با زندگی مدرن سازگار هستند. اما در عین حال، شیوه زندگی اکولوژیکی را ترویج می کنند.

 

 

 

ویلاهای مدرن: ویلاهای مدرن از محبوب ترین ویلاها در دهه های اخیر است که از همه امکانات رفاهی برخوردار هستند.

نکات مهم در طراحی داخلی ویلا

اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا گرفته اید، باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در اینجا مواردی را برای شما ذکر می‌کنیم:

 1. حفظ ایمنی در معماری و طراحی داخلی ویلا

قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. زیرا ایمنی اعضای خانواده از جمله فرزندان در اولویت قرار دارد. یکی از مهمترین اقدامات ایمنی، پوشاندن استخر و همچنین اطمینان از عدم وجود هر چیز آسیب زننده مخصوصا برای اطفال است.

 1.  توجه به شرایط آب و هوایی

در هنگام طراحی داخلی، نباید فاکتور آب و هوا را فراموش کرد. به طور مثال در شرایط آب و هوای گرمسیری و بیابانی، تمام سال خانه تان مستعد رطوبت و البته گرما خواهد بود. بنابراین طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که شرایط راحتی و آسایش ساکنان را فراهم و سرما و گرمای محیط خانه را کنترل کند.

 1. استخدام یک طراح داخلی

شاید یکی از ساده ترین مواردی که باید در نظر بگیرید استفاده از خدمات یک طراح داخلی حرفه ای است. معمولا ریسک انجام کارهای خارج از توان و مهارت ما، بالاست. بنابراین، به خدمات یک طراح داخلی نیاز دارید تا به شما در این زمینه کمک کند. ممکن است هزینه استخدام طراح بالا باشد و شما را از انجام آن منصرف کند، اما نتیجه کار، چیزی است که هرگز به آن فکر نکرده اید.

 1. تطبیق طراحی جدید با طرح قدیمی

در هنگام طراحی دکوراسیون ویلا، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید موارد قدیمی را نگه دارید و آنها را در طراحی جدید خود بگنجانید یا خیر، تصمیم دارید از نو شروع کنید. همچنین، باید بخاطر داشته باشید که هرگونه ساخت و ساز جدید باید با قدیمی مطابقت داشته و ادغام شود.

 1. ایجاد یک محیط راحت

دلیل مهمی که مردم ویلاها را ترجیح می دهند، لذت بردن از حریم شخصی و راحتی آن است. پرکاربردترین یا مهمترین مکان ویلا اتاق نشیمن است که تلویزیون در آن قرار گرفته است و همچنین کنسول های بازی برای بچه ها. این قسمت ها باید به شکلی رنگارنگ طراحی شود که شاید میهمانان نیز بتوانند در آن بنشینند و گفتگو کنند یا حتی دراز بکشند و احساس آرامش داشته باشند. داشتن مبلمان بزرگ در اطراف ممکن است جالب به نظر برسد اما واقعیت این است که احساس خفگی خواهید کرد.

 1. دکوراسیون داخلی ویلا باید منعکس کننده سبک ویلا باشد

طراحی ویلا و فضای داخلی عواملی است که منعکس کننده سبک ویلاست. اگر شما از طرفداران طرح های عجیب و غریب و یا بزرگ هستید و چیزی اغراق آمیز و متفاوت از مضامین معمول یا معاصر را ترجیح می دهید، مطمئناً می توانید از ایده های گوناگون؛ انتخاب خود را انجام دهید. تعدادی تم داخلی طراحی وجود دارد که بسته به سلیقه و سبک مورد علاقه خود می توانید هرکدام از آنها را انتخاب کنید. شش سبک اصلی طراحی داخلی ویلا عبارتند از:

دکوراسیون داخلی ویلا به سبک مدیترانه ای

سبک سنتی در طراحی ویلا

طراحی ییلاقی معماری و دکوراسیون ویلا

سبک شهری در طراحی ویلا

معماری به سبک مدرن در ویلا

 

منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

میز کار چه ویژگی هایی دارد

zizo azza بازدید : 1 چهارشنبه 06 فروردين 1399 نظرات ()

از نظر اصول طراحی داخلی، قرار دادن میز و صندلی ها در فاصله نزدیک به هم صحیح نیست و لازم است این موارد در فواصل معینی نسبت به یکدیگر قرار بگیرند. این مورد به خصوص برای دکوراسیون دفتر کار اشتراکی اهمیت پیدا می‌کند. چرا که کارمندان باید بتوانند به راحتی در فضا حرکت کرده و حس ناخوشایندی از بسته بودن فضا نداشته باشند. برای چنین کاری بهتر است از طراحی پلان باز استفاده شود. طراحی دفتر کار با پلان باز از اوایل قرن حاضر رونق گرفت و امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ از چنین طراحی برای دکوراسیون داخلی دفتر کار خود استفاده می‌کنند.

چیدمان میز در دفتر کار اشتراکی

با توجه به شرایط متفاوت و کار در دفاتر اشتراکی، باید در طراحی چیدمان میز دفتر کار اشتراکی دقت بیشتری داشت. از جمله‌ی این موارد می‌توان به:

 • ارتفاع مناسب میز و صندلی
 • فاصله استاندارد میز ها

اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می‌پردازیم.

ارتفاع مناسب برای میز و صندلی دفتر کار اشتراکی

میزهای دفاتر اشتراکی دارای انواع مختلفی هستند که دو نوع از آن‌ها استفاده بیشتری دارند. یکی از این مدل‌ها به میز کار اشتراکی معروف است. این میزها دارای ابعاد بزرگی بوده و حداقل ۸ نفر در پشت آن‌ها جای می‌گیرند. استاندارد چنین میزهایی عرض مناسبی است که تمامی افراد پشت میز بتوانند وسایل خود را به راحتی جای داده و با کمبود فضا مواجه نشوند. این میزها دارای کشو و یا کمد نبوده تا به راحتی بیشتر کاربران در حین نشستن کمک کند.

نوع دیگری از میزهای کار اشتراکی که در چیدمان میز دفتر کار محبوبیت بسیاری دارد، میزهای دارای پارتیشن بندی برای هر فرد است. این میزها حریم خصوصی بیشتری را برای فرد به وجود می‌آورند و برای فعالیت‌هایی که نیاز به کار تک نفره و تمرکز بالا دارد بسیار مناسب است. البته این میزها نسبت به نوع اول میزهای اشتراکی فضای کمتری را در اختیار فرد قرار می‌دهند. ارتفاع چنین میزهایی باید در حدی باشد که فرد به راحتی بتواند با لوازم خود که به طور معمول کامپیوتر است، کار کند. اگر ارتفاع از حد معمول بیشتر باشد می‌تواند به مچ دست و کمر فرد آسیب برساند.

در رابطه با صندلی نیز ارتفاع آن اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. ارتفاع صندلی نه باید به قدری زیاد باشد که فرد نتواند پای خود را بر روی زمین بگذارد و نه آن قدر کوتاه باشد که ران بر روی کف صندلی قرار نگرفته و پا را به سمت شکم جمع کند. برای داشتن یک ارتفاع مناسب بهتر است صندلی‌هایی که دارای پایه تنظیم است را خریداری کنید. زیرا در یک دفتر کار افرادی با قد متفاوت حضور دارند. پس بهتر است خود بتوانند ارتفاع مورد نظر خود را تنظیم کنند تا به اعضای بدنشان آسیبی وارد نشود.

صندلی‌های اداری نیز باید دارای استاندارهای هندسی و اندازه مناسبی باشند تا فرد با نشستن بر روی آن‌ها به احساس راحتی داشته باشد. به طور مثال در رابطه با دسته صندلی، خوب است که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا زمانی که در حال استراحت هستید دست های خود را بر روی آن بگذارید. در رابطه با اندازه صندلی می‌بایست ابعادی انتخاب شود که تمامی افراد به راحتی بر روی آن بنشینند. این که صندلی ابعاد کوچک و یا بسیار بزرگی داشته باشد ممکن است برای افراد با اندام متفاوت مشکلاتی ایجاد کند. بیشتر صندلی‌های موجود در بازار استانداردهای مناسبی دارند ولی باز هم بهتر است در زمان خرید به نکات مطرح شده توجه کافی داشته باشید.

فاصله استاندارد میز دفتر کار اشتراکی

پیش‌تر دو نوع معروف از میزهای دفتر کار اشتراکی را توضیح دادیم ولی چیدمان میز دفتر کار باید به چه صورتی باشد؟ در رابطه با میزهای اشتراکی بهتر است به پارتیشن بندی آن‌ها فکر کنید. داشتن پارتیشن موجب شده فضای بین دو میز به قدری باشد که افراد به راحتی بتوانند از بین آن‌ها عبور کنند. گفتنی است این فضا باید به قدری باشد که حداقل ۲ نفر به راحتی جا به جا شوند.

اگر شرکتی دارای تیم‌های مختلف با زمینه‌های کاری کاملا متفاوت است و علاقه به استفاده از میز کار اشتراکی دارند شرایک کمی متفاوت خواهد بود. در این صورت فاصله استاندارد میزها باید بیشتر از میزانی که گفته شد باشد. در چنین حالتی خوب است تیم‌ها در دورترین حالت ممکن قرار بگیرند. زیرا در صورت بی ربط بودن زمینه کاری، نزدیکی آن‌ها می‌تواند بر روی میزان کارایی افراد تاثیر نامناسبی بگذارد. لازم به ذکر است که برای استفاده کافی از فضا می‌توان در بین میزها از مبل‌هایی برای استراحت و یا حضور ارباب رجوع استفاده کرد.

 

منیع: تهران دیزاین سنتر

ویژگی های نورپردازی در منزل

zizo azza بازدید : 4 سه شنبه 05 فروردين 1399 نظرات ()

در تمامی خانه نمی‌توان از نورپردازی یکسانی استفاده کرد و نورپردازی سقف، دیوار و کف منزل با هم تفاوت‌هایی خواهند داشت. از این رو در این مطلب سعی بر آن شده بهترین نوع نورپردازی های ممکن برای قسمت‌های مختلف فضای داخلی دکوراسیون منزل را به زبانی ساده توضیح دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

نورپردازی داخلی منزل در هر بخش چه خصوصیاتی دارد

یکی از نکات مهم پیروی از اصول نورپردازی داخلی ساختمان است. به طور معمول نورپردازی داخلی منزل دارای ۴ نوع اصلی است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوع نورپردازی داخلی منزل، نورپردازی عمومی بوده که  باید تمامی اتاق را روشن کند. گفتنی است بیشتر نورپردازی‌های سقفی و دیواری این امکان را فراهم می‌کنند.

نوع دیگر نورپردازی تمرکزی است که بیشتر برای روشن‌تر نشان دادن یک جسم به کار می‌رود. در این نوع نورپردازی هدف،  جلب توجه افراد به سمت آن جسم خاص است. این جسم می‌تواند یک تابلوی زیبا و یا مجسمه‌ای خاص باشد که در طراحی منزل از آن استفاده شده و می‌تواند جلوه منزل را زیباتر از همیشه کند.

نورپردازی عملی برای بخش‌هایی از خانه استفاده می شود که به نور بیشتر نیاز داریم، از این بخش‌ها می‌توان اتاق کار و یا آشپزخانه را نام برد. در این نوع نورپردازی نباید آزاری به چشم برسد و علاوه بر آن باید دلیلی برای رفع خستگی چشم باشد.

نوع آخر از نورپردازی استفاده از روشنایی طبیعی است. این نوع نورپردازی به نورگیر بودن خانه بستگی داشته و هر چه تعداد پنجره‌ها و درها بیشتر باشد، میزان شدت نور متفاوت خواهد بود. استفاده از روشنایی طبیعی جلوه‌ای خاص و رویایی به خانه می‌بخشد از این رو در طراحی منزل از این نوع نورپردازی استفاده بسیاری می‌شود.

نورپردازی سقف منزل ؛ پرکاربردترین بخش نورپردازی منزل

در بین تمامی قسمت‌های منزل سقف‌ها به جهت پخش نور مناسب، بهترین مکان برای اجرای ایده‌های نورپردازی داخلی منزل هستند. از این رو انواع مختلفی از نورپردازی های سقف خانه وجود دارد که در این بین می‌توان به نورپردازی توسط چراغ سقفی، چراغ آویز، لوستر، کناف، لامپ‌های فانتزی و … را اشاره کرد.

 

استفاده از چراغ سقفی و چراغ آویز پرطرفدارترین و همچنین ارزان‌ترین نوع نورپردازی سقف هستند. از این دو مدل مدت‌های بسیاری است که برای نورپردازی قسمت‌های مختلف منزل استفاده می‌شود و
به جهت محدود شدن نور توسط چراغ های آویز،  استفاده از آن‌ها در کنار چراغ سقفی توصیه می‌شود.

کناف سقف برای نور پردازی

استفاده از کناف سقف برای نورپردازی سقف از جدیدترین روش‌های نورپردازی داخلی منزل است که این روزها طرفداران بسیاری به دست آورده است. کناف سقف علاوه بر افزایش زیبایی در منزل می‌تواند نورپردازی‌های مختلفی را برای سقف به وجود آورد. به طور مثال از نور مخفی پشت کناف‌ها می‌توان استفاده کرده و جلوه زیبایی را برای منزل به وجود آورد. استفاده از هالوژن‌ها در کناف نیز از مواردی است که افراد از آن بهره بسیاری برده و در رنگ‌های مختلف از این هالوژن‌ها استفاده می‌کنند.

نورپردازی دیوار منزل

 

دیوار نیز مانند سقف خانه مکانی برای ارائه روش‌های نورپردازی است. با این که نورپردازی دیوار منزل موجب بزرگتر نشان دادن منزل شده ولی باز هم نسبت به نورپردازی سقف کاربرد کمتری دارد. بر روی دیوارها می‌توان انواع مختلفی از نورپردازی را انجام داد. به طور مثال استفاده از نورپردازی های نقطه‌ای که تنها برای روشن کردن یک قسمت از خانه مناسب است، هم موجب روشنایی منزل شده و هم جلوه زیبایی به فضای داخلی خواهد داد. از چنین نورپردازی‌هایی می‌توان برای گوشه‌های خانه استفاده کرد تا حداکثر نور در منزل پخش شود.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور دکوراسیون داخلی کافه را طراحی کنیم

zizo azza بازدید : 2 پنجشنبه 22 اسفند 1398 نظرات ()

این روزها مردم فقط برای خوردن غذا بیرون نمی‌روند. آن‌ها در واقع می‌خواهند در زمینه‌های مختلف تجربه‌های تازه کسب نمایند. به ‌هر حال غذای خوب را هر کسی می‌تواند در آشپزخانه‌ی خود نیز آماده نماید. به همین علت است که طراحان در طراحی داخلی کافه‌ها تلاش می‌کنند فضایی زیبا و جذاب طراحی نمایند تا مشتریان بار دیگر به این کافه‌ها بازگردند.

گاهی استفاده از یک طراحی خاص، یک ایده جالب یا یک خلاقیت کوچک در دکوراسیون کافه می‌تواند کافه‌ی شما را تبدیل به پاتوق همیشگی مشتریانتان کند. حال سؤال اینجا است که چگونه می‌توان دکوراسیون کافه را به‌گونه‌ای خاص و منحصربه‌فرد طراحی نمود؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چند نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

انتخاب محل مناسب کافی شاپ

 

شما نمی‌توانید در هر مکانی اقدام به راه اندازی کافه خود کنید. یکی از اصول اولیه و بسیار مهم در راه اندازی کافه انتخاب محل مناسب است. موقعیت مکانی که برای راه‌اندازی کافه خود انتخاب می‌کنید، باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند مشتریان بیشتری را جذب نماید. مکان‌هایی که نبش چهارراه‌ها یا خیابان‌های اصلی واقع ‌شده‌اند یک گزینه مناسب برای راه‌اندازی کافه هستند، زیرا ترافیک‌های صبحگاهی و رفت‌وآمد مردم در خیابان می‌تواند نظر مشتریان را به سوی کافی شاپ شما جلب کند و باعث رونق فروش شما گردد.

اما اگر قصد دارید کافه خود را در یک منطقه کاملاً مسکونی راه‌اندازی نمایید بهتر است به دنبال مکانی باشید که حداقل رقابت را داشته باشد. وجود تعداد زیادی رستوران و کافه در کنار کافه شما می‌تواند موجب کاهش مشتری گردد. مکان‌هایی که در مراکز خرید یا در فاصله‌ای نزدیک به آن‌ها واقع‌ شده‌اند نیز می‌توانند یک گزینه مناسب برای راه‌اندازی کافی شاپ باشند.

 

طراحی دکوراسیون کافی شاپ به سبک مدرن | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی خلاقانه نمای بیرونی

نمای بیرونی کافه شما اولین چیزی است که مشتری با آن مواجه می‌شود، پس باید به‌گونه‌ای طراحی شود که جذاب و مشتری‌پسند باشد. در طراحی نمای بیرونی کافه این نکته را باید در نظر داشته باشید که نمای بیرونی باید تا حدی نمایانگر فضای درونی کافه باشد.

برای این منظور شما می‌توانید با استفاده از پنجره‌های بلند مقداری از فضای داخلی کافی شاپ خود را به شیوه‌ای زیبا و جذاب به نمایش بگذارید و حس کنجکاوی رهگذران را برانگیزید. استفاده از یک لوگوی چشمگیر یا سردر زیبا برای خوش‌آمد گویی نیز می‌تواند مشتریان بیشتری را جذب نماید.

استفاده از نورپردازی در دکوراسیون داخلی کافی شاپ

نورپردازی، یکی از عوامل مؤثر در جذابیت دکوراسیون داخلی کافی شاپ است. اهمیت نورپردازی صحیح و اصولی زمانی بیشتر آشکار می‌گردد که بدانید نورپردازی می‌تواند حس خوشایندی در مشتریان ایجاد نموده و اشتهای آنان را افزایش دهد. بدون شک این همان چیزی است که شما به دنبالش هستید. البته این را هم باید بدانید که نورپردازی اشتباه و استفاده از منابع روشنایی نامناسب می‌تواند نتیجه‌ای کاملاً معکوس داشته باشد. روشنایی فضای داخلی یک کافه باید به گونه‌ای باشد که بتواند فضایی جذاب و دوستانه ایجاد نماید. در ادامه نگاهی به راهکارهای ایجاد نور مناسب در کافه خواهیم انداخت.

استفاده از نور طبیعی

 

از آنجایی که در بسیاری از موارد ممکن است دسترسی به نور طبیعی در کافه کار راحتی نباشد، نمی‌توان زیاد در این مورد سختگیری کرد. اما چنانچه کافی شاپ شما در مکانی قرارگرفته که از نور طبیعی بهره‌مند ‌است از این فرصت طلایی استفاده کنید و  دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید، که از این نور حداکثر استفاده را ببرید. استفاده از نور طبیعی علاوه بر اینکه موجب می‌شود فضای داخلی کافه باطراوت و وسیع به نظر برسد می‌تواند چشم‌انداز جالبی برای مشتریان ایجاد نماید.

استفاده از نور طبیعی و رنگ های شاد در کافی شاپ | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

استفاده از نور مصنوعی

کافه شما چه نور طبیعی داشته باشد و چه نداشته باشد، در هر صورت شما باید از نورهای مصنوعی برای روشن‌تر و جذاب‌تر کردن فضای داخلی کافی‌شاپ خود استفاده نمایید. نورپردازی دکوراسیون داخلی کافه ترکیبی از سه شیوه نورپردازی مصنوعی است که هر یک از آن‌ها نقش مهمی در زیبایی فضای داخلی کافه‌ دارند.

استفاده از رنگ‌ها و متریال مناسب با نوع کافه

استفاده از رنگ ها و متریال مناسب، در طراحی دکوراسیون کافه‌ها بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی‌که کافه‌ها در واقع نسل جدید قهوه‌خانه‌ها هستند، رنگ اصلی مورد استفاده در آن‌ها رنگ‌های تیره و خاکی است. البته این موضوع برای همه کافه‌ها صادق نیست و بهتر است رنگ و متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کافی شاپ با توجه به سبک و نوع کافی شاپ انتخاب گردد.

تحریک اشتها از طریق طراحی فضای داخلی

تمرکز اصلی مدیران و طراحان کافه‌ها تحریک اشتهای مشتریان به شیوه‌هایی ظریف است. یکی از این شیوه‌ها استفاده از رنگ‌های قرمز، طلایی و قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی کافه است. کارشناسان معتقدند استفاده از رنگ‌های قرمز و طلایی در محیط داخلی کافه‌ها به‌طور ناخودآگاه اشتهای فرد را تحریک می‌کند. در روانشناسی این پدیده به نام کچاپ – خردل معروف شده است.

استفاده از طرح‌های خوراکی در فضای داخلی

برای استفاده از این ایده‌ی جذاب تنها کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و در طراحی فضای داخلی کافه خود از المان هایی به شکل یکی از خوراکی‌های اصلی منوی خود استفاده کنید. به‌ عنوان‌ مثال شکلات‌هایی که از دیوار چکه می‌کنند می‌توانند فضایی جالب و دیدنی ایجاد نمایند. البته همیشه لازم نیست طرح‌هایتان بزرگ باشند، گاهی می‌توانید با اشیا کوچکی همچون چراغ‌آویزهایی با طرح کیک فنجانی نیز به هدف خود برسید.

چیدمان صحیح فضای داخلی کافی شاپ

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دکوراسیون داخلی کافی شاپ نحوه چیدمان میزها و صندلی‌ها است. چیدمان شما باید به‌گونه‌ای باشد که کارکنان و مشتریان به‌راحتی و بدون دردسر بتوانند به بخش‌های مختلف کافه دسترسی داشته باشند.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چه عواملی در انتخاب مبلمان منزل موثر هستند

zizo azza بازدید : 0 دوشنبه 19 اسفند 1398 نظرات ()

اگر سبک خانه شما سنتی است، خرید مبل‌های مدرن از زیبایی و جذابیت منزل شما خواهد کاست و اگر خانه‌ی شما به سبک مدرن طراحی شده است، نباید از مبل‌های سلطنتی و کلاسیک که به نوعی یادآور سبک قدیم هستند استفاده نمایید. البته شما می‌توانید به راحتی بخشی از خانه‌تان را متفاوت از سایر قسمت‌ها طراحی کرده و بدین ترتیب زیبایی و جلوه محیط را بیشتر کنید اما استفاده از مبلمان منزل به شکلی متضاد با فضای اطراف آن نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. توجه به این مسائل و همچنین توجه به اندازه خانه، رنگ‌های استفاده شده در آن، لوازم به کاربرده شده درمنزل و همچنین توجه به سلیقه افراد می‌تواند از جمله مواردی باشد که در خرید مبلمان منزل موثر است.

تاثیر رنگ بندی مبلمان منزل بر دکوراسیون خانه

بیشتر افراد تصور می‌کنند که انتخاب رنگ مبلمان منزل کار بسیار مشکلی است اما اگر اولویت‌های خود را بدانید و رنگ‌های مورد علاقه خود را بشناسید، می‌توانید بهترین رنگ‌بندی مبلمان را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. نباید به هیچ عنوان تاثیر رنگ مبلمان بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون را نادیده گرفت. به همین دلیل نیز انتخاب مبلمانی مناسب با رنگی زیبا می‌تواند بر جذابیت محیط خانه شما بیفزاید.

 

 

 

در انتخاب رنگ مبل باید به سایر رنگ‌های استفاده شده در اجزای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن توجه نمایید. برای انتخاب رنگ مبل باید به اندازه فضا و میزان نور موجود در سالن توجه داشت. اگر فضای منزل شما بزرگ است، می‌توانید از رنگ‌های تیره برای مبلمان استفاده نمایید تا فضای پذیرایی‌تان بزرگ و دلبازتر به نظر برسد. اما اگر خانه شما دارای فضای کمی است، بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضای اطراف شما بزرگتر به نظر برسد.

در انتخاب مبل تاثیر نور را نباید نادیده گرفت. اگر فضای منزل شما از نور خوبی برخوردار است، می‌توانید از مبلمان با رنگ روشن و یا تیره استفاده نمایید. اما اگر پنجره کافی در خانه خود ندارید و یا محیط شما نورگیر نیست، بهتراست از مبلمان با رنگ روشن استفاده کنید. مبلمان سفید، کرم، شیری و آبی کمرنگ می‌تواند نور موجود را منعکس کرده و فضای منزل شما را روشن‌تر کند.

ست کردن مبلمان منزل با دیگر وسایل

 

 

 

برای ایجاد جلوه‌ای بی‌نظیر در خانه‌تان می‌توانید مبلمان منزل را با دیگر لوازم ست نمایید. رنگ دیوارها، رنگ پارکت‌های کف خانه، پرده‌ها و حتی رنگ دکورهای موجود در خانه شما می‌تواند در انتخاب رنگ مبلمان تاثیرگذار باشد. بهتر است تمامی لوازم منزل شما یک رنگ نباشد. این‌کار موجب دلزدگی خود و مهمانان‌تان خواهد شد. شما می‌توانید از رنگ‌های مکمل برای دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید. بهره‌گیری از رنگ‌هایی که در یک طیف هستند می‌تواند جلوه زیبایی را به خانه‌های شما ببخشد.

انواع سبک‌های مبلمان منزل

مبلمان به بخشی جدایی‌ناپذیر از دکوراسیون داخلی خانه‌ها تبدیل شده است. استفاده از مبلمان متنوع و خاص می‌تواند تاثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون شما داشته باشد. به همین دلیل نیز با توجه به وجود انواع سبک‌های مبلمان در بازار بهتر است از مبلی استفاده نمایید که کاملا مطابق با سبک دکوراسیون خانه شما باشد. به طور کلی یک دسته‌بندی جامع برای مبلمان وجود دارد که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

 1. مبل استیل یا سلطنتی
 2. مبل راحتی
 3. مبل کلاسیک

اما در یک دسته‌بندی دیگر می‌توان انواع مختلف سبک‌های مبلمان را نام برد:

 1. مبل چند‌بخشی
 2. سبک انگلیسی
 3. سبک تخت خواب ‌شو
 4. سبک فوتون
 5. سبک لاوسن
 6. سبک بریج واتر
 7. سبک لاوست
 8. سبک شزلون
 9. سبک قرن ۲۱

در زیر به شرح برخی از پرکاربردترین و مورد پسندترین انواع سبک‌های مبلمان منزل اشاره خواهیم کرد.

مبلمان تخت خواب‌ شو

امروزه به دلیل فضای کم موجود در آپارتمان‌ها و خانه‌ها بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از مبلمانی استفاده نمایند که دارای کاربردهای متنوعی باشند. یکی از این مبلمان، مبل‌های تخت خواب ‌شو است که علاوه بر کاربری مبل می‌توان برای استراحت نیز از آن استفاده کرد. این نوع مبل‌ها به مبل‌های آسیای شرقی نیز معروف هستند. مبل‌های تخت خواب شو بیشتر برای افراد مجرد کاربرد داشته و به دلیل راحتی در استفاده یکی از پرطرفدارترین مبل‌ها برای این قشر است. صرفه اقتصادی و اشغال کردن فضایی کم، از عمده دلایل انتخاب این مبل است.

مبل راحتی

 

 

 

یکی از پرطرفدارترین مبل‌های موجود در بازار، مبل راحتی می‌باشد. احساس نرمی و فرو رفتن در عمق یک فضای نرم، حس نابی است که شما با استفاده از این نوع مبل به دست خواهید آورد. شما می‌توانید برای مبلمان منزل خود در قسمت‌های نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق کار از این نوع بهره بگیرید. یک سری از مبل‌های راحتی دارای ماساژور برقی نیز می‌باشند. بهتر است از این نوع مبل در فضاهای خلوت بهره بگیرید زیرا قرار دادن این مبل در مکان‌های پر رفت و آمدی مانند نشیمن می‌تواند عمر آن را کوتاه و در مدت زمان کمی آن را مستهلک نماید.

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک تقریبا مختص به ایران بوده و به ندرت در دیگر مناطق دیده می‌شود. این نوع مبلمان تقریبا مشابه مبل‌های سلطنتی بوده و تنها تفاوت آنها منبت‌کاری کمتر در قسمت تاج، پایه و دسته نسبت به مبل‌های سلطنتی است. در ساخت این نوع مبل از چوب‌های با کیفیت از جمله چوب درخت گردو استفاده می‌شود. منبت‌کاری‌های انجام شده بر روی دسته، پایه و تاج این مبل یکی از علل پرطرفدار بودن آن است.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی داخلی دفتر کار

zizo azza بازدید : 0 جمعه 16 اسفند 1398 نظرات ()

بسیاری از ما در طول روز ساعات زیادی را در دفتر کار خود سپری می‌کنیم و به طوری که می‌توانیم بگوییم دفتر کار، خانه‌ی دوم ما است. آنچه می‌تواند ما را تشویق کند تا در ساعاتی که در محل کار خود سپری می‌کنیم، ضمن کسب درآمـد و ارتقای سطح دانش و مهارت حرفه‌ای خود به خدمتی صادقانه و مؤثر بپردازیم، بدون شک فضا و نوع طراحی دفتر کار است. امروزه شرکت‌های بزرگ و معتبر در سرتاسر دنیا با توجه به این نکته، به گونه ای دفتر کار خود را طراحی کرده‌اند که کارمندان در محیط کار خود احساس آرامش و راحتی داشته باشند. زیرا این شرکت‌ها معتقدند که کارمندان بزرگ‌ترین دارایی آن‌ها هستند. اما در نظر گرفتن چه ویژگی‌هایی در دیزاین دفتر کار می‌تواند محیط کار شما را جذاب و منحصربه‌فرد کند؟

ویژگی‌های طراحی یک دفتر کار عالی

برای ایجاد یک فضای خلاقانه و راحت در محیط کار، باید چند ویژگی را در طراحی دفتر کار خود در نظر داشته باشید که در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

انتخاب متریال مناسب

یکی از مهم‌ترین اصول طراحی دفتر کار دقت در انتخاب متریال مناسب است. امروزه طراحان داخلی برای ایجاد محیطی متفاوت و جذاب در شرکت‌ها، از متریال‌های متفاوتی همچون چوب، شیشه یا ترکیبی از متریال‌های رنگی در طراحی داخلی دفتر کار استفاده می‌کنند که می‌تواند ترکیبی زیبا و شگفت‌انگیز به وجود بیاورد. در هنگام انتخاب متریال مناسب باید این نکته را در نظر داشته باشید، که دکوراسیون داخلی دفتر کار شما باید متناسب با نوع فعالیت و نشان‌دهنده چشم‌اندازهای مجموعه شما باشد.

برای مثال اگر شرکت شما در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند، استفاده از متریال مدرن در دکوراسیون داخلی دفتر کار می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که متریال تمامی جزئیات دفتر کار شما ازجمله کفپوش، دیوارها، پوشش پنجره و مبلمان می‌تواند نقش بسیار مهمی در هرچه زیباتر کردن فضا و احساس راحتی بیشتر کارمندان در محیط کار داشته باشد. هر محیط کاری ویژگی‌های خاص خود را دارد و با توجه به اندازه محیط، نوع فعالیت و میزان بودجه در نظر گرفته شده نیازمند یک طراحی خاص و منحصر به فرد است. به همین علت بهترین راه برای انتخاب متریال مناسب برای دفتر کار، کمک گرفتن از طراحان داخلی با تجربه و ماهر است.

نحوه‌ی چیدمان وسایل در دفتر کار

نحوه‌ی چیدمان وسایل در دفتر کار، نقش مهمی در ایجاد یک فضای کاری راحت و بهینه دارد. برای انتخاب بهترین شیوه چیدمان برای وسایل دفتر کار خود بهتر است، ابتدا همه شرایط و ویژگی‌های محیط را به خوبی شناسایی کرده، سپس بر اساس آن‌ها چیدمان وسایل خود را انجام دهید. نحوه چیدمان وسایل دفتر کار شما باید به گونه‌ای باشد که تمامی جزئیات ازجمله فضای در دسترس، حریم خصوصی و همچنین نور و چشم انداز محیط کار در آن در نظر گرفته شده باشد.

 به عنوان مثال اگر محیط کار شما چشم انداز زیبایی دارد بهتر است چیدمان وسایل خود را به گونه ای طراحی کنید که این چشم انداز به راحتی قابل مشاهده باشد. همچنین اگر فضای شما دارای نور طبیعی است تلاش کنید چیدمان را طوری طراحی کنید که به بهترین شکل از این نور استفاده کرده و تمامی میزها و مبلمان شما از نور کافی برخوردار باشند.

هماهنگی رنگ‌ها

رنگ ها در محیط کار، نقش بسیار مهمی در ایجاد فضای بهتر و بهبود عملکرد کارکنان دارند. متخصصین علم روانشناسی معتقدند که هر رنگ ویژگی خاص خود را دارد و می‌تواند موجب ایجاد یک احساس خوب در افراد گردد. استفاده از یک ترکیب رنگ اصولی و صحیح می‌تواند علاوه بر زیباتر کردن فضای کار شما، خلاقیت و آرامش را نیز به ارمغان بیاورد. نکته مهم در انتخاب رنگ مناسب برای محیط‌های کاری، دقت در هماهنگی رنگ‌ها است.

در هنگام انتخاب رنگ مناسب باید توجه باشید که رنگ دیوار با مبلمان اداری و سایر وسایل موجود در محیط هماهنگ بوده و ترکیب رنگ مناسبی داشته باشد. در طراحی داخلی دفتر کار بهتر است از رنگ‌های مکمل، مشابه و رنگ‌های خنثی استفاده شود. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های تند در محیط‌های کاری موجب ایجاد خستگی زودرس می‌گردد.

در ادامه قصد داریم به بررسی طراحی داخلی منحصر به فرد شرکت ادوبی بپردازیم. بدون شک هیچ‌چیز به‌اندازه بررسی ایده‌ها و خلاقیت‌های به کار گرفته شده توسط طراحان معروف و با تجربه، نمی‌تواند به شما در رشد خلاقیت ذهنی و ارائه طرح‌های خلاقانه تر برای طراحی دفتر کار کمک کنید.

نگاهی به طراحی خاص و منحص به فرد شرکت ادوبی

شرکت ادوبی (Adobe) معروف ترین و شناخته شده ترین شرکت در زمینه‌ی طراحی و تولید نرم افزارهای طراحی، که در سرتاسر دنیا با نرم افزارهایی همچون فوتوشاپ، پی دی اف ریدر، پریمیر و افترافکت شناخته‌ شده است. شرکت ادوبی توانسته است با گسترش فضای فیزیکی و طراحی خاص و منحصر به فرد دفاتر اداری خود، تبدیل به یک نام تجاری مهم گردد. هدف اصلی این شرکت از طراحی و بازسازی مجدد دفتر مرکزی آن، ایجاد فضایی پرجنب و جوش و پرورش حس همکاری و خلاقیت در کارمندانش بوده است.

 در طراحی داخلی این شرکت تلاش شده است از فضا در طراحی بخش‌های مختلف حداکثر استفاده صورت گیرد. همچنین در این شرکت تمامی فضاهای مورد نیاز برای راحتی کارمندان از جمله فضاهای گسترده و باز، تعداد زیادی فضای گردهمایی، اتاق‌های متعدد برای برگزاری جلسه، اتاق‌های کنفرانس خلاقانه، اتاق ملاقات با صندلی‌های سفید رنگ و همچنین فضای استراحت به همراه امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است. آنچه در طراحی داخلی این شرکت خودنمایی می‌کند، تمرکز زیاد تیم طراحی بر روی فضای تفریحی و استراحت این مجموعه است که نشان دهنده اهمیت سلامت فیزیکی، روانی و آرامش کارمندان برای مدیریت این مجموعه است.

طراحی دفتر کار مدرن شرکت ادوبی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

در طراحی داخلی این شرکت استفاده از چوب به عنوان متریال اصلی و همچنین استفاده هدفمند از رنگ‌ها در قسمت‌های مختلف به چشم می‌خورد و سرتاسر فضا با استفاده فرش‌ها، مبلمان و آثار هنری پوشانده شده است. نتیجه‌ی این طراحی بی‌نظیر خلق فضایی منحصر به فرد است، که می‌تواند نشان دهنده‌ی نسل جدیدی از طراحی دفتر کار باشد.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

ویژگی های دکوراسیون داخلی هتل کلاسیک

zizo azza بازدید : 1 سه شنبه 13 اسفند 1398 نظرات ()

طراحی داخلی کلاسیک بر اساس نظم، تقارن و تعادل بوده و به همین دلیل در طراحی آن باید نهایت دقت را اعمال نمود. این نوع طراحی که الهام گرفته از سبک بناهای امپراتوری یونان و روم باستان است، موردپسند بسیاری از افراد بوده و در طراحی داخلی بسیاری از خانه‌ها و هتل‌ها نقش دارد. تقارن، ظرافت و دقت در چینش لوازم از جمله ویژگی‌های طراحی داخلی هتل کلاسیک است. در طراحی فضا به این سبک، از نقطه کانونی در مرکز اتاق استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال در محیط‌های کوچک می‌توان شومینه را به‌عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و دیگر لوازم را منطبق با آن استفاده نمود.

 

ستون‌ها یکی از اصلی‌ترین المان‌های طراحی کلاسیک به شمار می‌روند. در طراحی هتل به سبک کلاسیک ، می‌توان از ستون‌های زیبا استفاده نمود. می‌توان با تلفیق هنر ایرانی و رومی، از ستون‌های گچی با کنده‌کاری‌های سنتی بهره برد. استفاده از خطوط عمودی در فضاهای داخلی می‌تواند سبک زیبای فضا را بیشتر به رخ بکشد.

استفاده از تزئینات کلاسیک نیز می‌تواند به شناسایی فضا به‌عنوان سبک کلاسیک کمک نماید. ارتفاع زیاد فضای داخلی هتل، ستون‌های بلند و زیبا، پرده‌های سرتاسری، استفاده از آینه، استفاده از گلدان و مجسمه‌های برنزی از جمله ویژگی‌های سبک داخلی هتل کلاسیک است. در زیر به برخی از عمده‌ترین ویژگی‌های سبک کلاسیک خواهیم پرداخت:

 1. نظم، تقارن و تعادل
 2. تجمل‌گرایی و استفاده از لوازم سلطنتی
 3. وجود نقطه کانونی
 4. استفاده از رنگ‌های طبیعی
 5. استفاده از تزئینات زیاد
 6. استفاده از پارچه‌های باکیفیت و شیک

رنگ‌های استفاده‌شده در سبک کلاسیک باید نرم و آرام باشد. استفاده از رنگ‌هایی مانند بژ، خاکستری، طلایی، نقره‌ای، زیتونی و هلویی می‌تواند فضایی آرامش‌بخش را در هتل شما ایجاد نماید.

بررسی نقش دیوارها در طراحی داخلی هتل کلاسیک

دیوارها در خصوص نزدیک نمودن طراحی به سبک کلاسیک، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در هنگام طراحی داخلی به سبک کلاسیک، نباید از تزئین دیوارها غافل شد. استفاده از پارچه‌های دیواری، کاغذدیواری و پانل‌های دیواری چوبی، می‌تواند زیبایی خیره کننده‌ای را به فضای هتل شما ببخشد. در نظر داشته باشید که سبک کلاسیک، سبکی اشرافی به شمار می‌رود. در نتیجه در زمان استفاده از متریال‌های ذکر شده، باید از مرغوب‌ترین آن‌ها بهره ببرید. استفاده از پارچه‌های ابریشمی، پانل‌های چوبی باکیفیت و همچنین کاغذهای دیواری درجه‌ یک می‌تواند به شما برای داشتن طرحی زیباتر کمک نماید.

پرده‌ها یکی از زیباترین المان‌ها در طراحی داخلی به شمار می‌روند. استفاده از پنجره‌های بلند فضای زیبایی را به هتل شما خواهد بخشید. شما می‌توانید از پرده‌هایی با رنگ‌های اشرافی همچون پرده‌های طلایی رنگ بهره برید.

نقش کف و سقف در طراحی کلاسیک

زیبایی سقف، تأثیر بسیار مثبتی بر زیبایی کلی فضای مورد نظر شما خواهد داشت. به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود از این بخش از طراحی غافل نشوید. یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های طراحی کلاسیک، تزئینات موجود در سقف است. استفاده از گچ کاری‌های حرفه‌ای و گچ‌بری‌های زیبا و خلاقانه نشان‌دهنده خلاقیت و ذکاوت طراح است.

کف و سقف در دکوراسیون هتل کلاسیک | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

در طراحی کلاسیک برای سقف بیشتر از رنگ‌های سفید، فیلی، کرم و شیری استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که سطح سقف و کف باید بسیار صاف و نرم باشد. استفاده از میل پرده‌های سلطنتی و لوسترهای بزرگ و زیبا می‌تواند جلوه فضا را بیشتر کند. شما می‌توانید به جای استفاده از گچ‌بری، از دکورهای فوم و یا اندود استفاده نمایید. تنوع طرح‌های مختلف موجود در بازار امکان طراحی راحت را برای شما فراهم آورده است.

متریال استفاده‌شده برای طراحی کف در سبک کلاسیک، عموماً پارکت، لمینت و چوب می‌باشد. توجه داشته باشید که از متریال باکیفیت استفاده نمایید تا چشمان مسافرین و مشتریان شما خیره شود. استفاده از متریال مناسب می‌تواند مجموعه شما را در نظر مهمانانتان ارزشمند جلوه دهد. یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای انتخاب هتل مناسب، نمای زیبای بیرونی و داخلی آن است. سبک کلاسیک در دکوراسیون هتل می‌تواند در جلب توجه مسافران و جذب مشتریان بیشتر موثر باشد.

تاثیر مبلمان در طراحی کلاسیک

در خصوص انتخاب مبلمان مناسب برای سبک کلاسیک باید خطوط ساده و متقارن را مدنظر قرار دهید. استفاده از مبلمان آنتیک ظاهری شیک به فضا خواهد بخشید. اما به دلیل عدم دسترسی آسان به مبلمان آنتیک می‌توان از مبلمان جدید با طرح و ظاهر کلاسیک استفاده کرد. در انتخاب مبلمان به ظرافت و زیبایی آن توجه کنید. مبلمان ساخته ‌شده از چوب، پارچه و رویه شیشه‌ای را مبل کلاسیک می‌نامند. در طراحی مبلمان مناسب برای طراحی داخلی هتل کلاسیک از اشکال و فرم‌های انحنادار نیز می‌توان استفاده نمود. مبل‌هایی با رنگ کرم و یا قهوه‌ای که با گل و یا خطوط طلایی تزئین شده باشند، به‌راحتی زیبایی سبک کلاسیک را به رخ خواهند کشید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر
 

طراحی و دیزاین فروشگاه جواهرات

zizo azza بازدید : 0 شنبه 10 اسفند 1398 نظرات ()

قرار دادن طلا در ویترین‌ها موجب خواهد شد تا مشتری قبل از ورود به طلافروشی انتخاب خود را انجام دهد. به همین دلیل نیز داشتن دکوری زیبا می‌تواند نظر بسیاری از افراد را جلب نماید. توجه داشته باشید که نورپردازی مناسب می‌تواند بخش اعظمی از کار شما را پوشش دهد. باید به نحوی دکور مغازه خود را طراحی نمایید تا زیبایی‌های موجود در طلا و جواهر هرچه بیشتر خودنمایی کنند. به این صورت چشم‌نوازی محصولات شما موجب افزایش مشتری و به تبع آن کسب سود خواهد شد.

بررسی امنیت فروشگاه

یکی از مسائلی که باید در هنگام طراحی دکوراسیون فروشگاه جواهر در نظر گرفت، امنیت است. فروشگاه طلا و باید از امنیت بالایی برخوردار باشد و این امنیت هم به صاحب فروشگاه اطمینان می‌بخشد و هم به مراجعه‌کنندگان. هیچ فردی نمی‌خواهد با ورود به مکانی ناامن جان خود را به خطر اندازد. به همین دلیل نیز طراحی این قبیل از فروشگاه‌ها از حساسیت بالایی برخوردار بوده و کار مشکلی است.

 

 

 

بهتر است در همه جای مغازه از دوربین‌های مداربسته استفاده نمایید تا بدین طریق میزان امنیت محیط را بالا برید. در نظر گرفتن درب‌های ریموتی، شیشه‌های ضدضربه و همچنین استفاده از افراد مختلف برای هر قسمت از مغازه می‌تواند تا حد زیادی هم به پاسخگویی بهتر به مشتریان منجر شده و هم امنیت مغازه شما را بالا برد.

بررسی نقش ویترین در دکوراسیون فروشگاه جواهر

در یک فروشگاه طلا و جواهر، ویترین نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. به دلیل اینکه این کالای لوکس و گران‌قیمت ابتدا در ویترین قرارگرفته و هرچه دل نوازتر و زیباتر باشد، نظرها را بیشتر جلب خواهد کرد. طراحی ویترین‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که مشتریان بتوانند بدون دست زدن و لمس طلا و جواهر، به تمامی ابعاد آن اشراف داشته و آن را مشاهده نمایند.

در طراحی ویترین ها باید بدانید که این موضوع شامل ویترین‌های جلوی مغازه و ویترین‌های داخلی می‌شود. ویترین جلوی مغازه عموماً به وسیله شیشه ضدضربه و با دوام بالا از فضای بیرونی جدا می‌شود. اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا با نرده‌کشی، امکان هیچ نوع دسترسی را به سارقان ندهند. این عمل اگر چه میزان امنیت فروشگاه شما را بالا برده و خیال شما را آسوده می‌کند اما موجب کاهش زیبایی محیط و در نتیجه عدم جلوه محصولات شما خواهد شد. اگر شما مشتریان ثابت خود را داشته و یا مغازه شما در جایی واقع شده است که اطمینان دارید که مشتری برای خرید تنها به شما مراجعه خواهد کرد، می‌توانید از این روش استفاده کنید اما اگر تازه به این حرفه وارد شده‌اید و یا رقیبان قدری دارید، بهتر است کشیدن میله در جلوی ویترین را فراموش کنید.

ویترین داخلی مغازه شامل قفسه‌ها و طبقه‌بندی های مختلف است که بتواند نمایی ۳۶۰ درجه به مشتری بدهد. اکثر مشتریان فروشگاه شما را بانوان تشکیل می‌دهد. به همین دلیل نیز وجود زرق‌وبرق در فروشگاه می‌تواند جلب توجه نماید. یک ویترین خاص با طراحی کاملاً متفاوت برای قرار دادن جواهرات خاص می‌تواند نشان‌دهنده ذوق و سلیقه شما باشد.

استفاده از مبل و صندلی در دکوراسیون فروشگاه جواهر

 

 

 

اگر به فکر آرامش و آسایش مشتریان خود هستید، برای طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه جواهر از مبل‌های راحتی در مغازه خود استفاده نمایید. قرار دادن مبل و یا صندلی‌های کوچک برای نشستن افراد موضوعی است که می‌تواند بسیار مفید باشد.

در اغلب مواقع، بانوان به همراه همسرانشان به فروشگاه طلا مراجعه می‌کنند به همین دلیل نیز قرار دادن این مبل‌ها می‌تواند از کلافگی مردان جلوگیری کرده و احتمال خرید بیشتر را به همراه داشته باشد. شما می‌توانید با پذیرایی مختصری از جمله چای، لطف را در حق مشتریانتان تمام کرده و به‌نوعی آنان را نمک‌گیر نمایید. این موارد از نکات ریزی است که در زمان طراحی دکوراسیون باید به آن توجه کنید.

در نظر گرفتن اتاق پرو

در نظر گرفتن مکانی برای امتحان کردن جواهرات همراه با نصب دوربین‌های مداربسته بسیار مهم و ضروری است. مطمئنا افراد با طیف وسیعی از فرهنگ‌ها مشتری شما هستند، بنابراین وجود چنین مکانی برای راحتی آن‌ها، شما و فروشگاهتان را در ذهن آن‌ها ثبت کند. مکانی را در نظر بگیرید تا بانوان بتوانند به راحتی طلاهای انتخابی را در مقابل آینه‌های قدی و نور کافی امتحان کرده و بهترین آن‌ها را برگزینند.

نقش نورپردازی در فروشگاه در دکوراسیون فروشگاه جواهرات

 

 

 

نورپردازی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دکوراسیون فروشگاه جواهر می‌باشد. اگر شما ارائه‌کننده طلا و جواهرات کلاسیک هستید، بهتر است از نور لوستر استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از لوسترهای کلاسیک نمای محیط را با محصولات خود هماهنگ نمایید. اما اگر سبک کارهای شما جدید و امروزی است، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از طراحی با سبک مدرن استفاده کنید.

شما می‌توانید برای تأمین نور مورد نیاز محیط از لامپ‌های کوچک استفاده کنید. استفاده از سیستم روشنایی هالوژنی و لامپ‌های مخفی تعبیه شده در سقف، نمایی زیبا به فروشگاه شما خواهد بخشید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

عوامل مهم در انتخاب رنگ دفتر کار

zizo azza بازدید : 0 پنجشنبه 08 اسفند 1398 نظرات ()
نوعی از دسته‌بندی رنگ‌ها علاوه بر رنگ‌های اصلی، تقسیم آن‌ها به رنگ‌های با غلظت بالا و غلظت کم است که به رنگ‌های تیره و روشن نیز شناخته می‌شوند. پیشنهاد می‌شود از رنگ‌های با غلظت بالا در ترکیب رنگ دفتر کار استفاده شود که جلوه بیشتری دارند، اما نباید در استفاده از آن‌ها زیاده روی کرد. استفاده از این رنگ‌ها باید به گونه‌ای باشد که هارمونی محیط را حفظ کند.

 

به طور کلی محدود کردن دفتر کار تنها به یک رنگ، ایده‌ی مناسبی نیست. در طراحی داخلی و انتخاب رنگ برای دفتر کار می‌بایست از رنگ‌های مختلف برای ایجاد کنتراست بهره برد.

فلسفه رنگ دفتر کار

رنگ‌ها می‌توانند هم از نظر ذهنی و هم از نظر احساسی بر افراد تاثیر‌گذار باشند. رنگ‌های مورد استفاده در یک اتاق احساسات متفاوتی در یک فرد ایجاد می‌کند. بنابراین بهتر است رنگ دفتر کار به شکلی انتخاب شود که از نظر فیزیولوژی اثر مثبتی بر کارمندان داشته باشد.

به عنوان مثال، رنگ قرمز می‌تواند ایجاد شور و اشتیاق کند، رنگ سبز تعادل بیشتر و بهبود خلاقیت را به انسان می‌افزاید، رنگ زرد به افزایش انرژی روانی افراد کمک می‌کند، مشکی نماد جدیت، نظم و کنترل است و رنگ سفید حس آرامش را در فرد القاء می‌کند.

اغلب دفاتر کار، تنها از یک رنگ در رنگ‌آمیزی دیوار‌ها استفاده می‌کنند. اما از آنجا که استفاده از تک رنگ در دفتر کار خسته‌کننده است، المان‌های مختلفی مثل لوگو می‌توانند در طراحی دکوراسیون و انتخاب رنگ محیط کار برای ترکیب رنگ‌های مختلف موثر باشند. همچنین می‌توان از نوشتن نام شرکت روی دیوار‌ها برای شکستن فضای یکنواخت و تک فضای مورد نظر استفاده کرد.

تم رنگ دفتر کار خود را مشخص می‌کنیم

تعیین تم و انتخاب پالت رنگ مناسب یک قدم مهم در انتخاب رنگ و طراحی دکوراسیون دفتر کار به شمار می‌آید. بنابراین توجه به این نکته و انتخاب پالت رنگ مناسب برای محیط کار می‌تواند تاثیر بزرگی در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار شما داشته باشد. تم رنگی محیط کار با توجه به اینکه استایل کاری شما چیست و کارکرد اصلی دفتر کارتان چه خواهد بود تعیین می‌شود. بنابراین پیش از انتخاب تم رنگ، این دو موضوع را برای خود شفاف کرده و با توجه به نوع فعالیت و نیاز‌هایتان در دفتر کار و نیز فلسفه رنگ‌ها که در بالا بیان شد، اقدام به انتخاب تم رنگ برای دفتر کارتان کنید.

ترکیبات محبوب برای رنگ دفتر کار را بشناسیم

رنگ سفید آرامش و اعتماد را به محیط کار اضافه می‌کند. به همین دلیل، عموما بسیاری از دفاتر کار از رنگ سفید برای دیوار‌ها استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌شود برای رنگ‌آمیزی دفاتر کار کوچک حتما رنگ سفید به کار ببرید، چرا که کمک می‌کند فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین رنگ سفید، رنگی است که به راحتی با هر رنگی ترکیب می‌شود و می‌توان از آن به عنوان رنگ غالب برای محیط‌های کاری استفاده کرد.

یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های رنگی، ترکیب رنگ‌های سفید، قرمز و مشکی است. در این ترکیب می‌توان سفید را به عنوان رنگ غالب انتخاب کرد و دکوراسیون و مبلمان از ترکیب رنگ‌های قرمز و مشکی استفاده کرد. این ترکیب، برای رنگ دفتر کار شخصی بسیار مناسب است. در شرکت‌های بزرگ بهتر است قرمز را با آبی و یا سبز ترکیب کنید تا کمی از روشنایی رنگ قرمز بکاهد و فضا را تلطیف کند.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

اصول نورپردازی داخلی هتل

zizo azza بازدید : 0 سه شنبه 06 اسفند 1398 نظرات ()

توجه داشته باشید که نورپردازی هتل در هر بخش، متفاوت از سایر بخش‌ها بوده و باید با دقت در این امر برای هر قسمت طرحی متناسب با آن در نظر گرفت. به‌عنوان مثال طراحی لابی با طراحی اتاق خواب کاملاً متفاوت است. راهروها را باید مجزا از سالن کنفرانس در نظر گرفت. اینکه نورپردازی هتل در تمامی قسمت‌ها یکسان باشد، می‌تواند موجب یکنواخت شدن بیش از حد فضا و دل‌زدگی مسافران شود. وجود سایه ‌روشن در نقاط مختلف هتل می‌تواند بر جذابیت آن افزوده و زیبایی را به محل کسب شما هدیه دهد.

تأثیرات بصری نورپردازی به‌اندازه‌ای است که می‌تواند به‌عنوان یکی از جاذبه‌های هتل شما معرفی گردد به همین دلیل نیز باید از طرح‌های منحصربه‌فرد و خاص استفاده نمود تا هتل به محل اقامتی به یادماندنی برای مسافران تبدیل گردد. نقش نورپردازی در طراحی داخلی هتل ها را نباید نادیده گرفت. به همین دلیل در ادامه به بررسی نورپردازی در قسمت‌های مختلف هتل خواهیم پرداخت.

نورپردازی در پذیرش

پذیرش یکی از اصلی‌ترین مکان‌های هتل است که باید به آن توجه کنید. میز پذیرش باید بسیار روشن باشد تا به ‌محض ورود به ساختمان هتل، نظر بیننده را جلب کرده و او را برای بستن قرارداد به سمت پذیرش بکشاند. گم‌شدن میز در نور کم می‌تواند مشتری را کلافه کرده و او را به خروج از ساختمان سوق دهد. ایجاد نورپردازی گرم و غیرمستقیم نیز می‌تواند فضای آرامش بخشی را برای مسافران ایجاد نماید تا کمی از خستگی راه ایشان کم شود. تعبیه نورهایی که از سمت بالا بر روی میز کار می‌تابند، موجب خواهد شد تا توریست‌ها به راحتی فرم‌ها را مطالعه کرده و برای نوشتن اطلاعات با مشکلی مواجه نشوند.

نورپردازی در لابی

لابی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های هتل و نشان‌دهنده هویت آن است. داشتن لابی زیبا و با آرامش و همچنین نورپردازی خاص آن می‌تواند لبخند را بر لبان مشتریان شما بنشاند. این محل باید برای تمامی مهمانان شما جذاب و گیرا باشد. ایجاد حس صمیمیت و راحتی می‌تواند مشتریان بالقوه شما را ترغیب کند تا از امکانات موجود در هتل بهره برند. به همین دلیل نیز استفاده از سبک‌های مختلف نورپردازی هتل می‌تواند در این امر به شما کمک کند.

استفاده از رنگ و نور در این محل باید به‌گونه‌ای باشد که برای فردی که ۳ روز در هتل مانده به همان اندازه جذابیت داشته باشد که برای فردی تازه وارد دارد. در نظر گرفتن این موارد نیاز به تجربه‌ای بالا دارد. بهتر است برای نورپردازی هتل خود از دانش و تجربه کارشناسان این امر بهره برید. گروه تهران دیزاین با داشتن کادری مجرب و کارآزموده می‌تواند رضایت شما و مهمانانتان را جلب نماید.

نورپردازی در راهرو

اولین قسمتی که مسافر بلافاصله پس از ورود به ساختمان به آنجا وارد می‌شود راهرو است. بنابراین با برای این قسمت باید از رنگ‌های جذاب، گیرا، گرم و صمیمی استفاده کنید تا حس خوشایندی را در فرد ایجاد نماید. توجه داشته باشید که نور راهرو باید در طول شبانه روز تغییر نماید. نمی‌توان از همان نوری که در شب استفاده می‌شود در روشنایی روز نیز استفاده کرد. شما می‌توانید از دیوارکوب‌های زیبا برای روشنی‌بخش به راهرو استفاده نمایید تا علاوه بر روشن کردن فضا، زینت‌بخش آن نیز باشند.

نورپردازی در اتاق ها

اتاق‌ها اصلی‌ترین قسمت برای انتخاب هتل هستند. داشتن امکانات متنوع می‌تواند مهمانان شما را به مشتریان دائمی تبدیل نماید. گاهی دلایلی همچون محافظه کار بودن بسیاری از صاحبان هتل موجب می‌شود در تمامی هتل‌ها اتاق‌هایی ساده و یکنواخت را شاهد باشیم. درصورتی که شما با ایجاد خلاقیت‌های سودمند و مفید می‌توانید تا حد زیادی خاص بودن خود را به مخاطبان و مشتریان خود نشان دهید. نورپردازی اتاق به عنوان سخت‌ترین قسمت شناخته می‌شود زیرا این محیط به‌عنوان منبع آرامش افراد در نظر گرفته خواهد شد.

 

طراحی نورپردازی هتل 

استفاده از نورهای شبانه‌ای علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌تواند محیط اتاق‌ها را خاص کرده و همچنین مزاحمت هم‌اتاقی ها را نیز به حداقل برساند. در نظر گرفتن نورپردازی‌های متفاوت برای انجام کارهای متنوع می‌تواند نظر بسیاری از مشتریان را جلب نماید. شما می‌توانید از رنگ‌های مختلف نیز برای نورپردازی اتاق‌ها استفاده کنید تا مشتریان بنا بر سلیقه خود هر کدام از آن‌ها را استفاده نمایند.

نورپردازی در سالن کنفرانس

سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین مکان‌های هتل است که میزبان تعداد زیادی از افراد می‌باشد. این افراد لزوماً مسافران مقیم در اتاق‌های هتل شما نیستند. در نتیجه بهره‌گیری از خلاقیت کارشناسان و متخصصین می‌تواند هتل شما را به عنوان برندی در زمینه برگزاری اجلاس و همایش‌ها معرفی نماید. نورپردازی هتل در قسمت سالن همایش می‌تواند تأثیر به سزایی در رسیدن به اهداف موردنظر و همچنین درک سخنرانی‌های مطرح شده داشته باشد. تأثیر نور را نباید در حس رضایت کاربران نادیده گرفت. نور می‌تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد و در پیشبرد اهداف یاری نماید.

نورپردازی در رستوران و کافی شاپ

نورپردازی به فضاهای بیان شده در بالا محدود نمی‌شود. در خصوص نورپردازی در فضاهایی همچون رستوران و کافی‌شاپ باید گفت که این فضاها باید حس صمیمیت و دوستی را انتقال دهند به همین دلیل استفاده از نورپردازی‌هایی که این حس را منتقل نماید بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید با نورپردازی بر روی میزها و غذاها، زیبایی محیط و لذیذ بودن غذاهای طبخ شده را به رخ مشتریان خود بکشید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

دکوراسیون داخلی در دفاتر کوچک

zizo azza بازدید : 1 یکشنبه 04 اسفند 1398 نظرات ()

محیط کار به عنوان یکی از مکان‌هایی که زمان زیادی را در آن صرف می‌کنید، برای بسیاری از افراد، مهم‌تر از فضای خانه است. کار کردن در محیط‌های سخت و پرتنش امروزی، چیدمان خاصی را می‌طلبد تا موجب آرامش کارکنان گردد. استفاده بهینه از فضای موجود تأثیر بسیار زیادی بر میزان بازدهی و قدرت تمرکز کارمندان خواهد داشت. به همین دلیل ما در تهران دیزاین سنتر قصد داریم تا در این مقاله شما را با مطالب مرتبط با دکوراسیون دفتر کار کوچک آشنا نماییم.

بررسی دکوراسیون دفتر کار کوچک

طراحی دکوراسیون محل کار می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی مشتریان شما داشته باشد. زیرا وجود نظم در دکوراسیون داخلی ادارات شما می‌تواند این اطمینان را در مراجعه‌کنندگان شما ایجاد کند که با افرادی حرفه‌ای مواجه هستند. به همین دلیل توجه به تک‌تک لوازم و همچنین فضای موجود می‌تواند به پیشرفت شما کمک نماید. به نوعی دکوراسیون دفتر کار کوچک را می‌توان سرمایه‌گذاری برای افزایش سود و اعتبار در نظر گرفت.

 

دیوارها از مهم‌ترین قسمت‌های محل کار شما هستند. برای بزرگ‌تر دیده شدن فضای محل کار خود، بهتر است از رنگ‌های روشن مانند سفید، کرم، لیمویی و بژ استفاده کنید همچنین دیوارهایی بارنگ روشن می‌تواند تأثیر بسزایی در زیباتر شدن محل کار شما داشته باشد. شما می‌توانید علاوه بر دیوارها از کف‌پوش‌هایی با همین رنگ نیز استفاده نمایید.

استفاده از وسایلی با رنگ‌های تیره نظیر سیاه و قهوه‌ای می‌تواند فضای شما را کوچک‌تر نشان دهد بنابراین تأثیر رنگ را نادیده نگیرید. وسایل با رنگ روشن به نظر فضای بزرگ‌تری را اشغال خواهند کرد اما وسایل تیره‌رنگ هم کوچک‌تر به نظر خواهند رسید. همچنین تضاد موجود در رنگ دیوار با وسایل می‌تواند چیدمان زیبایی را به همراه داشته باشد.

استفاده از فضای روی دیوار

استفاده از فضای موجود در دیوارها در نظم بخشیدن به وسایل موجود تأثیر زیادی خواهد داشت. شما می‌توانید برای قرار دادن پوشه‌ها، کتاب‌ها و دیگر وسایل از شلف‌های دیواری استفاده نمایید. استفاده از شکل‌های هندسی جهت به نمایش درآوردن لوح‌های افتخار شما می‌تواند توجه مراجعه‌کنندگان را به خود جلب کند. شما می‌توانید عکس‌ها و یا مطالبی که برایتان دارای اهمیت است را به صورت تابلو درآورده و برای به نمایش گذاشتن آن از فضای موجود در دیوارها استفاده کنید. سعی کنید تمامی آن‌ها را در یک محیط قرار دهید تا فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. این موضوع باعث جلب ‌توجه دیگران شده و توانایی‌های شما را بیش‌ازپیش به رخ خواهد کشید.

نورپردازی در محیط

 

نورپردازی محیط می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی بزرگ نشان دادن فضا و همچنین افزایش تمرکز و حس خوشایند در افراد داشته باشد. استفاده از لامپ‌های مناسب نیز باعث می‌شود که کارکنان شما در طول روز انرژی بیشتری داشته باشند همانطورکه کم بودن نور در فضا موجب کرختی و سستی کارمندان خواهد شد. در نظر گرفتن نور از بالا به پایین برای هر میز، موجب خواهد شد تا همکار شما بهتر فرم‌های مربوط به کار را بررسی کرده و به وظایف خود بپردازد. بهتر است در محیط‌های کاری کوچک از نورپردازی سه‌بعدی استفاده شود تا محیط بزرگ‌تر به نظر برسد همچنین نورهای مخفی و چراغ‌های هالوژنی که در سقف تعبیه می‌شوند می‌توانند ایده‌های بسیار مناسبی برای دفاتر شما باشند.

استفاده از لوازم دکوری در محیط

شما می‌توانید از ابزارهای مرتبط با کارتان برای دکوراسیون دفتر کار کوچک بهره ببرید. به عنوان مثال اگر دفتر شما مربوط به فروش محصول خاصی است، بهتر است در شلف های تعبیه‌شده بر روی دیوار، لوح‌های افتخار و یا برترین محصولات خود را به نمایش بگذارید. اگر دفتر شما مربوط به امور حقوقی می‌باشد، استفاده از کتب مختلف نشان‌دهنده علم و تجربه شما خواهد بود و اگر اداره‌کننده دفاتر مهندسی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که ابزار کار خود را به نمایش بگذارید. بهره‌گیری از شلف های دیواری می‌تواند علاوه بر استفاده بهینه از فضا موجب افزایش زیبایی محیط کار شما نیز گردد.

استفاده از میز و صندلی مناسب در محیط

 

استفاده از مبل و صندلی‌های مناسب می‌تواند رنگ و شکل زیبایی به دفتر شما ببخشد. توجه داشته باشید که وجود صندلی‌های تمیز، زیبا و نو اولین چیزی است که به محض ورود، به چشم مراجعه‌کنندگان شما خواهد آمد. در نتیجه پاکیزگی محیط را فراموش نکنید و سعی کنید از مبل‌هایی بارنگ‌های مناسب با فضا استفاده کنید. بهتر است از میزهای کوچک جهت انجام امور انفرادی استفاده کرده و از میزهایی با سایز بزرگ‌تر تنها برای انجام کارهای تیمی استفاده نمایید.

در دسترس بودن وسایل ضروری از جمله نوشت‌افزارها، چاپگر، منگنه و دیگر وسایل از ضروریات است؛ در نتیجه شما می‌توانید از میزهایی استفاده نمایید که به تعداد کافی کشو داشته باشد. تهیه صندلی‌های راحتی و همچنین زیرپایی می‌تواند باعث افزایش راندمان کاری شما گردد. توجه داشته باشید که هرچه محیط راحت‌تر و دوستانه‌تر باشد، میزان فعالیت افراد نیز بالاتر خواهد رفت.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

تکنیک های ساده و کم هزینه در طراحی داخلی

zizo azza بازدید : 2 دوشنبه 21 بهمن 1398 نظرات ()

 گاهی یک تغییر جزئی با استفاده از این چند تکنیک طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند، تأثیری شگفت‌انگیز در زیباتر کردن دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما داشته باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ ترفند هوشمندانه برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه آشنا نماییم.

از معجزه آینه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی خود بهره ببرید

یک تکنیک طراحی داخلی جذاب‌ و دوست‌داشتنی، استفاده از آینه‌های دکوراتیو در طراحی داخلی خانه است. آینه‌های دکوراتیو نقش بسیار مهمی در زیباسازی فضای خانه دارند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این آینه‌ها بازتاب نور است، که در خانه‌های کوچک علاوه بر روشن‌تر و جلوه دادن محیط می‌تواند فضای خانه شما را چندین برابر بزرگ‌تر نشان دهد.

بهتر است این آینه‌ها روبه روی پنجره باشند، تا از این طریق انعکاس نور ورودی چندین برابر شده و فضا روشن‌تر شود. از آینه‌های دکوراتیو به شکل‌های مختلف و در مکان‌های متفاوتی می‌توانید استفاده نمایید. به عنوان مثال می‌توانید یکی از دیوارهای خالی خانه خود را با استفاده از این آینه‌های زیبا بپوشانید و از تغییر بی‌نظیری که ایجاد می‌شود لذت ببرید.

با استفاده از رنگ ها فضای خود را بزرگ تر جلوه دهید

یکی از تکنیک‌های طراحی داخلی برای فضاهای کوچک استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی است، که می‌تواند فضای اتاق شمارا بزرگ‌تر نشان دهد. بدون شک استفاده از آینه‌های زیبا که نورهای طبیعی را منعکس می‌کنند در کنار رنگ روشن دیوارها فضای اتاق شما را بزرگ‌تر و دل‌بازتر جلوه می‌دهند. اما اگر برای دیوارها رنگ‌های تیره را می‌پسندید و فضای اتاق شما کوچک است، بهتر است از رنگ‌های براق و آکریلیک استفاده نمایید و فراموش نکنید در چنین فضایی حتماً باید رنگ لوازم روشن و خنثی باشد تا تعادل بین رنگ‌ها برقرار شود.

تکنیک استفاده از رنگ در طراحی داخلی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

از ترکیب طرح ها و نقش های مختلف استفاده کنید

استفاده از وسایل مدرن در کنار وسایل قدیمی و یادگاری‌های خانوادگی نه تنها هیچ مشکلی در طراحی داخلی خانه شما ایجاد نمی‌کند، بلکه می‌تواند به فضای زندگی شما شخصیت و هویت ببخشد. بسیاری از طراحان معتقدند مهم‌ترین نکته در طراحی داخلی خانه استفاده از سبک و استایل شخصی خودتان است.

استفاده از کاور برای مبل ها

در نگاه اول شاید پوشاندن مبل‌ها با کاور کار زیاد جالبی به نظر نرسد، اما استفاده از کاورهای زیبا می‌تواند به شما کمک کند تا با تغییر فصل حال و هوای فضای خانه خود را با کمترین هزینه و به راحتی تغییر دهید. همچنین این کاورها به راحتی قابل تعویض و شستشو هستند و به همین علت شما می‌توانید با خیال راحت از جشن‌ها و میهمانی‌های خود لذت ببرید و نگران کثیف شدن مبل‌های خود نباشید.

از هر آنچه دارید در دکوراسیون خود استفاده کنید

همه ما قطعاً در خانه وسایلی داریم که آن‌ها را در گوشه‌ی انباری و کمدها بسته‌بندی کرده‌ایم و مدت‌ها است فراموششان کرده‌ایم. هنگامی‌که قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون خود را دارید، حتماً این تکنیک طراحی داخلی را به خاطر داشته باشید، که استفاده از وسایل موجود در خانه در اولویت است.

پس قبل از اینکه برای خرید وسایل دکوراسیون به فروشگاه بروید ابتدا سری به انباری و کمدها بزنید و نگاهی به وسایل قدیمی بیندازید. بدون شک در میان آن‌ها وسایلی هستند که می‌توانند تغییرات شگفت‌انگیزی در دکوراسیون خانه شما ایجاد نمایند. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از سینی‌های چوبی، آکریلیک یا فلزی برای سامان دادن به وسایل روی میز آرایش، میز کنار تخت، کانتر آشپزخانه و سایر قسمت‌های خانه استفاده نمایید و از نتیجه آن لذت ببرید.

استفاده از سبدهای حصیری را فراموش نکنید

استفاده از سبدهای حصیری زیبا برای نظم دادن به وسایل خانه، یک تکنیک طراحی داخلی هوشمندانه دیگر است. از این سبدهای زیبا و مقرون‌به‌صرفه می‌توانید در بخش‌های مختلف خانه برای نظم دهی به وسایل مختلف مانند کتاب‌ها، مجله‌ها، اسباب‌بازی‌ها و یا حتی پتوهای اتاق نشیمن استفاده نمایید. همچنین قرار دادن میوه و سبزیجات در این سبدها، حس تازگی و طراوت به فضای آشپزخانه شما می‌بخشد.

استفاده از سبد های حصیری در طراحی داخلی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

از قفسه ها و آویزهای نگهدارنده ظروف در آشپزخانه خود استفاده نمایید

آشپزخانه باید مکانی گرم و جذاب باشد زیرا ما در طول روز بیشتر وقت خود را برای تهیه غذا، سرو غذا و یا حتی سرگرمی در آشپزخانه می‌گذرانیم. استفاده از قفسه‌های ظریف و زیبا در آشپزخانه نیز یک تکنیک طراحی داخلی محبوب است، که بسیاری از طراحان استفاده از آن را توصیه می‌کنند. شما می‌توانید با قرار دادن چند گلدان زیبا در این قفسه‌ها حس جریان داشتن زندگی را به دیگران منتقل نمایید. البته توجه داشته باشید که قفسه‌های آشپزخانه را باید متناسب با فضای خود انتخاب نمایید و از شلوغ کردن آن‌ها بپرهیزید.

گیاهان را به فضای زندگی خود اضافه کنید

یک تکنیک جذاب طراحی داخلی، استفاده از گیاهان در فضاهای مختلف خانه است. گیاهان ارزان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین راه برای اضافه کردن رنگ و بافت به محیط زندگی شما هستند. آن‌ها علاوه بر اینکه زیبا بوده  و حس شادابی و طراوت به شما می‌دهند می‌توانند هوای خانه را تمیز نموده و رطوبت هوا را متعادل نمایند.

کتابخانه خود را زیبا کنید

 

 

 

شاید ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین تکنیک طراحی داخلی ایجاد تغییرات جزئی و ساده‌ای مانند رنگ کردن بخش‌های مختلف خانه ازجمله کتابخانه است. شگفت‌انگیز است که چطور یک چنین کار ساده‌ای می‌تواند به‌سرعت انرژی را در فضای خانه شما افزایش دهد. از این تکنیک می‌توانید در بخش‌های دیگر خانه مانند بخش داخلی کمد لباس، راهرو، سقف، شومینه و غیره نیز استفاده نمایید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی مبلمان هتل چه اهمیتی در د کوراسیون هتل دارد

zizo azza بازدید : 0 شنبه 19 بهمن 1398 نظرات ()

برای آنکه بتوانید مبلمان هتل را به بهترین شیوه‌ی ممکن طراحی کنید باید به نکاتی همچون جنس و رنگ، ‌راحتی و چینش آن‌ها توجه نمایید. در این مقاله قصد داریم به اهمیت طراحی مبلمان هتل، سبک‌های مختلف مبلمان برای هتل‌ها و نقش رنگ مبلمان در دکوراسیون هتل بپردازیم.

اهمیت طراحی مبلمان هتل در طراحی داخلی هتل

 

 

 

مبلمان هتل می‌تواند نشان دهنده هویت هتل شما باشد، از این رو اهمیت بسیاری دارد. مبلمان هتل می‌تواند در نگاه اول گویای بسیاری از ویژگی‌های هتل شما باشد ازجمله درجه و کیفیت سرویس‌دهی هتل، نوع فضا و انرژی حاکم بر محیط هتل. این عنصر کلیدی قادر است، در نظر مشتری فضای هتل را گرم و صمیمی، سرد و بی‌روح یا شیک و رسمی جلوه دهد.

 امروزه با گسترش روزافزون صنعت هتلداری، مسافران انتخاب‌های متفاوت و بی‌شماری برای محل اقامتشان در اختیاردارند. به همین جهت سطح توقع آن‌ها از تجربه اقامتشان در هتل بالاتر رفته است و همین موضوع باعث ایجاد یک رقابت تنگاتنگ میان هتل‌ها شده است. امروزه هتلداران از شیوه‌های متعددی برای جلب رضایت مشتریان در فضای هتل استفاده می‌نمایند که یکی از آن‌ها استفاده از طرح‌های خلاقانه و گاهی نامتعارف و همچنین سبک‌های مختلف در طراحی و ترکیب مبلمان هتل و نورپردازی آن است.

 برای طراحی یک مبلمان هتلی مناسب باید فاکتورهای مهمی همچون راحتی کاربر، عملکرد مناسب و ایمنی و زیبایی آن را در نظر بگیرید. همچنین برای آنکه طراحی مبلمان هتل شما کامل و بی‌نقص باشد باید بین تمامی قطعات مبلمان ازجمله تخت، سر تختی، میز کنار تخت، انواع مبل و صندلی، مبلمان لابی، میز، قفسه و کمد، انواع بالش و کوسن و غیره هماهنگی کامل را ایجاد نمایید. مبلمان تأثیر بسیاری در دکوراسیون داخلی هتل دارد پس لازم است، در انتخاب طرح مبلمان هتل خود به اصول طراحی داخلی پایبند باشید. فاکتورهای بسیاری در طراحی و انتخاب اصولی مبلمان هتل نقش دارند که در ادامه قصد داریم شمارا با آشنا نماییم.

استفاده از سبک های مختلف مبلمان برای هتل ها

انتخاب مبلمان مناسب برای هتل کار بسیار مشکلی است. سبکی که شما برای مبلمان هتلتان انتخاب می‌کنید، تأثیر مستقیم با سبک حاکم بر فضای داخلی هتل خواهد داشت. این سبک یا استایل می‌تواند تعیین‌کننده هوش و شخصیت هتل شما باشد بنابراین بهتر است به‌گونه‌ای سبک مبلمان هتل خود را انتخاب نمایید که بتواند هدف و پیام شمارا به مشتریان منتقل نماید.

 شما می‌توانید در طراحی مبلمان هتل خود از سبک‌های کلاسیک، مدرن و یا روستایی استفاده نمایید. هر یک از این سبک‌ها می‌توانند حس متفاوتی را به مشتریان منتقل نمایند، برای مثال مبلمان مدرن به دلیل داشتن خطوط صاف و منظم حس نظم را به مشتریان القا می‌کند و مبلمان کلاسیک به دلیل طراحی خاص و متفاوتی که دارد حس شکوه و اقتدار را به مشتریان منتقل می‌نماید. علاوه بر این‌ها استفاده از مبلمان روستایی و حصیری می‌تواند فضای هتل شمارا گرم و صمیمی جلوه دهد. استفاده از این سبک مبلمان اغلب در هتل‌هایی که مشرف ‌به فضاهای طبیعی هستند، بسیار هماهنگ و دل‌نشین است.

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی مبلمان هتل، تناسب اندازه و سبکی قطعات مختلف مبلمان نسبت به یکدیگر است، به‌گونه‌ای که مشتری به‌راحتی بتواند از آن‌ها در کنار یکدیگر استفاده نماید. به همین دلیل است که تقریباً تمام طراحان ترجیح می‌دهند، مبلمان موردنیاز هتل‌ها را به‌صورت اختصاصی طراحی نمایند.

نکات چیدمان اصولی مبلمان هتل

به‌محض ورود مهمانان از درب هتل، اولین چیزی که نظر آن‌ها را به خود جلب می‌کند نحوه چیدمان مبلمان هتل است. لابی هتل مکانی است که از آن به‌عنوان اتاق نشیمن، فضای انتظار و فضای ملاقات کاری استفاده می‌گردد و باید ویژگی‌های همه این فضاها را داشته باشد.

 این امر تنها با چیدمان صحیح و اصولی مبلمان هتل امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با طراحی و چیدمان اصولی مبلمان هتل برای هر بخش از آن ‌یک فضای متفاوت تعریف نمایید، به‌عنوان‌مثال استفاده از یک مبل سِکشنال بزرگ با پشتی کوتاه در مرکز لابی می‌تواند حس آرامش را به مشتریان شما القا نماید، همچنین در سالن غذاخوری یا رستوران هتل طراحی و چیدمان مبلمان باید به‌گونه‌ای باشد، که حس راحتی و صمیمیت را به مشتری منتقل نماید.

نقش رنگ مبلمان در دکوراسیون هتل

امروزه تأثیر رنگ‌ها در جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. ازآنجایی‌که مبلمان هتل یکی از عناصری است که نقش مؤثری در دکوراسیون داخلی هتل‌ها دارد، انتخاب رنگ مناسب برای آن‌ بسیار حائز است. نکته مهم در انتخاب رنگ مبلمان هتل این است، که حتماً باید مطابق بارنگ دیوارها و کف باشد.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

برای طراحی اتاق کار خانگی از چه اصولی پیروی کنیم

zizo azza بازدید : 1 پنجشنبه 17 بهمن 1398 نظرات ()

برای داشتن یک اتاق کار خانگی اولین قدم، انتخاب یک مکان مناسب است. همان‌طور که گفتیم شما قرار است ساعت‌های طولانی در این اتاق مشغول کار باشید، پس مهم است که فضایی را انتخاب کنید که حس خوبی به شما بدهد. بهتر است مکانی را برای ایجاد اتاق کار خانگی خود انتخاب نمایید که در آن حس خفگی و محدود بودن به شما دست ندهد. همچنین سعی کنید فضایی که انتخاب می‌کنید در گوشه‌ا‌ی دنج و به ‌دور از سروصدا و رفت‌وآمد باشد تا بتوانید با تمرکز بیشتری به انجام کارهای خود بپردازید.

بعد از انتخاب فضای مناسب نوبت به مهم‌ترین بخش کار، یعنی طراحی داخلی هوم آفیس می‌رسد. اهمیت طراحی مناسب هوم آفیس (اتاق کار خانگی) زمانی بیشتر به چشم می‌آید، که فضای شما کوچک و محدود باشد. گرچه در فضاهای بزرگ هم چیزی از اهمیت طراحی داخلی هوم آفیس کم نمی‌شود، اما به دلیل محدودیت‌هایی که در فضاهای کوچک وجود دارد طراحی داخلی برای ایجاد یک فضای کاری مناسب نقش پررنگ‌تری را ایفا می‌کند.

چند اصل مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق کار خانگی

انتخاب میز و صندلی مناسب

مهم‌ترین نکته در طراحی دکوراسیون هوم آفیس ، انتخاب یک میز و صندلی مناسب برای کار است. شاید بپرسید چرا مهم‌ترین نکته؟ پاسخ این است که در هر محیط کاری، راحتی و سلامت شما از هر چیزی مهم‌تر است. شما قرار است ساعت‌ها از میز و صندلی استفاده کنید و چنانچه این میز و صندلی‌ استاندارد و مناسب نباشد، می‌تواند علاوه بر ایجاد حس خستگی زودهنگام، در طی زمان مشکلاتی را نیز برای سلامتی شما ایجاد نماید. به یاد داشته باشید که صندلی که برای اتاق کار خود در خانه انتخاب می‌کنید باید چند ویژگی داشته باشد، که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • صندلی مناسب برای اتاق کار خانگی باید استاندارد و ارگونومیک بوده  و اندازه آن با میز کارتان کاملاً متناسب باشد تا در ساعاتی که از آن استفاده می‌کنید احساس راحتی داشته باشید.
 • بهتر است صندلی که انتخاب می‌کنید هم محکم باشد و هم انعطاف‌پذیر. صندلی‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و برای قسمت گردن و کمر دارای پشتیبان هستند بهترین گزینه به شمار می‌روند.

به خاطر داشته باشید استفاده از صندلی‌های نامناسب مانند صندلی آشپزخانه، ممکن است در کوتاه‌مدت یک‌ راه‌حل اقتصادی و به‌صرفه باشد، اما در درازمدت باعث کاهش بهره‌وری و سلامت شما می‌گردد. در مورد میز کار نیز بهتر است، میزی را انتخاب کنید که جمع‌وجور و درعین‌حال جادار باشد تا بتوانید از فضای اتاق کار خود حداکثر استفاده را ببرید.

نورپردازی صحیح و مناسب فضای اتاق کار خانگی

دومین اصل مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کار خانگی ، استفاده از نورپردازی اصولی و مناسب است. نور کم اتاق کار، موجب ایجاد سردرد و خستگی در چشمان می‌شود و تأثیر فراوانی در کاهش میزان راندمان کاری شما در خانه دارد. با توجه به این موضوع، شما باید از کافی بودن نور اتاق خود مطمئن شوید.

اهمیت نورپردازی در طراحی اتاق کار خانگی | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

بدون شک نور طبیعی مناسب‌ترین نور برای اتاق کار است و اگر اتاق کار خانگی شما پنجره دارد باید بگوییم شما خیلی خوش‌شانس هستید. در این صورت بهتر است میز کار خود را روبه‌روی پنجره قرار دهید تا از نور آن به‌اندازه کافی استفاده نمایید. برای نورپردازی اتاق این نکته را به خاطر داشته باشید، که استفاده از یک منبع نوری سقفی به‌تنهایی کافی نیست و بهتر است در کنار آن حتماً از یک یا چند وسیله جانبی روشنایی دیگر مانند چراغ مطالعه نیز استفاده کنید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی داخلی فروشگاه کتاب

zizo azza بازدید : 29 سه شنبه 15 بهمن 1398 نظرات ()

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی در سرتاسر جهان، هر روز با ارائه یک ایده جدید و خلاقانه برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب همه‌ی ما را شگفت‌زده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ایده‌های جذاب و فوق‌العاده برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب آشنا نماییم، تا به‌وسیله آن‌ها بتوانید یک کتاب‌فروشی رؤیایی و شگفت‌انگیز داشته باشید.

 شاید در حالت عادی فضای کتاب‌فروشی تنها برای افرادی جالب باشد که علاقه زیادی به خواندن کتاب دارند اما جالب است بدانید، طراحی جالب و خلاقانه دکوراسیون فروشگاه کتاب می‌تواند این مکان را تبدیل به یک فروشگاه جادویی کند، که حتی افرادی را که اهل مطالعه نیستند نیز تشویق به گشت‌وگذار در میان کتاب‌ها شوند.

 امروزه کتاب‌فروشی‌های معروف و بزرگ دنیا از ایده‌های جدید و خاص برای دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب خود استفاده می‌نمایند و همین امر نیز به آنان کمک کرده است تا مشتریان فراوانی را جذب نمایند. بدون شک یک دکوراسیون جذاب و خیره‌کننده می‌تواند هرکسی را مشتاق ورود به کتاب‌فروشی و جستجو در میان کتاب‌ها نماید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب

طراحی جذاب قفسه های کتاب

مهم‌ترین عنصر در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب، قفسه‌های کتاب هستند. بخش عظیمی از فضای داخلی کتاب‌فروشی‌ها را معمولاً قفسه‌های کتاب پرکرده است و افراد تمام‌ وقت خود را در میان این قفسه‌ها می‌گذرانند، پس نقش مهمی در ایجاد یک دکوراسیون جذاب و زیبا دارند.

قفسه بندی فروشگاه کتاب | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

 طراحی قفسه‌های کتاب باید به‌گونه‌ای باشد، که مخاطب به‌راحتی به کتاب‌های موردنظر خود دسترسی داشته باشد و در عین ‌حال زیبا و شگفت‌انگیز باشد. امروزه طراحان بزرگ دنیا از طرح‌های هندسی، در طراحی دکوراسیون داخلی و قفسه‌های کتاب در فروشگاه‌های کتاب استفاده می‌کنند. این طرح‌ها موجب ایجاد یک طراحی داخلی بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد می‌شود. همچنین به شما کمک می‌کند تا از تمامی فضاهای موجود در کتاب‌فروشی به بهترین شکل استفاده نمایید.

اختصاص فضایی دنج برای نشستن و مطالعه

ایجاد یک فضای دنج و آرام در میان قفسه‌های کتاب برای نشستن و مطالعه، بهترین ایده‌ای است که هر کتاب‌فروشی می‌تواند از آن استفاده نماید. بسیاری از افراد دوست دارند، قبل از خرید کتاب لحظاتی در گوشه‌ای بنشینند و نگاهی به کتاب‌های موردنظرشان بیندازند. اختصاص فضای مطالعه در میان قفسه‌های کتاب با استفاده از ایده‌های جدید، می‌تواند فضای کتاب‌فروشی شما را شگفت‌انگیز جلوه دهد.

 بسیاری از کتاب‌فروشی‌های بزرگ دنیا از این فضا برای جذب هر چه بیشتر مشتری استفاده می‌کنند. هر چه این فضا جذاب‌تر باشد اشتیاق مخاطبان برای بازگشت به کتاب‌فروشی شما بیشتر خواهد بود. ایجاد فضاهای راحت و مناسب برای مطالعه و فراهم کردن امکان نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه می‌تواند جذابیت کتاب فروشی شما را دو چندان نماید.

استفاده از نور در دکوراسیون فروشگاه کتاب

 

بدون شک هیچ‌کس علاقه ندارد، در محیطی تاریک و کم‌نور به مطالعه بپردازد. یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه کتاب ،نورپردازی مناسب است. استفاده از نور طبیعی از طریق ایجاد پنجره‌های بزرگ در میان قفسه‌های کتاب یا استفاده از درهای ورودی تمام شیشه‌ای، بهترین گزینه برای نورپردازی در فروشگاه کتاب هستند. البته در کنار آن بهتر است از نورهای مصنوعی نیز برای افزایش نور محیط استفاده نمایید.

پنجره های قدی جذاب

استفاده از پنجره‌های قدی و بلند و در ورودی تمام شیشه‌ای علاوه بر اینکه نمایی جذاب و دیدنی را در محیط داخلی کتاب‌فروشی ایجاد می‌کند، باعث می‌شود از بیرون به‌راحتی بخش‌های مختلف فروشگاه دیده شوند و توجه هر رهگذری را به خود جلب نماید.

پنجره های قدی دکوراسیون فروشگاه کتاب | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

نردبان های دوست داشتنی

استفاده از قفسه‌های بلند، در طراحی قفسه‌های کتاب امری اجتناب‌ناپذیر است. برای دسترسی به این قفسه‌ها می‌توانید از ایده‌های جذاب و نوستالژیک استفاده نمایید. یکی از این ایده‌ها استفاده از نردبان است. حتماً شما هم دیده‌اید که در بسیاری از فیلم‌ها برای دسترسی به طبقات بالای کتاب‌خانه‌ها از نردبان استفاده می‌کنند، این ایده می‌تواند فضای کتاب فروشی شما را باشکوه و خاطره‌انگیز جلوه دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از پله‌های فانتزی و جالب در میان قفسه‌های کتاب دسترسی به قفسه‌های بالایی را راحت‌تر نمایید.

پارتیشن بندی خلاقانه

جدا کردن بخش‌های مختلف کتاب‌فروشی از یکدیگر، می‌تواند فضایی سازمان‌دهی شده و جذاب ایجاد نماید. برای آنکه بتوانید به زیبایی هر چه تمام‌تر قسمت‌های مختلف کتاب‌فروشی خود را از یکدیگر جدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم از پارتیشن بندی به‌وسیله‌ی قفسه‌های کتاب استفاده نمایید. برای زیبایی و جذابیت بیشتر می‌توانید از قفسه‌هایی با فرم‌هایی متفاوت و منحصربه‌فرد استفاده نمایید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن کلاسیک

zizo azza بازدید : 2 پنجشنبه 10 بهمن 1398 نظرات ()

بدون شک ترکیب این دو سبک اگر همراه با انتخاب‌های هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده باشد می‌تواند یک فضای زیبا و جذاب خلق نماید، در غیر این صورت تلفیق این دو سبک تنها موجب ایجاد فضایی نامنظم می‌گردد. برای آنکه بتوانید به طور صحیح و اصولی از دکوراسیون مدرن کلاسیک در طراحی داخلی خانه خود بهره ببرید نیاز است، که نکاتی را در هنگام انتخاب رنگ‌ها، متریال و مبلمان در سبک مدرن کلاسیک رعایت نمایید. در ادامه شما را با این نکات آشنا خواهیم کرد.

کدام سبک را می پسندید، کلاسیک یا مدرن؟

یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون، انتخاب یک سبک غالب برای محیط است. به همین جهت برای استفاده از دکوراسیون مدرن کلاسیک در قدم اول باید انتخاب کنید، که کدام سبک دکوراسیون بر فضا حاکم باشد. شما می‌توانید منزل خود را با سبک مدرن همراه با چاشنی اکسسوری‌های کلاسیک و یا سبک کلاسیک با چاشنی‌ها و جزئیات مدرن چیدمان کنید یا از ترکیب آن ها با سبک مدرن شهری بهره بگیرید.

همچنین با تعیین سبک غالب در فضا، کار انتخاب رنگ‌ها و متریال نیز برای شما آسان‌تر می‌گردد. آنچه واضح است این است که استفاده از عناصر مدرن و کلاسیک به طور مساوی در فضا، ممکن است باعث ایجاد گیجی و سردرگمی شود. برای انتخاب سبک غالب بر فضا حتماً این نکته را در نظر داشته باشید، که به دلیل ویژگی‌های خاص این دو سبک هرکدام از آن‌ها مناسب خانه‌هایی در یک متراژ محدود هستند.

سبک غالب کلاسیک به دلیل استفاده از عناصر پرزرق و برق و اکسسوری های فراوان بیشتر مناسب خانه‌هایی با متراژ بالا است و سبک غالب مدرن به دلیل خلوتی و سادگی عناصر به کاررفته در آن، یک گزینه مناسب برای خانه‌هایی با متراژ پایین به شمار می‌رود.

انتخاب رنگ‌ها و متریال مناسب برای دکوراسیون مدرن کلاسیک

 

 

 

پس ازآنکه سبک دکوراسیون غالب را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب رنگ‌ها و متریال مورد استفاده در طراحی داخلی می‌رسد. در طراحی این سبک دکوراسیون شما می‌توانید سه رنگ را به عنوان رنگ‌های اصلی انتخاب نمایید. این سه رنگ بسته به سلیقه شما می‌توانند با یکدیگر هماهنگ باشند و یا کاملاً متضاد هم باشند.

 اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که طرفدار کنتراست و تضاد در دکوراسیون ترکیبی خانه هستید، بهتر است از رنگ‌های متضاد هم استفاده کنید. اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هارمونی و هماهنگی را می‌پسندید، بهتر است از رنگ‌های هماهنگ در طراحی داخلی استفاده نمایید.

چنانچه سبک غالب در دکوراسیون شما کلاسیک است پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های اصلی این سبک که عبارت‌اند از: قهوه‌ای ، بژ ، مشکی یا شکلات قهوه‌ای در طراحی خود استفاده نمایید. درصورتی‌که انتخاب شما برای سبک غالب، دکوراسیون مدرن است شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌های خاکستری ، نقره‌ای ، سفید ، سیاه ، شکلاتی تیره و آبی تیره در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

نکات مهم در انتخاب مبلمان در دکوراسیون مدرن کلاسیک

انتخاب صحیح و اصولی مبلمان، در دکوراسیون مدرن کلاسیک نقش بسیار پررنگی دارد. اگر در انتخاب این عناصر دقت کافی نداشته نباشید، ممکن است ناهماهنگی میان وسایل موجب ایجاد یک فضای نامنظم و شلوغ شود. در هنگام انتخاب مبلمان در سبک مدرن کلاسیک باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

 

 

سعی کنید تمام مبلمان و عناصر اصلی دکوراسیون منزل خود را در یک سبک خریداری نمایید. به‌عنوان‌مثال اگر مبلمان شما به سبک کلاسیک است، بهتر است میز ناهارخوری خود را نیز از همین سبک انتخاب کنید. همچنین برای آن که محیطی آرام و هماهنگ داشته باشید، می‌توانید از متریال یکسان در مبلمان خود استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید در کنار مبلمان کلاسیک خود از میزهای چوبی مدرن بهره بگیرید. البته این ‌یک قانون نیست و شما می‌توانید با توجه به فضا و سلیقه‌ی شخصی خود مبلمان را انتخاب کنید، اما انتخاب همه عناصر در یک سبک می‌تواند موجب ایجاد هماهنگی و جلوگیری از شلوغی بیش ازحد گردد.

این نکته را حتماً به خاطر داشته باشید که در دکوراسیون ترکیبی، سبک مبلمان و عناصر اصلی دکوراسیون داخلی هر چه که باشد اکسسوری‌ها و‌ سایر جزئیات دکوراسیون باید از سبک مقابل آن انتخاب شود. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید برای مبلمان کلاسیک منزل خود، از کوسن‌هایی با طراحی مدرن و رنگ‌های متضاد استفاده نمایید. در مورد پرده‌ها هم می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید، به این صورت که از ترکیب پارچه‌های گل‌دار و پارچه‌های ساده و مات مدرن در طراحی پرده خود استفاده نمایید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور دکوراسیون رستوران هتل را طراحی کنیم

zizo azza بازدید : 0 سه شنبه 08 بهمن 1398 نظرات ()

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم رستوران یک هتل که می تواند نظر مشتریان را به خود جلب نماید و نقش بسیار مؤثری در افزایش فروش آن داشته باشد، طراحی زیبا و جذاب دکوراسیون رستوران هتل است. برای آنکه دکوراسیون داخلی رستوران هتل جذاب و ایده آل به نظر برسد و بتواند برای مشتری خاطره‌ای ماندگار ایجاد نماید، لازم است برخی نکات مهم و ضروری در طراحی آن به کار گرفته شود. در ادامه شما را با برخی از نکات مهم و ضروری در طراحی دکوراسیون رستوران هتل آشنا خواهیم کرد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون رستوران هتل

رستوران‌ها جزئی جدایی‌ناپذیر از ساخت و ساز هتل‌ها و درواقع بخش کامل کننده فضای داخلی هتل‌ها هستند، و دکوراسیون آن از این‌ جهت از اهمیت بسیاری برخوردار است. رعایت چند نکته مهم و کاربردی می تواند دکوراسیون رستوران هتل را بسیار جذاب و حرفه ای نماید. در ادامه با برخی از این نکات آشنا می‌شوید.

استفاده از نورپردازی جذاب و انعطاف پذیر

نورپزدازی دکوراسیون رستوران هتل | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر
 • در نظر گرفتن آرامش مشتریان

نکته مهم در انتخاب نورپردازی مناسب، توجه به آرامش مشتریان است. این بسیار مهم است که نورپردازی رستوران هتل به‌گونه ای باشد، که مشتریان به راحتی بتوانند منوی غذا را بخوانند و یا غذایشان را ببینند. برای تحقق این امر بهتر است نورپردازی محیط را به گونه ای طراحی نمایید، که هر میز به طور جداگانه یک منبع نور داشته باشد. همچنین جلوگیری از بازتاب نور با استفاده از قرار دادن منابع نوری در خارج از میدان دید طبیعی مشتریان، نیز یکی از نکاتی است که در نورپردازی مناسب رستوران هتل باید در نظر گرفته شود.

 • انعطاف پذیری در موقعیت های مختلف

در طول سال و بسته به موقعیت‌های مختلف، ممکن است تغییراتی در طراحی داخلی رستوران ایجاد شود. به عنوان‌ مثال در فصل بهار استفاده ازگل‌ها در دکوراسیون رستوران هتل پرطرفدارتر است و یا در فصل زمستان است ممکن است تزئینات زمستانی همچون درخت کریسمس به دکوراسیون داخلی رستوران هتل افزوده گردد. هرکدام از این تغییرات نیازمند نورپردازی‌های مختص به خود هستند، بنابراین در هنگام انتخاب نورپردازی بهتر است از یک شیوه قابل انعطاف و تنظیم استفاده نمایید.

انتخاب بهترین چیدمان میز و صندلی و مبلمان رستوران هتل

امروزه رعايت اصول چيدمان ميز و صندلی ها، استفاده صحیح از مقياس ها و انتخاب مبلمان مناسب در طراحی دکوراسیون رستوران هتل از اهمیت بسیاری برخوردار است.  چیدمان مبلمان رستوران هتل، باید به گونه ای باشد که فضایی راحت و جذاب برای مهمانان ایجاد گردد. در این صورت است که مهمانان از زمانی که در رستوران شما سپری می نمایند، لذت برده و دوباره بازخواهند گشت. در هنگام طراحی چیدمان میز و صندلی در رستوران هتل باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • در نظر گرفتن فضای موردنیاز برای هر مهمان، می‌تواند کمک شایانی به انتخاب نوع چیدمان مناسب میز و صندلی ها در رستوران هتل نماید. استاندارد فضای مورد نیاز برای مهمان در رستوران هتل، برای هر فرد بین ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر مربع یا ۱٫۳۰ مترمربع است.
فضای مناسب میزها در دکوراسیون رستوران هتل | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر
 • قرار دادن فاصله مناسب میان میزها در رستوران هتل ،علاوه بر ایجاد حس راحتی در مشتریان می تواند یک مزیت بزرگ برای کارمندان رستوران نیز محسوب گردد. وجود فضای کافی میان میزها، موجب بهبود عملکرد تیم سرویس دهنده در رستوران می گردد. فاصله مناسب بین میزها در رستوران هتل به شرح زیر است:
 • حداقل فاصله برای میزهای مربع با صندلی های پشت به پشت ۱ متر است و برای عقب دادن صندلی ها نیز باید ۱۵ سانتی متر بین آن‌ها فاصله در نظر گرفته شود.
 • حداقل فاصله برای میزهای مربع با صندلی های پشت به پشت ۵/۱ متر است و بهتر است برای سرویس دادن نیز حداقل ۶۵ سانتی متر بین آن‌ها فاصله در نظر گرفته شود.
 • حداقل فاصله میان میزهای گرد ۱۳۰ سانتی‌متر است و باید درجاهایی که رفت و آمد بیشتر است و یا در راهروها این فاصله بیشتر در نظر گرفته شود.

هماهنگی دکوراسیون داخلی رستوران هتل با چیدمان دکوراسیون داخلی هتل

یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون فضای داخلی رستوران هتل، هماهنگی آن با چیدمان و دیزاین دکوراسیون داخلی هتل است. همان طور که در بالا به آن اشاره شد رستوران یک بخش جدایی ناپذیر از ساختمان هتل ها است و درنتیجه بسیار مهم است که میان طراحی داخلی آن و طراحی داخلی سایر بخش های هتل هماهنگی ایجاد شود. البته ممکن است تفاوت هایی در جزئیات دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد، اما در نهایت دکوراسیون رستوران تکمیل کننده فضای داخلی هتل است.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

نکات مهم در دکوراسیون داخلی کافی شاپ

zizo azza بازدید : 0 یکشنبه 06 بهمن 1398 نظرات ()

دانستن اصول مهم دکوراسیون کافی شاپ ، برای تمام کسانی که قصد دارند در آینده کافی‌شاپ خود را تاسیس کنند و یا افرادی که به دنبال شیوه‌ای برای جلب مشتری بیشتر هستند بسیار ضروری است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شمارا با ۵ اصل مهم و کاربردی طراحی دکور کافی شاپ آشنا نماییم، پس با ما همراه باشید.

اصول مهم و کاربردی در طراحی داخلی کافی شاپ

به جرئت می‌توان گفت کافی‌شاپ تنها مکانی است، که می‌توان فارغ از دغدغه‌های زندگی روزمره پشت یکی از میزهای آن نشست و ساعت‌ها با آرامش مشغول خوردن یک فنجان قهوه و مطالعه کتاب موردعلاقه شد یا با دوستان قدیمی دیداری تازه کرد و از هم‌صحبتی با آن‌ها لذت برد. حتی گاهی وقت‌ها می‌توان پشت یک میز رو به پنجره خیابان نشست و در کنار نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ از دیدن آدم‌ها و رفت و آمد عابران در خیابان لذت برد.

در این میان یک روز چشم‌باز می‌کنیم و می‌بینیم یکی از همین کافی‌شاپ‌های گوشه و کنار شهر، تبدیل‌شده به یک پاتوق همیشگی برای ما و بسیاری از خاطرات قشنگ زندگی‌مان در آن اتفاق افتاده است. آنچه می‌تواند باعث محبوبیت یک کافی شاپ و تبدیل آن به یک پاتوق همیشگی شود، رعایت ۵ اصل مهم و کاربردی در طراحی فضای داخلی کافی شاپ است. در ادامه به توضیح این اصول می‌پردازیم.

اصول طراحی کافی شاپ | شرکت طراحی داخلی تهران دیزاین سنتر

انتخاب یک تم کلی و منحصربفرد برای فضای داخلی کافی شاپ

یکی از اصول مهم طراحی داخلی کافی شاپ، انتخاب یک تم اصلی برای فضای داخلی آن است. امروزه تمام کافی‌شاپ‌های بزرگ و معروف در دنیا، این اصل مهم را در طراحی دکوراسیون داخلی خود به کار گرفته و در قالب تم‌های گوناگونی همچون کافه هنر، کافه ورزشی، کافه کتاب، کافه گالری و کافه کلاسیک و … مشغول فعالیت هستند. برای انتخاب یک تم مناسب بهتر است، ابتدا به شناسایی مشتریان هدف خود بپردازید.

 برای این امر شما باید منطقه‌ای که کافی‌شاپ شما در آن قرار دارد را در نظر بگیرید و با توجه به آن مخاطب خود را شناسایی نموده و ازلحاظ سن، سطح درآمد و سایر ویژگی‌ها موردبررسی قرار دهید، سپس اقدام به انتخاب تم مناسب نمایید. به‌عنوان‌مثال اگر مکانی که کافی‌شاپ شما در آن واقع‌شده است، نزدیک به دانشگاه و محل رفت‌وآمد دانشجویان باشد بهترین گزینه برای انتخاب تم کلی کافی‌شاپ کافه کتاب، کافه هنر، کافه گالری یا کافه موسیقی است.

استفاده از نورپردازی در فضای داخلی کافی‌شاپ

انتخاب یک نورپردازی درست و متناسب با تم اصلی محیط، می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی فضای کافی‌شاپ شمارا رؤیایی و دل چسب نماید؛ بنابراین از تأثیر نور در زیبایی فضای کافی شاپ خود غافل نشوید. نکته مهم و قابل توجه در نورپردازی محیط کافی شاپ این است، که یک نورپردازی مناسب و حرفه ای می تواند علاوه بر ایجاد یک حس مثبت و خوب در افراد موجب تحریک اشتهای آن‌ها نیز گردد که این به معنای فروش بیشتر است.

شما می توانید در صورت امکان در دکوراسیون کافی شاپ خود، از منابع نور طبیعی همچون پنجره در کنار منابع نور مصنوعی مانند انواع چراغ های مدرن و کلاسیک متناسب با تم اصلی کافی شاپ استفاده نمایید. به‌عنوان مثال در یک کافه گالری استفاده از چراغ هایی با رنگ های شاد و شکل های هندسی با نور زیاد، علاوه بر اینکه فضایی هنری و جذاب خلق می‌نماید شرایط تماشای هر چه ‌بهتر آثار هنری را نیز برای مشتری فراهم می‌نماید.

نقش نورپردازی در طراحی داخلی کافی شاپ | شرکت طراحی داخلی تهران دیزاین سنتر

انتخاب مبلمان مناسب و راحت برای طراحی داخلی کافی شاپ

یکی از اشتباهات بزرگی که اغلب افراد در انتخاب مبلمان کافی‌شاپ مرتکب می‌شوند، انتخاب صندلی‌های خیلی کوتاه یا بلند و یا صندلی‌های بدون پشتی و میزهای کوچک است، که می‌تواند در هنگام سرو سفارش مشتری مشکل ایجاد نماید. یکی از نکات مهم و اساسی در انتخاب مبلمان مناسب برای کافی‌شاپ، توجه به ‌راحتی آن است.

 امروزه میز و صندلی در کافه‌ها از تنوع بسیاری بالایی برخوردارهستند. بهتر است در هنگام انتخاب انواع میز و صندلی در کافه‌ها، علاوه بر راحتی به مؤلفه‌هایی همچون اندازه فضای داخلی کافی‌شاپ و هماهنگی با تم اصلی کافی‌شاپ نیز توجه نمایید. استفاده از چند کوسن و بالشتک کوچک در کنار صندلی‌ها نیز، می‌تواند صمیمیت و جذابیت بیشتری به فضای ببخشد.

طراحی استاندارد چیدمان میز و صندلی‌ها و استفاده بهینه از فضا

یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی کافی شاپ، طراحی مناسب چیدمان و میز و صندلی‌ها است. این چیدمان باید به گونه ای باشد، که در نگاه اول حس نظم و راحتی را به مشتری القا نماید و فاصله میان میزها به گونه ای باشد که کارکنان و مشتریان با هم برخوردی نداشته باشند.

همچنین راحتی دسترسی مشتری به میزهای مختلف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این حتماً در چیدمان میز و صندلی‌ها در کافی‌شاپ، یک ‌گوشه دنج با کاناپه های راحتی نیز ایجاد کنید. این گوشه‌ی دنج می‌تواند نظر بسیاری از مشتری‌ها به خود جلب نماید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی کاربردی دفتر کار

zizo azza بازدید : 2 جمعه 04 بهمن 1398 نظرات ()

عوامل بسیاری هستند که می‌توانند موجب ایجاد حس آرامش و راحتی در دفتر کار شوند. ازجمله این عوامل می‌توان به استفاده از یک سبک طراحی مناسب برای محیط کار، استفاده مناسب از رنگ‌ها و نورپردازی اشاره نمود. توجه به این سه عامل مهم در کاربردی بودن دفتر می‌تواند محیط کار شرکت شما را به یک محیط جذاب و پویا تبدیل نماید. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت.

کدام طراحی برای دفتر کار کاربردی است؟

طراحی داخلی دفتر کار با استفاده از ایده طراحی فضای باز، توانسته است استفاده از اتاق‌های کوچک و بسته مانند دفاتر کار شخصی را به حداقل برساند. امروزه بسیاری از شرکت‌های معتبر در سطح دنیا، در طراحی داخلی خود از ایده طراحی فضای باز استقبال نموده‌اند و هر روز نیز به تعداد کارکنان این شرکت‌ها افزوده می‌گردد.

 اما آیا این شیوه طراحی برای محیط کار شما نیز مناسب است؟ برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید به بررسی جنبه‌های مختلف کسب‌وکار خود که ممکن است تحت تأثیر استفاده از فضای باز یا بسته قرار بگیرند بپردازید.

استفاده از طراحی فضای باز مناسب چه محیط هایی است؟

طراحی فضای باز دفتر کار | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

یکی از شیوه‌های جدید طراحی کاربردی دفتر کار ،استفاده از ایده طراحی فضای باز است. در این شیوه‌ی طراحی، همکاران می‌توانند بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار نموده و به‌راحتی تبادل اطلاعات ‌نمایند. همچنین سبک طراحی فضای باز، به دلیل امکان برقرای تعامل با سایر همکاران می‌تواند موجب پیشرفت خلاقیت در کارکنان گردد.

 این موضوع باعث شده است، که طراحی فضای باز بیشتر مناسب فضاهای کاری باشد که در آن‌ها کار گروهی و همکاری مداوم کارکنان یک امر ضروری است. شرکت‌های طراحی گرافیک و آژانس‌های تبلیغاتی، موارد بسیار مناسبی برای طراحی فضای باز هستند.

استفاده از طراحی فضای بسته مناسب چه محیط هایی است؟

سال‌ها پیش طراحی فضای بسته برای نجات کارمندان از محیط‌های اداری ، که میزها در آن مانند کلاس درس چیده شده بودند ابداع شد. در دهه ۱۹۶۰ میلادی بسیاری از مشاغل به این نتیجه رسیدند که می‌توانند از این فضا برای جای دادن افراد بیشتری استفاده نمایند و بدین‌صورت، استفاده از فضای بسته در میان کارکنان محبوبیت خود را از دست داد.

طراحی فضای بسته امروزه طرفداران زیادی ندارد، اما در برخی محیط‌ها به جهت نوع کار و ارتباطاتی که دارند استفاده از آن ضروری به نظر می‌رسد. در برخی شرکت‌ها همچون شرکت‌های مالی و حقوقی، کارمندان با افرادی سروکار دارند که ترجیح می‌دهند صحبت‌هایشان محرمانه باقی بماند. در این موارد به جهت احترام به نیاز مشتری، استفاده از فضای بسته در طراحی داخلی یک ضرورت به نظر می‌رسد.

کدام انتخاب برای طراحی دفتر کار بهتر است؟

استفاده از فضای باز یا محیط بسته در یک فضای کاری به تنهایی، اشتباهی است که برخی شرکت‌ها در طراحی داخلی دفتر کار خود مرتکب می‌شوند. امروزه شرکت‌های بسیاری در دنیا هستند، که در طراحی دکوراسیون دفتر کار خود از ترکیب فضای باز و محیط بسته استفاده می‌کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

یعنی در حالت کلی از طراحی فضای باز استفاده می‌کنند اما در موارد مشخص و با توجه به نیازهای بخش‌های خاص، از فضای بسته نیز در طراحی داخلی خود استفاده می‌کنند. شما به عنوان شخصی که صاحب کسب و کار است و با آن آشنایی کامل دارد، می‌توانید با بررسی جنبه‌های مختلف کار خود بهترین انتخاب زا برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود داشته باشید.

کاربرد روانشناسی رنگ‌ها در طراحی دفتر کار

همان طور که می‌دانید رنگ‌های مختلف می‌توانند اثرات روان‌شناختی متفاوتی داشته باشند و بر شیوه تفکر و احساس افراد تأثیرگذار باشند. شما می‌توانید با بهره‌گیری از روانشناسی رنگ‌ها و استفاده از رنگ‌های مناسب در طراحی کاربردی دفتر کار خود، بر روی کارمندان تأثیر مثبت گذاشته و بازده کاری و خلاقیت آن‌ها را افزایش دهید. در ادامه به بررسی روانشناسی برخی رنگ‌های مناسب برای محیط‌های کاری می‌پردازیم.

سبز

رنگ سبز سمبل طبیعت است و همواره با خود حس آرامش، تازگی و تعادل را به همراه می‌آورد. استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی دفتر کار، محیطی آرام و متعادل را برای افراد ایجاد می‌کند. رنگ سبز یک انتخاب عالی برای محیط‌هایی است، که در آن کارمندان و کارفرمایان نیاز به محیطی آرام و خونسرد برای انجام کارهایشان دارند. بهتر است از این رنگ در محیط‌هایی که به انجام امور اجتماعی و حمایتی اشتغال دارند، استفاده شود.

آبی

بسیاری از کارشناسان معتقدند، که رنگ آبی یکی از کارآمدترین رنگ‌ها در زمینه‌ی طراحی داخلی است. این رنگ می‌تواند موجب تحریک ذهن گردد و تمرکز افراد را افزایش دهد. به همین علت استفاده از آن در محیط‌های کاری که افراد به‌طور تمام‌وقت کار ذهنی انجام می‌دهند، مانند حسابداران و برنامه نویسان گزینه بسیار مناسبی است.

زرد

رنگ زرد، سمبل شادی و مثبت اندیشی است. برای استفاده از این رنگ جذاب و زیبا برای فضاهای کاری خلاق و محیط‌های استارت آپی، به‌هیچ‌عنوان تردید نکنید. رنگ زرد به طراحان، هنرمندان، نویسندگان و سایر افراد خلاق کمک می‌کند تا اعتمادبه‌نفس و انرژی مثبت بیشتری کسب نمایند، که این امر تأثیر فراوانی در شکوفایی خلاقیت آن‌ها دارد.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چطور دکوراسیون آشپزخانه خود را به بهترین شکل طراحی کنیم

zizo azza بازدید : 1 سه شنبه 01 بهمن 1398 نظرات ()

امروزه و با وجود آشپزخانه های اُپن، دکوراسیون آشپزخانه قسمتی مهم در زیبایی منازل ایرانی است و به هیچ عنوان نمیتوان نسبت به آن بی تفاوت عمل کرد. حتی رنگ کابینت آشپزخانه هم می تواند باعث افزایش زیبایی جلوه کل منزل شما شود.

در این مقاله قصد داریم تا به صورت جامع در مورد طراحی دکوراسیون آشپزخانه اطلاعاتی را به شما ارائه کرده و تمامی نکات حرفه ای آن را برای‌تان بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

چطور به طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل بپردازیم؟

اولین قدم برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل، درنظر گرفتن بودجه مورد نیاز برای ایجاد تغییرات یا ساختن آن است. اگر قصد دارید با هزینه کم دکوراسیون این بخش از خانه را طراحی کنید، شاید بهترین انتخاب ایجاد چند تغییر جزئی در آن، مثل جابجایی وسایل باشد. اما اگر توانایی پرداخت کمی هزینه را داشته باشید، می توانید تغییرات زیادی به وجود بیاورید. نکاتی که در ادامه گفته می شود گاهاً با هزینه های کم و بعضی از آنها با هزینه های بالا قابل اجرا هستند:

رنگ آمیزی آشپزخانه

یک آشپزخانه معمولی اغلب به رنگ سفید دیده می شود. البته این رنگ هم در صورت طراحی صحیح می تواند باعث ایجاد اعجاز و جذابیت خاصی در آن شود اما استفاده از دیگر رنگ های موجود، مطمئنا فضایی متفاوت را در منزل شما به وجود خواهد آورد.

قبل از انتخاب رنگ این بخش، نگاهی به رنگ دیوار های منزل داشته باشید. با توجه به نزدیک بودن آشپزخانه به دیگر قسمت های خانه، نباید رنگ انتخابی باعث برهم خوردن تناسب در منزل شود. رنگ های مناسب و فانتزی که در صورت انتخاب صحیح، می تواند زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را چندین برابر کنند به این شرح اند:

 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • زرد

و در نهایت رنگ های ترکیبی که البته برای انتخاب ترکیب صحیح آنها، نیاز به مشاوره با یک طراح داخلی حرفه ای دارید.

کفپوش آشپزخانه

نقش کفپوش ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

در اولین قدم می توانید برای انتخاب کفپوش آشپزخانه اقدام کنید. این بخش نسبت به بودجه و البته سلیقه شما قابل انتخاب است؛ شاید سرامیک های معمولی بتوانند باعث ایجاد یک سادگی جذاب در آشپزخانه شوند. همینطور وجود موزاییک و بر روی آنها، یک موکت همرنگ با دیوار ها تأثیر مناسبی در دکوراسیون منزل خواهد داشت. البته کفپوش های چوبی بهترین انتخاب هستند اما نسبت به دیگر کفپوش ها نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت.

در نهایت برای انتخاب کفپوش آشپزخانه این نکات را در نظر بگیرید:

 • زیبایی
 • لغزنده نبودن
 • قابلیت شستشوی آسان
 • کیفیت و ماندگاری

انتخاب میز کار و اهمیت کارایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

بسیاری از افرادی که به تنهایی و بدون دانش قبلی در مورد طراحی داخلی به طراحی دکوراسیون آشپزخانه می پردازند، در انتها از اهمیت میزکار غافل شده و باعث ایجاد مشکلات زیادی در آینده می شوند.

طراحی داخلی آشپزخانه صرفا در اهمیت به زیبایی خلاصه نمی شود، بلکه یک طراح حرفه ای به خوبی کارایی را هم مورد توجه قرار می دهد.

 • فضای میز کار آشپزخانه باید در بهترین حالت نسبت به دیگر بخش ها انتخاب شود.
 • اگر قرار است قسمتی از اُپنِ کنار ظرفشور، به عنوان میز کار باشد، نباید در بالای آن کابینت ها باعث آزار و همینطور کاهش نور شوند.
 • به طول میز کار و نزدیکی آن به قسمت های مختلف از جمله گاز، کابینت، یخچال و فریز و … هم دقت کنید. 

طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه

دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

کابینت ها بخش بزرگی از آشپزخانه را اشغال می کنند و به همین دلیل نقشی مهم در کاهش یا افزایش زیبایی آن دارند. برای انتخاب کابینت باید به اپن، دیوار و حتی کفپوش توجه کنید و مطمئن شوید که رنگ و جنس انتخاب شده، باعث برهم ریختن تناسب در آشپزخانه نمی شود.

به عنوان یک ایده مناسب، می توانید رنگ کابینت ها را کاملا متضاد نسبت به رنگ دیوار ها انتخاب کنید. با توجه به اینکه کابینت ها اغلب در نقاط کانونی آشپزخانه قرار می گیرند، این تضاد رنگی می تواند باعث ایجاد یک صحنه خیره کننده برای مهمانان شما شود.

نکته مهم: همانطور که گفتیم، در طراحی داخلی آشپزخانه، صرفا زیبایی مهم نیست و باید توجه بسیار بالایی نیز به کارایی المان های استفاده شده داشته باشیم. از این رو برای انتخاب کابینت، باید در نظر بگیرید که این بخش از آشپزخانه تا چه حد می تواند از مشکلات شما کم کند؟ چه مقدار از اشیاء اضافی یا کم‌استفاده را می توان در آن جای داد؟ با توجه به این نکات، باید نوع کابینت مورد نظر را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که کابینت ها پتانسیل بالایی در کثیف شدن دارند. پس جنس، رنگ و نوع آن را به صورتی انتخاب کنید که در زمان تمیز کردن‌شان با مشکل خاصی روبرو نشوید.

در نهایت نیز بهتر است تا فضای آزادی در بالای کابینت وجود داشته باشد تا بتوانید برخی از وسایل آشپزخانه یا حتی دیگر اشیاء تزئینی را روی آن قرار داده و به زیبایی آشپزخانه بیافزایید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

چه سبک هایی برای دکوراسیون داخلی در منزل وجود دارد

zizo azza بازدید : 3 یکشنبه 29 دي 1398 نظرات ()

سبک های بسیار متنوعی برای معماری و دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد. در این مطلب معرفی سه سبک دکوراسیون داخلی منزل می‌پردازیم. 

سبک دکوراسیون داخلی منزل مدیترانه ای

اگر نیاز به طراوت و شادی در خانه خود دارید و میخواهید فضای ساحلی خاص و زیبا را به منزل‌تان هدیه دهید، سبک طراحی داخلی مدیترانه ای از بهترین سبک های موجود است.

از جمله ملزومات برای اجرای این سبک در منزل عبارتند از وجود عناصر مربوط به:

 • دریا
 • خورشید
 • پوشش گیاهی
 • نور
 • و…

اغلب در کشور های ترکیه، یونان و گاها ایتالیا، منازلی با سبک دکوراسیون مدیترانه ای را مشاهده می کنید.

ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی منزل مدیترانه ای

سادگی

مهم ترین ویژگی این دکوراسیون را می توان در سادگی آن دید. این سبک از چیدمان به شدت بر روی سادگی و عدم شلوغ شدن فضای خانه تأکید دارد.

استفاده از چوب

وجود اشیاء چوبی از دیگر ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی منزل مدیترانه ای است.
بهترین انتخاب، استفاده از مبلمان و صندلی چوبی بوده که می تواند حال و هوای منزلتان را عوض کند.

رنگ

به طور اصولی در سبک مدیترانه ای، رنگ استفاده شده بر روی دیوار و سقف، رنگ سفید است اما در کشور ایتالیا گاهاً از این قاعده پیروی نکرده و دیگر رنگ ها را حتی به صورت ترکیبی استفاده می کنند. در این کشور بر روی دیوار ها از نقاشی، گچ‌بری، کاشی و غیره هم استفاده می شود.

اتاق ها در سبک مدیترانه ای

همانطور که در بخش قبل هم گفته شد، سادگی مهم ترین اصل در این نوع دکوراسیون است. پس در قدم اول، اشیاء اضافی را از اتاق ها حذف کنید. پس از آن میتوانید به سمت وسایل چوبی و با رنگ روشن بروید؛ مبلمان، صندلی، تخت خواب، کمد و غیره. اگر قصد دارید که اتاق نشیمن منزل خود را هم به سبک طراحی مدیترانه ای نزدیک کنید، باید یک میز ناهار خوری چوبی را در آن قرار دهید، دقیقا مانند منازل کشور های مدیترانه ای.

علاوه بر این وجود یک کتابخانه چوبی این طراحی را بیش از پیش زیبا و طبیعی می کند. در نهایت به عنوان نکته آخر برای طراحی این دکوراسیون و سبک، پیشنهاد می کنیم که به رنگ آمیزی دقت زیادی معطوف کنید. استفاده بیش از حد از ترکیب رنگی شاد یا غمگین می تواند باعث برهم خوردن طراحی دکوراسیون خانه شما شود.

سبک ساحلی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون ساحلی، سبکی است که از ادغام آرامش و شادی در منزل ایجاد می شود. مهم ترین ویژگی این نوع دکوراسیون، وجود رنگ یا معماری ساحلی است. پس زمینه چوبی یا رنگ قهوه ای روشن می تواند خانه شما را شبیه یک خانه در کنار ساحل دریا کند.

البته باید دقت داشت که پیاده سازی این سبک در کشور های مختلف باهم متفاوت است. به طور مثال در کشور آمریکا دکوراسیون ساحلی اغلب با رنگ سفید شناخته شده است.

ویژگی های دکوراسیون داخلی ساحلی

نور

در این سبک، طراحی منزل باید به صورتی انجام شود که پنجره ها و ورودی ها بتوانند نور بسیار زیادی را وارد منزل کنند. در سبک دکوراسیون داخلی منزل ساحلی هم مانند سبک مدیترانه ای، وجود نور کافی از ملزومات است.

پوشش گیاهی

اگر از پنجره های بزرگی در دیوار های خانه استفاده کرده باشید که نور کافی را وارد فضای داخلی کند، میتوانید چند درخت یا درختچه کوچک را در کنار پنجره ها قرار دهید و سبک ساحلی را به معنای واقعی در منزل خود تداعی کنید. درخت های نخل، نارگیل، ساج و موز بهترین انتخاب هستند.

رنگ

برای سبک دکوراسیون ساحلی هم مانند نوع مدیترانه ای، استفاده رنگ های روشن و مخصوصا رنگ سفید پیشنهاد می شود. البته باید دقت کنید که رنگ انتخابی با دیگر اشیاء و وسایل در خانه تناسب داشته باشد و شما را به مشکل نیندازد. علاوه بر رنگ سفید، رنگ آبی ملایم، (مشابه رنگ دریا) انتخاب بسیار خوبی است که به کار بردن آن در بخش هایی مانند کف پذیرایی، اتاق خواب و غیره باعث افزایش زیبایی خواهید شد.

نوع مبلمان

بهتر است تا در طراحی دکوراسیون ساحلی، از مبلمان راحتی استفاده کنید. به طوری که فرد پس از نشستن بر روی آن بتواند به راحتی لم داده و استراحت کند. رنگ مبلمان نیز با توجه به رنگ دیگر بخش های خانه میتواند آبی، قهوه ای یا رنگ دیگری انتخاب شود.

پرده و پارچه

پرده ها نقش مهمی در زیبایی منازل و مخصوصا در سبک مذکور دارند. رنگ آنها باید متناسب با اشیاء و وسایل استفاده شده در اطرافشان انتخاب شود اما استفاده از رنگ آبی بر روی پرده منازل ساحلی رایج تر است. میتوان از این رنگ بر روی پارچه های منزل از جمله پارچه مبلمان، تخت خواب و غیره نیز استفاده کرد.

دکور

در منازل ساحلی، همیشه جزئیاتی واقعی از دل دریا وجود دارد. میتوانید با ساختن یک دکور چوبی به رنگ روشن یا حتی کمی تیره؛ سنگ های زیبای دریا، ستاره های دریایی، کشتی های چوبی تزئینی، گیاهان کوچک آبزی درون بطری ها و غیره را درون آن قرار داده تا سبک طراحی دکوراسیون ساحلی را به منزل شما هدیه دهند.

نکته بسیار مهم در ساخت دکور این است که زیاده روی درآن میتواند به طور کلی باعث از بین رفتن جذابیت شده و ظاهر بدی به این بخش از خانه شما بدهد. فراموش نکنید که سادگی در منازل مدیترانه ای و ساحلی یک لازمه است.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

از آباژور چطور برای بهبود دکوراسیون منزل استفاده کنیم

zizo azza بازدید : 4 جمعه 27 دي 1398 نظرات ()

در این مقاله قصد داریم تا به صورت جامع در مورد بهره گیری از آباژور در دکوراسیون داخلی منزل صبحت کرده و انواع آباژور و تأثیر آن در زیبایی دکوراسیون را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چرا استفاده از آباژور در دکوراسیون منزل مهم است؟

 

چراغ های معمولی توانایی بسیار کمی در هدایت دقیق نور به گوشه و کنار خانه دارند در حالی که آباژور می تواند به خوبی نور درون خود را هدایت کند. علاوه بر این، نور مستقیم لامپ باعث آزار چشم افراد می شود و حتی می تواند در ولتاژ های بالا به بینایی چشم ها آسیب برساند اما آباژور با کاهش نور و تبدیل آن به نور غیر مستقیم، علاوه بر ملایم و زیبا کردن آن، از خطرات و مشکلات احتمالی هم جلوگیری میکند.

درضمن با استفاده از آباژور در داخلی دکوراسیون منزل به جای نور لامپ در هر قسمت، می توان بدون آزار دیگران، نور مورد نیاز را به قسمت دلخواه تاباند و از آن استفاده کرد. در نهایت در صورت استفاده از آباژور های زیبا، خود این وسیله در منزل شما به عنوان یک شیء تزئینی و دکور عمل می کند.

نکات مهم استفاده از آباژور در دکوراسیون خانه

جایگاه آباژور را انتخاب کنید

پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به فکر خرید آباژور باشید، جای آن را در خانه پیدا کنید. مشخص کنید که آباژور در دکوراسیون منزل چه نقشی دارد. قرار است در اتاق خواب و کنار تخت شما قرار بگیرد یا اینکه در کنار مبلمان پذیرایی. با این کار دید بهتری برای خرید آباژور پیدا می کنید.

آباژور را با توجه به نور و رنگ منزل بخرید

نور قالب در سالن پذیرایی شما چه رنگی است؟ چه نوری می تواند باعث افزایش زیبایی آن شود؟ مطمئنا نور زرد آباژور در کنار نور زرد چراغ های اتاق پذیرایی جلوه خوبی به منزل شما نخواهد داد. پس به ترکیب نور دقت کرده و پس از آن نیز در نظر داشته باشید که آباژور در قسمتی قابل مشاهده از اتاق یا پذیرایی شما قرار خواهد گرفت، پس باید رنگ آن متناسب با رنگ دیوار یا اشیاء اطراف خود باشد.

لامپ آن را متناسب با سرپوش انتخاب کنید

برای اینکه بتوانید از نور ساطع شده از آباژور در دکوراسیون منزل بهترین استفاده را ببرید، لامپ آن را متناسب با سرپوش انتخاب کنید. سرپوش های زاویه دار مربعی یا مستطیلی توانایی بهتری در ادغام با لامپ های طولی و دراز دارند. در مقابل برای سرپوش های دایره ای از لامپ های گرد و عرض دار استفاده کنید تا نور خارج شده از آباژور در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد.

احتیاط!

برخی از آباژور ها در طرح هایی مانند گل، درخت، حیوان و غیره عرضه می شوند. مطمئنا وجود چنین وسیله تزئینی در منزل شما بسیار خیره کننده خواهد بود اما توجه داشته باشید که اغلب این طرح های گفته شده دارای بخش های برنده و تیز در اطراف خود هستند. پس تمامی جوانب احتیاط را در نظر بگیرید.

 

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

zizo azza بازدید : 4 چهارشنبه 25 دي 1398 نظرات ()

با توجه به اینکه خدمات موجود در یک دفتر وکالت صرفا به خدمات مشاوره ای محدود می شود، می توان بخش ها و فضاهای داخلی آن را کاهش و حتی کل دفتر را در یک سالن جای داد اما اگر برای شما پرستیژ کاری و البته آسایش مخاطبان اهمیت دارد، بهتر است تا فضای بیشتری به دفتر خود اختصاص دهید:

صرفا به خدمات مشاوره ای محدود می شود، می توان بخش ها و فضاهای داخلی آن را کاهش و حتی کل دفتر را در یک سالن جای داد اما اگر برای شما پرستیژ کاری و البته آسایش مخاطبان اهمیت دارد، بهتر است تا فضای بیشتری به دفتر خود اختصاص دهید:

 

طراحی سالن انتظار در دکوراسیون دفتر وکالت

در دفاتر وکالت بزرگ، مشتریان و مخاطبان باید زمان زیادی را در سالنِ انتظار بگذرانند. طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت و مخصوصا سالن انتظار باید به صورتی انجام شود که مراجعان (که اغلب افرادی با فشار روحی بالا هستند) حتی لحظه ای احساس خستگی و ناراحتی نکنند. این خستگی و ناراحتی می تواند ناشی از وجود فضای دلگیر و کم نور باشد و یا از شنیدن یک آهنگ نامناسب.

در درجه اول به ایجاد نورپردازی صحیح بپردازید و مطمئن شوید در تمامی قسمت های سالن انتظار یا حداقل بخش های در دسترس مخاطبان نور کافی وجود دارد و عدم وجود نور باعث دلزدگی و حتی ایجاد ترس و دلهره در آنان نمی شود.

بعد از آن برای افزایش شادابی محیط، بهتر است تا از یک نمایشگر (تلویزیون) بر روی دیوار استفاده کنید. شاید بهتر باشد این نمایشگر ویدیو های انگیزشی یا حداقل شاد را به مخاطبان شما نشان دهد تا از بار روحی منفی آن ها بکاهد.

برای رسیدن به شادی بیشتری میتوانید از یک کتابخانه کوچک در کنار سالن استفاده کنید. علاوه بر آن گوشه و کنار فضا را با گل های زیبا و خوشرنگ پر کنید و حتی یک آکواریم نیز در مقابل دید مخاطبان قرار دهید. در نهایت هم پیشنهاد می شود برای افزایش راحتی آنها، از یک دستگاه آب سرد کن همراه با شیر آب داغ استفاده کنید.

طراحی سالن انتظار دفتر وکالت | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

میز منشی

 

میز منشی اغلب در سالن انتظار قرار می گیرد. در ابتدا پیشنهاد میکنیم تا این میز را در مقابل صندلی مشتریان قرار ندهید. چهره در چهره شدن دائم مخاطبان با منشی های دفتر حس بدی را به هر دو طرف منتقل می کند. همینطور با توجه به وجود فشارهای عصبی بالا در مخاطبان دفاتر وکالت، ممکن است این ناراحتی به نیروهای شما نیز انتقال پیدا کند.

دکوراسیون اتاق وکیل

دکوراسیون اتاق وکیل | شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر

مهم ترین نکته در دکوراسیون داخلی اتاق وکیل، وجود یک میز بزرگ و زیبا در وسط اتاق است. در پشت این میز باید از یک صندلی مجلل برای نشستن وکیل استفاده شود. در انتخاب این صندلی به نکات ارگونومیک دقت زیادی کنید.

البته پیشنهاد می شود در انتخاب میز و صندلی اتاق وکیل، افراط زیاد به خرج ندهید. استفاده از میز های بسیار مجلل ریاستی باعث میشود تا مراجعان نتوانند به خوبی با وکیل خود ارتباط برقرار کرده و با او صحبت کنند. بهتر است حد تناسبی بین میز و صندلی وکیل و صندلی مراجعان در نظر گرفته شود. همینطور کاهش تزئینات و یا وسایل اضافی روی میز باعث می شود تا مراجعه کننده احساسی راحتی بیشتری در فضا داشته باشد و بهتر با طرف مقابل خود صحبت کند.

وجود دیوار های عایقی که از ورود صدای بیرون به داخل اتاق جلوگیری کرده و همینطور خیال مخاطب را بابت درز صدا و صحبت هایش به بیرون از اتاق راحت می کند، یکی از ویژگی های مهم در دکوراسیون دفتر وکالت و اتاق وکیل است.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر
 

تعداد صفحات : 2

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 78
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 6
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 53
 • بازدید ماه : 107
 • بازدید سال : 512
 • بازدید کلی : 1,112